Hallo, Miss is t al eens ter sprake geweest hier maar kon niks terug vinden. Vandaar dat ik er een nieuw onderwerp voor heb gestart. Hoop dan ook dat iemand hier echt meer over weet en evt. Advies kan geven. ik heb helaas een curettage moeten ondergaan er wordt verteld dat "kans op complicaties" erg klein is en amper voor komt. Eerlijk gezegd lees ik bijna niks anders dan verhalen van vrouwen die wel degelijk problemen kregen na de curettage! ! maar doordat artsen hier zo laks over deden (de zorgen van de patiënt) kwamen ze pas maanden later erachter dat er dus wel verklevingen waren etc. nu mijn vraag, want dit vraag ik me al een tijd af en kan er niks over terug vinden op het internet. kan ik bij de huisarts een volledige (na)controle eisen? Ik heb zat verhalen gelezen van vrouwen die geen bruine afscheiding verloren, geen krampen hadden, geen stolsels verloren, WEL een goede en normale cyclus en bloedverlies hadden na de curretage MAAR wel verklevingen bleken te hebben. ik snap dat de huisarts in eerste instantie eerst kijkt hoe de weken na de curettage tot aan de nacontrole verlopen zijn maar ikzelf zou gewoon heel graag een volledige controle willen hebben. Het syndroom van asherman kan verholpen worden als je dat hebt maar wel in een vroeg stadium dus als de artsen (zoals velen met ervaring hebben verteld) te makkelijk kunnen doen en er maanden voorbij gaan ben je waarschijnlijk nog verder van huis. wat kan ik het beste doen als mijn huisarts aangeeft het niet nodig te vinden en dus alleen op mijn buik gaat duwen en evt met een eendebek mijn baarmoedermond controleert (en ik mag blij zijn als ze dat al doe-mijn baarmoedermond controleren) Kan ik een echo eisen? Kan ik ergens anders terecht? Ik ben niet meer de jongste en elke maand telt voor mijn gevoel dus om nou geduldig een paar maanden af te wachten etc en er te laat achter komen dat ik toch verklevingen heb, zou ik echt gek worden en waarshijnlijk mezelf nooit vergeven dat ikniet uitgezocht heb wat mijn rechten zijn betreft medische zorg. We betalen elke maand netjes premie dus lijkt me logisch dat je ook rechten hebt maar goed tegenwoordig weet je het niet meer
Hmm, hier helemaal geen problemen gehad na de curettage. Over het algemeen staan er natuurlijk voornamelijk slechte verhalen op internet. Maar ik denk dat je dit ook wel bij de nacontrole bij de gyn kunt aankaarten.
Kun je niet de gyn bellen? Hier had ik niks met de huisarts en ging voor de nacontrole enzo naar de gyn
Het lijkt wel overal anders te gaan. Maar in mijn beleving wordt er bij zo'n ingreep altijd een nacontrole gedaan. Want het gebeurt wel eens dat er wat weefsel achter blijft. In elk geval succes en bel anders je zorgverzekeraar even.
De kliniek(waar de curettage plaats vond) vertelde mij dat ik voor een nacontrole naar mijn huisarts moet. maar ik zal morgen nog eens bellen. En ook even de gynaecoloog want miss kan ik ook naar de gynaecoloog zonder doorverwijzing van de huisarts. want idd stel dat er restweefsels achter zijn gebleven :s dus wil heel graag een echo
@caruli kon jij direct voor de controles etc naar de gynaecoloog omdat je eerder een miskraam hrbt gehad? Voor mij is dit allemaal nieuw dus miss omdat het mijn eerste x is, kan ik niet direct terecht bij de gynaecoloog? ! :s ik lees hier ook idd van veel vrouwen die het zelfde hebben ondergaan gewoon voorrde nacontrole naar de gynaecoloog konden gaan. hebben ze bij jou niet verteld dat je naar je huisarts moet gaan? Of zeiden ze dat wel maar heb je zelf besloten contact opete nemen met de gyn?
Je moet toch sowieso op nacontole bij de gyn? Ikke tenminste wel, 6 weken na de ingreep. Omdat er bij mij wel complicaties waren, ben ik 2 keer langs geweest bij de gyn (in de week na de curettage). Waarom ben je zo bang voor complicaties/verklevingen? Heb je nog veel buikpijn bijvoorbeeld of andere klachten? (Ik heb trouwens begrepen dat verklevingen niet/slecht te zien zijn met een echo, daarvoor is vaak een kijkoperatie nodig.)
