Huisarts zie ik ook niet zitten. Ik weet, werk zelf in huisartsenwereldje dat antibiotica werkt, maar ik wil niet zomaar antibiotica gebruiken. Ik ben voor veel allergisch en ik wil geen resistentie opbouwen. Dus liever niet. De creme dievik gisteren in Duitsland heb gekocht, neemt meteen het pijnlijke trekkerige gevoel weg. De roodheid weet ik nog niet. Net hier gekeken. Maar is hier niet koop. Ik wil dit paar weken proberen. Ik had van schoonheidsspecialiste Aloë Vera. Kost godsvermogen en maakte het ook erger. Vaak werkt het maar vaak ook niet. Ik kan hooguit in de toekomst bevriend huidspecialiste vragen. Vaseline en Lanette etc is me te vettig.
Via de huisarts kun je een doorverwijzing krijgen naar een dermatoloog, misschien heeft die een andere oplossing dan AB. Lijkt me verstandiger en goedkoper dan zelf steeds een andere crème uitproberen.
Als dit niet werkt doe ik dat ook. Deze crèmes hebben me minder dan 10 gekost. Dus proberen waard. Is speciaal voor rode trekkerige en pijnlijke huid. Het is alleen nog rood. Maar minder als gisteren.
Ik had wel drie nieuwe auto's kunnen kopen voor het bedrag dat ik aan behandelingen/cremes heb uitgegeven. Erg he...
Ik heb er ook jaren heel erg last van gehad, een kennis van mij werkte toendertijd bij paula's choice en op aan raden van haar ben ik de lijn gaan gebruiken speciaal voor de huid met rosacea. Ik heb er nu nauwelijks tot geen last meer van. Ik heb nog wel met regelmaat dat mijn neus en wangen enorm gaan prikken en gloeien. Maar met deze producten komt het gelukkig zelden voor dat ik echt nog dikke plekken en bulten krijg. Als ik dus zo'n gloei aanval heb gebruik ik meteen dit serum Calm Repairing Serum voor de geïrriteerde en rode huid En het voelt gelijk een stuk aangenamer. Je kunt ook proefjes bestellen wat ideaal is natuurlijk. De producten zijn misschien iets duurder maar zijn zuinig in gebruik je doet er lang mee. Ik gebruik: Skin recovery cleaner Skin perfecting 2% bha lotion Skin recovery moisturizer spf 30 Skin recovery maak (snachts) Heb ook nog wat andere producten, maar deze zijn echt voor de gevoelige rosacea huid.
Oh ja, das inderdaad erg! Zo ver is het nog niet. Paar jaar terug had ik ook een uitbraak maar toen antibiotica voor luchtwegen gehad en ineens was het weg. Nu, ik vermoed, door de kou van paar weken terug, is het er weer. Ik ben begonnen met de Nivea uit blauwe blik, daar heb ik standaard een van op voorraad want dat kun je voor veel gebruiken. Dat Aloe Vera spul was duurder en dit uit Duitsland is helemaal niet duur.
Ik heb ect alles geprobeerd echt alles. totdat ik bij die honing uitkwam en ook nog speciale maagzuurcapsules uit Amerika ben gaan slikken. Ik heb echt een bleek gezicht de laatste jaren. Geen greintje rood meer aan terwijl ik vroeger echt een vuurrode dikke tomatenkop had.
Ik heb ook enorm last van rosacea en hoop hier wat tips te krijgen. Ben al bij verschillende artsen en dermatologen geweest en krijg elke keer antibiotica voorgeschreven. Soms in zalf vorm, soms in tabletten. Een dermatoloog wilde zelfs roacutane voorschrijven maar dat ging me te ver. Na een antibioticakuur van ruim een half jaar heb ik een hele tijd een mooie gave huid gehad, tot na de bevalling van m'n oudste. Vanaf dat moment is het weer drama. En antibiotica mocht niet meer, eerst door de borstvoeding, toen de zwangerschapswens voor een 2e, een zwangerschap en nu weer borstvoeding. Ik heb al vanalles geprobeerd, maar niets helpt. Ik zit nu weer onder de rode vlekken en onderhuidse ontstekingen, met een jeukende en trekkerige huid. Couperose heb ik niet, maar sinds een klein jaartje begint m'n ene oog ook mee te doen. Als m'n huid rustiger is is m'n oog dat ook. ik hoop dat jullie tips hebben, want antibiotica slik ik liever niet...
