Mijn dochtertje spuugt sinds haar geboorte regelmatig. Om die reden geven wij haar ook Nutrilon A.R. en dat lijkt goed te werken. Ze heeft verder geen last (gehad) van haar reflux. Ze slaapt goed, drinkt goed, groeit goed.. het is gewoon dat ze regelmatig spuugt. En sinds we met Nutrilon A.R. zijn gestart (toen ze ongeveer 4 weken was), lijkt dit te zijn verholpen. Maar sinds een paar weken lijkt de reflux te zijn verergerd. We gebruiken nog steeds Nutrilon A.R., maar sinds een paar weken geeft ze toch regelmatiger een mondje terug dan voorheen (en soms iets meer dan een 'mondje'), tevens laat ze nu meer boertjes en bij letterlijk elke boer komt er wat zure melk omhoog (meestal zie ik dit in haar mondje, en dat slikt ze dan weer in). Is dit normaal? Nogmaals, ze lijkt er dus niet echt last van te hebben (m.u.v. de vervelende zure smaak in haar mond), want ze drinkt/eet/slaapt nog steeds heel goed en is een vrolijke baby. Maar goed, telkens van dat zure melk omhoog krijgen lijkt me niet zo prettig. En ik vind het ook enigszins vreemd dat het sinds een paar weken lijkt te verergeren. Heeft het nog zin om naar de ha hiermee te gaan? Of is het een kwestie van even doorbijten? Heb namelijk gelezen dat reflux automatisch tussen 8 en 12 maanden voorbij gaat?
Omdat ze er geen last van lijkt te hebben kan je best even afwachten. Heel vaak gebeurd het dat reflux soms even oplaait en dan weer afzwakt. Ziekte, verkouden, tandjes, sprongetjes of bijvoorbeeld meer vast voedsel kunnen een oorzaak zijn van verergering. Meestal vermindert het dus als die dingen over zijn of er gewenning optreed. Wanneer reflux echt overgaat is geheel afhankelijk van het kind. Sommige babys hebben met 6 maanden er geheel geen last meer van en sommige dreumissen hebben er nog steeds last van. Mijn jongste heeft tot 16 maanden medicatie nodig gehad. Hij was dan ook een huilbaby en als dreumes zijnde stopte hij met eten als we gingen afbouwen. Globaal gezien zijn de meeste kindjes er tussen de 9 en 12 maanden wel vanaf.
Kan misschien ook komen doordat ze nu meer beweegt, rollen, zitten, wippen, tijgeren.. ze probeert natuurlijk van alles en daardoor kan er sneller iets omhoog komen. Merk hier ook dat ze nu rond de 6 maanden wat meer mondjes terug geeft en onze kleine meid wipt aardig in de rondte en draait van buik naar rug en andersom.. waardoor alles lekker omhoog klotst! Zolang ze er geen last van heeft hoef je d'r niets aan te doen. Slabbers omdoen om de kleertjes droog te houden en overal en altijd spuugdoekjes bij je houden. In ons huis ligt op elke hoek wel een doekje onder handbereik haha
Bedankt voor jullie reacties! Het spugen kan inderdaad komen omdat ze nu veel meer actief is.. daar had ik eigenlijk niet aan gedacht, maar het klinkt wel heel plausibel. Ze rolt nu constant en beweegt veel met haar lijfje etc. Dan snap ik wel dat het allemaal makkelijker terug naar boven komt. Maar toch maar ik me een beetje zorgen, omdat ze de afgelopen dagen nog meer spuugt dan normaal. Voorheen spuugde ze af en toe, maar nu echt letterlijk na elke voeding (flesjes maar ook na bijvoeding) en dat dan meerdere keren. Volgens mij spuugt ze nu dagelijks zo'n 15 keer per dag. En daarnaast ruikt het nu ook veel zuurder. Wat kan ik nu het beste doen? Naar de ha? Wat zou een ha uberhaupt kunnen doen? Of hebben jullie tips? Heb echt geen idee wat ik nu het beste kan doen.
Zolang ze er geen last van heeft niets doen. Ha zal, waarschijnlijk, ook weinig doen. Een baby die echt heel veel last ervan heeft kan medicatie krijgen, maar liever niet. Evt zou je pure jbpm kunnen kopen en dit door de bijvoeding doen.
Hoi hoi! Ik wil je niet bang maken.. maar mijn zoontje leek ook geen last te hebben volgens de boekjes. Huilde niet na en tijdens de voeding..ook niet na het spugen. Er kwamen soms echt golven uit.. Hij was vrolijk.... was gezellig.... niks aan te merken verder.. Alleen overstrekte hij zich zo nu en dan... werd ineens veel erger... en de kinderfysio (die hadden wij ingeschakeld omdat hij een plat hoofd had van het overstrekken) gaf toen aan dat hij dat waarschijnlijk deed om de pijn te verzachten. Met maagzuurremmers begonnen en oefeningen van de fysio en het is nu nagenoeg over.