Hier ook geen complicaties na curettage,ik lees het (gelukkig) eigenlijk vrij weinig dat dit wel zo is Ik had een afspraak staan voor een na controle en ging ook helemaal teleurgesteld naar huis omdat het helemaal geen controle was..meer een "hoe gaat het nu?"-Gesprekje Ik was meteen erna wel weer zwanger,ze zeggen dat je extra vruchtbaar bent na een curettage omdat je baarmoeder helemaal schoon en "opgeruimd" is. Wat je rechten hierin zijn weet ik niet, en "eisen" kun je denk ik sowieso niet. Dan zouden alle mensen iets kunnen "eisen" van een dokter. Mss moet je vertrouwen op je lichaam als alles goed verlopen is,tenzij je natuurlijk klachten hebt.
Ik had ongeveer 6 wkn na de curettage een nacontrole bij de gyn, maar dat was alleen een gesprek een geen echo. Dat had ik eigenlijk wel verwacht. Later ben ik nog bij de huisarts geweest, maar die vond het nog niet nodig en wilde eerst nog 1 of 2 menstruaties afwachten. Ik was trouwens na 7 mnd opnieuw zwanger, vrij 'netjes' dus. Al voelt elke maand natuurlijk als één te lang! Veel sterkte.
@miepje1983 Ik heb alleen wat steekjes af en toe aan de zijkant van mijn buik. Dit had ik vroeger als ik bijna ongesteld werd. En als ik op de linker zijkant onderbuik druk dan is dat deel veel gevoeliger dan de rest van mijn buik. verder niet echt klachten. Ik heb na de curettage 1 wk en 4 dagen gebloed en dat is volgens mij normaal. En daarvan waren de laatste dagen nog alleen "oud" bloed denk ik. T was weinig en bruinachtig. Na de curettage voelde de arts ook door te drukke op mijn buik of ik pijn had. Ze vertelde mij dat als t pijn doet dat er dan nog wat kan zitten. (Wel raar dat ze dat nog deed want daarvoor vroeg ik bezorgd of alles goed was gegaan en of er niks achter was gevleven. Ze vertelde mij dat ik me geen zorgen hoef te maken en dat ze op de echo zag dat er niks achter gebleven was. Waarom 20 min daarna nog voelen op mijn buik dan? Maarja ik maak me gewoon zorgen miss onnodig en ik orobeer me ook niet te veel en te vaak zorgen te maken. Maar steeds ga ik weer opnieuw op het internet zoeken naar symptomen en ervaringen na een curretage :s is het trouwens normaal dat je afscheiding 3 weken na de curettage nog wat dikker van structuur is? Dus niet rekbaar.
Heel herkenbaar hoor dat je je zorgen maakt! Dat had ik ook. Steeds weer zoeken op het internet, maar ja daar word je niet wijzer van, want daarop staan sowieso vaak de horrorverhalen. Na de curettage hebben ze bij mij niet op de buik gedrukt. Ben je in Nederland naar het ziekenhuis geweest voor de curettage? Dit omdat je praat over een kliniek. Ik heb trouwens bijna geen bloed verloren, ook maar anderhalve week ofzo echt heel weinig. Volgens mijn gyn zou het weken en weken kunnen duren voordat je weer ongesteld wordt en ik zou geen eisprong hebben. Precies 4 weken na de curettage werd ik weer ongesteld (erger dan ooit) en ook precies op de dag die ik had verwacht (want wel eisprong gehad + temp. verhoging en voorafgaand vruchtbaar slijm). Nu maak ik me weer veel minder zorgen omdat mijn lichaam precies reageerde zoals ik had verwacht! Ik weet zeker dat ik wel contact mag opnemen met mijn behandelend gyn als ik me zorgen maak, misschien dat jij dat ook kunt doen?
Ik begrijp dat je jezelf zorgen maakt, maar het is echt niet zo dat het vaker fout dan goed gaat na een curretage. Het is gewoon een rot 'operatie' rn brengt weleens complicaties met zich mee qua verklevingen. Maar meestal gaat alles gewoon goed. Als je gewoon normaal ongesteld gaat worden, dan kan je ervan uitgaan dat er geen verklevingen zijn. Na 6 weken krijg je sowieso een check up bij de gyn. Dan vragen ze hoe het gaat en of je nog last hebt van iets. Het kan helaas wel een hele tijd duren voordat alles weer op gang komt, kijk maar naar mijn cyclus rijtje. Ik werd pas 6 weken na de curretage weer ongesteld en daarna is het erg onregelmatig gebleven. In 7 maanden tijd ben ik maar 4 keer ongesteld geweest. Het is ook normaal om na 3 weken nog 'zwangerschapskwaaltjes' te hebben.. helaas! En ook is het normaal dat je nog wat last van je buik kan hebben.. Niet vergeten dat het gewoon een operatie is geweest he! Iedergeval sterkte, i know the feeling!