Die onderhuidse ontstekingen, couperose en droge huid is er een teken van begrijp ik? Daar heb ik ook allemaal 'last' van. Ik heb nu extra vochtinbrengende dagcreme van Vichy via de apotheek en helpt wel tegen mijn droge huid
Ik heb ook rosacea. Sinds december moest ik antibiotica nemen met metronidazol. Dit om het 'ergste' te verminderen. Daarna nog een creme er bovenop gekregen. Na 2 maanden moest ik stoppen (vanwege de hormonen ed maar roodheid is wel bijna weg). Ik las dat een vitamine a zuur kuur heel goed moet zijn voor je gezicht maar kan erg heftig reageren wanneer je een behoorlijke droge huid hebt. Omdat ze mij wel deze kuur wilde laten doen maar aangaf dat het te heftig zal zijn voor mij heeft ze mij onderstaande creme gegeven. Hier zit ook vitamine a zuur in maar in combi met een moisturizer. Echt ik vind dit product zo fijn! En las alleen maar positieve dingen over de creme. Ik merk zelf dat het echt al aan het minderen is
Toch zou ik niet meteen de weg van antibiotica afsluiten. Ik liep al 5 jaar met een ontstoken huid,vreselijk... Bultjes, verdikkingen,jeuk. Via de HA antibiotica gehad, hielp niet. Ik was het vorig jaar zooo zat,het bepaald mijn uiterlijk.. Toch naar de dermatoloog. Zij schreef een andere antibiotica voor. Kuur van 4 weken. 3 weken later: een schone,rustige huid. Ik kon alleen maar in de spiegel kijken:is dit echt MIJN huid? 😃 Ondertussen 6 maanden geleden en het is niet terug gekomen. Ja,mijn haarvaatjes zijn nog steeds over actief en ik heb dus vaak een rood hoofd(vooral bij wijn en pittig eten). Maar mijn huid is weer zacht en gaaf en ik ben er zo blij mee!
Ik gebruik Benzacare, na jaren van antibiotica ook voor rosacea... Dit houdt het lekker soepel en trekt niet en zorgt voor voldoende vochtinbreng. Is te koop bij drogist.
Ook ik heb hier last van, ik vind het ook vooral lelijk een rode plek op mijn wang, als ik mezelf op een foto terug zie, dan zie ik als eerste die rode plek. Al de producten die hier genoemd worden, haalt dat ook de roodheid weg?
La roche posay heeft een goede dagcrème speciaal hiervoor gemaakt ! Alleen verkrijgbaar bij de apotheek en niet overdreven duur
Weet je toevallig nog welke antibiotica je hebt gekregen? Ik heb een aantal soorten echt maanden moeten slikken voor het wat deed. De laatste soort die ik kreeg voorgeschreven deed helaas heel weinig en was ook vaak niet leverbaar. Ook mogen niet alle soorten in combinatie met borstvoeding dus dat is dan ook weer lastig op dit moment. Ik vind m'n huid echt verschrikkelijk lelijk, maar de gezondheid van m'n kindje gaat nog steeds voor dus ik ga er niet voor stoppen met de borstvoeding. Maar zo gauw de borstvoeding klaar is sta ik direct weer bij de huisarts op de stoep voor een verwijzing naar de dermatoloog. Wijn en pittig eten is hier ook trouwens drama! Gelukkig niet alle soorten, de meeste witte wijnen gaan goed, maar rosé en rode wijn zorgen eigenlijk altijd voor vlekken dus dat drink ik maar niet meer.
Ik kan het wel voor je navragen! Hier ook lang gewacht ivm borstvoeding (2,5 jaar), en daarna kwam het er maar niet van.. Hier vooral bij witte wijn, Pipo de clown is er niets bij...