Ik heb besloten om geen zwangerschapscursus te gaan doen maar ik wil me wel voorbereiden op de bevalling door hier over te lezen. Heeft iemand tips voor boeken die informatief en leuk te lezen zijn?
Ik heb ook geen cursus gevolgd. En heb het boek een eerlijke kijk op bevallen gekocht en gelezen. Vond het een duidelijk boek dat veel info geeft en makkelijk weg leest.
Bevallen en opstaan. Al héél oud (26 jaar). Van mijn moeder gekregen, al is er inmiddels vast ook een nieuwere druk te krijgen. Heerlijk ontnuchterend
Ik heb ook veilig bevallen van Beatrijs gelezen. Ik vond het een fijn boek, leest lekker. Ik kreeg er bijna zin van, om te gaan bevallen!
Veilig bevallen en idd duik in je weeën, beide op aanraden van de verloskundige! Nu maar hopen dat ik er wat aan hen gehad in juni
Hier ook geen cursus, heb wat boeken te leen gehad maar ze geen van allen uit gelezen. Heb wel veel info hiervandaan gehaald en mijn nuchtere kijk erbij gehouden.. Al lees ik 100 boeken, vraag ik het honderd vrouwen ik zou toch telkens een andere kijk/mening/ervaring te horen krijgen. Iedere vrouw is uniek evenals iedere geboorte. Ik heb dus wel degelijk info ingewonnen maar niet via 1 specifiek boek. En om eerlijk te zijn: ik heb een super bevalling gehad en geen seconde gedacht aan alle tips/ervaringen oid. Het is de natuur gewoon die zijn werk doet.. Dus ik zou zeggen; lees wat je lezen wilt, maar blijf er nuchter in staan
Zo stond ik er ook in toen ik van mijn dochter ging bevallen en het was een hele goede bevalling. Kijk er echt met plezier op terug. Ik had echt helemaal niets gelezen. Toch heb ik dit keer alles gelezen wat los en vast zit en ben het daardoor het hele proces van bevallen veel beter gaan begrijpen en vind het echt een wonder dat het allemaal zo goed is gegaan en hoop dat ik weer zo een bevalling mag hebben. Tuurlijk, je lichaam doet het werk wel, maar mochten er onverhoopte dingen gebeuren, dan weet je wat je wat je kunt verwachten en zelf kunt doen om het proces te vergemakkelijken voor jezelf.
Veilig bevallen en duik in je weeën gelezen. Kreeg er ook een goed gevoel van en had er zin in, mij zou t wel lukken hoor: ontspannen enz. Nouuuu uiteindelijk komt er zo weinig van terecht, je weet namelijk nooit hoe je bevalling zal gaan lopen. Maargoed, al met al is het wel goe dom een beetje voor te bereiden zodat je in ieder geval een beetje weet wat je kunt verwachten.
Ik heb een hele bibliotheek zwangerschapsboeken, tot nu toe vind ik bevallen op eigen kracht (wendy schouten) het beste nederlandse boek. Vrije geboorte is iets alternatiever, maar ook geweldig. Als je engels leest is hypnobirthing een aanrader en ina may's guide to childbirth. 'Genieten van je bevalling' is ook leuk trouwens.