Ik heb een currettage gehad na een afgebroken zwangerschap (20e week), maar dit was wel in een Duits ziekenhuis. Ik heb maar minimaal gevloeid en na drie weken liep er ineens straalsgewijs oud bloed uit me. Na een echo bleek dat er een soort van kuiltje in mn baarmoeder zat waar het bloed was opgehoopt. Moest na 2 weken weer komen (5 weken na currettage) bloed was weg en ze zag dat hoogstwaarschijnlijk mijn eisprong ook net was geweest. Goede week later was ik weer ongesteld. 7 weken na currettage heb ik nog een echo gehad en zag alles er goed en schoon uit. Tip: lees niet te veel meer op internet, de positieve verhalen lees je namelijk niet... want die worden niet geplaatst!!!! Alleen de slechte ervaringen worden op internet geplaatst.
K ben vandaag voor de nacontrole naar mijn ha geweest. Na een kort gesprekje heeft zij een vragenlijst ingevuld (die zij naar de kliniek moet sturen) en daarna heeft ze mijn baarmoedermond (en de afscheiding) bekeken. En ook op mijn buik gedrukt om te controleren of alles goed voelt en geen pijnlijke plekken zijn. vlgns de ha was alles in orde. Ik heb haar ook dr vragen gesteld over complicaties zoals o.a. verklevingen. Maar zij vertelde mij dat als ik verklevingen zou hebben.... het bloeden nu niet al gestopt zou zijn. (Oke ik heb ook ervaringen gelezenvan vrouwen met verkleving en een hele mooie cyclus etc) maar goed laat ik me maarop het positieve rrichten en eerat eens afwachten hoe en wanneer mijn menstruatie komt. @miepje1983 ik ben gewoon in ned behandeld. In een speciale kliniek die o.a. curettage s verricht en jij had dus je eiersprong gwn optijd en je menstruatie ook. Ik weet niet of ik al een eieraprong heb gehad. Ik hou dagelijjs mijn temperatuur bij. (Voor de curettage was mijn eiersprong altijd rond dag 17) op mijn temperatuurschema zir je ook een kleine daling op dag 16 (36.8°) en de dagen erna 37.0°) daarna schommelt die steeds tussen 36.9 en 37.0 maarja ik weet niet of dit evt een eiersprong is? Of miss is t zo maar nog heel zwak ofzo vanwege het herstellen na de curettage.
Wat super apart dat je naar de huisarts toe moest! Ja bij mij werkt alles (hopelijk) gewoon weer! Daar ben ik super blij mee! Ik deed om de dag, na mijn curettage, een zwangerschapstest en toen de test negatief was, heb ik eisprong gehad op dag 17 na curettage (normaal gesproken tussen de 16e en 20e dag) en 11 dagen later was ik ongesteld (precies 4 weken erna). Check je je slijm ook?
hier ook een curetage gehad in het ziekenhuis en na 6 week een controle. Ik heb 4 dec de curetage gehad en heb een week gevloeid. daarna op 1jan opnieuw ongesteld geworden en eind jan ook en 27 feb postive test gehad. Ik was ook bang voor verklevingen ben ook al wat ouder, dus maakte me ook zorgen, maar nergens voor nodig dus. lees niet te veel op internet. misschien ovulatie testen gaan gebruiken naast het tempen? Sterkte
@miepje1983 ja af en toe probeer ik het te controleren maar het is niet rekbaar. Rond de 17e dag was het wel iets anders dan nu... half half rekbaar maar niet zoals het normaal zou horen te zijn rond mijn eiersprong. Miss Is het normaal dat je "slijm" wat dikker van structuur is de periode na de curettage. @mamajanneke idd ook een goeie tip om ovulatie testen te gebruiken naast het temperaturen. Ze zijn alleen niet zo goedkoop helaas. ikzelf ben ook al iets ouder, vandaar dat ik me (vooral in het begin ) heel erg zorgen maakte, want de klok tikt door en voor mijn gevoel is er geen tijd te verliezen :s
ik had zelf wel last van dikkere slijm na de curretage. bij de action kan je ovulatie testen kopen voor 2,50, maar ik weet niet of ze goed zijn. ik ben zelf wel heel tevreden over de zwangerschapstesten. ik hoop dat je snel duidelijkheid krijgt in je cycles. Ik had toen met mijn gyn afgesproken dat als ik na een half jaar nog niet zwanger was, weer contact op mocht nemen. ik ben 34 en mijn man 43 dus ja hier tikt de klok ook hard door.