Mijn dochter is in juli 2 geworden en ik poets voor het slapen gaan de tandjes. Moet ik nu ook 's ochtends de tandjes gaan poetsen? En doen jullie dat dan voor of na het ontbijt (ivm zuuraanvallen vlak na het eten)?
Ik ben vanaf 1,5 begonnen met 2x poetsen. Op die leeftijd deed ik t bij t (verkorte) bedritueel 's middags. Nu doe ik t 's ochtends na t ontbijt (als we weg moeten) en anders in de loop van de ochtend. Als ik mijn tanden poets, wil zij ook perse . Tja, meestal is dat niet een half uur na t eten, ik probeer er wel een kwartier tussen te laten als t gaat. Maar direct voor t ontbijt lijkt me ook redelijk nutteloos .
Er wordt geadviseerd vanaf 2 jaar 2 x per dag te poetsen. Hier erg afhankelijk van planning of ik voor of na het ontbijt poets. Meestal gewoon bij het aankleden, en dat kan voor of na het ontbijt zijn ...
Ik poets 2x per dag zowel M als T (heeft ook een gebit dat op 4 peuterkiezen na compleet is, al een hele tijd), na het ontbijt, vlak voor het slapen gaan.
Robyn poets meestal 'smorgens haar tanden(na het ontbijt), tegelijk met papa. Maar het kan soms ook voorkomen dat ze pas haar tanden poetst als ze 'smiddags naar bed gaan. En natuurlijk altijd 'savonds voor het slapen gaan.
Onze dochter is nog geen 2 jaar maar ik laat haar `s ochtends altijd even zelf met haar tandeborstel rommelen. Dat is na het ontbijt en een half uur na een fruit sapje.
2x per dag poetsen doe ik vanaf 2 jaar, daarvoor één keer (en dan 's avonds voor het slapen). Dochter is nu 1,5 en zij krijgt 's morgens wel haar tandenborstel om zelf mee te 'poetsen', maar dan zonder tandpasta erop - ze mogen nl niet te veel fluoride op een dag binnenkrijgen.
Vanaf 5,5 maand met het eerste tandje poetste ik met een babytandenborstel. Vanaf een maand of 10 volgens mij 2x (hij was 15 maanden en had alles al). Ik poets nu met een tandenborstel met een lampje s'ochtends na het ontbijt en aankleden en s'avonds voor het slapen. Ik poets eerst grondig en daarna mag hij zelf zijn gang gaan. Maar we hebben ook een aantal fases gehad dat het tandenpoetsen een drama was en je blij was dat hij een beetje tandpasta binnenkreeg wahaha.