Hallo, Ik heb een vraag over roomkaas. Bij ons in arnhem op de markt staat een kraampje met een griek/turk die smeersels voor op brood verkoopt. Ik heb hier 2 keer een bakje van gekocht omdat ik dacht dat het op basis van yoghurt was Later kwam ik erachter dat het dus roomkaas was. Nu ben ik dus bang dat het misschien rauwmelkse kaas is geweest, ik ben het net aan hem gaan vragen maar hij snapt er niks van? Weet nu dus niet zo goed wat ik moet doen....
Bij twijfel niet weer doen. Denk gezien dat het al een tijdje terug is dat je je geen zorgen hoeft te maken.
Nee ik was idd van plan het niet weer een keer te halen. Heb het 1 maand geleden gehaald en 1 week geleden, stom dat ik er niet eerder aan heb gedacht, maar is jammer genoeg niks meer aan te doen. Las op internet namelijk dat als er listeria in heeft gezeten je dit niet altijd zelf hoeft te merken dat vind ik het enge eraan. Zal vrijdag ook aan me verloskundige vragen wat zij ervan denkt. Bedankt voor je reactie
Volgens mijn vk komt een listeriabesmetting erg zelden voor. Waarschijnlijk betrekt hij zijn melk of de roomkaas van de groothandel. Grote kans dat die gewoon gepasteuriseerd is.
Wat betreft hoe ik erbij kom dat roomkaas van rauwmelkse kaas is komt omdat ik dat heb gelezen dat daar verschillen in zijn. Ja het klopt idd dat hij het in de groothandel koopt de roomkaas ja dat zei die wel maar weet niet of het dan gepasteuriseerd is en hij wist zelf niet wat het is gepasteuriseerd of niet. Lijkt mij ook wel maarja weet het niet helemaal zeker natuurlijk, denk dat ik niet meer kan doen dan wachten of ik ergens last van krijg of niet
De roomkaas vam de aldi is zelfs van rauwmelkse kaas, kwam ik laatst pas achter.....(7 maanden zwanger). Gewoon blijven opletten, ik zou het niet kopen bij zo'n kraampje.
Ja het is volgens mij een turk weet het niet helemaal zeker, hij woont in duitsland dat weet ik wel. Hij staat hier op de geitenkamp in arnhem, ik heb de knoflooksmeersel gekocht en was op basis van roomkaas zei die.
Roomkaas kan geen roomkaas zijn zonder gekookt te zijn, dus ook al zou het van rauwe melk zijn gemaakt dan is er geen besmettingsgevaar.