In de context van jouw situatie gezien (verhuisd naar een gelovig gebied) vind ik dat je best wat water bij de wijn mag doen en de buurt cq. hun geloof mag respecteren. Dus in de tuin een kettingzaag gebruiken op zondag zou ik niet gauw doen dan. Maar bijvoorbeeld je wasmachine of stofzuiger gebruiken omdat jou dat toevallig net beter uit komt dan op een doordeweekse dag, moet kunnen. Dat je naaste buren dan evt. licht geluidsoverlast hebben moet kunnen voor die korte periode en het minimale geluid. Anders hadden ze maar in een hutje op de hei moeten gaan wonen!
Na diverse reizen, verdieping in andere culturen en andere religies, is er voor mij niet 1 waarheid. Ik weet niet wat de waarheid wel is, óf er hierna iets is, na het overlijden van mijn zoontjes ben ik hier veel over gaan nadenken, maar ik hoop het pas over minimaal een jaar of 60 te weten te komen. Ik vind het mooi om te zien hoe gelovigen kracht en steun uit hun geloof halen op moeilijke momenten, dat lijkt mij een fijne houvast. Echter vind ik het beangstigend welke uitspraken er in sommige kerken zijn over het 'leven na de dood' voor niet gelovigen. Ook het beschouwen van homoseksualiteit als een ziekte vind ik schokkend in de huidige wereld waarin wij leven. Ik respecteer ieder zijn keuze, zolang het maar niet als waarheid wordt verteld of wordt opgedrongen. Dit is waar topicstarter volgens mij tegenaan loopt. Tijdens de ziekenhuisperiode van mijn zoontjes** vroeg iemand of ze voor mijn zoontjes mocht bidden, ik dacht, dat gaat ze op haar kamer doen oid en ik zei beduusd ja hoor. Toen ze vervolgens haar hand op mijn schouder legde en hele gebeden prevelden met daarin de namen van mijn zoontjes werd ik daar heel ongemakkelijk van, ik was daar echt van van slag op een negatieve manier, ik heb volgehouden uit respect voor haar. Achteraf had ik best weg mogen lopen, maar het waren niet de beste weken uit mijn leven... Ik respecteer ieder zijn levensbeschouwing zolang men menselijk met elkaar om gaat, het zou een mooie wereld zijn als iedereen dat zou doen.
@karlijn Jammer dat je alleen dat ene stukje van mijn post op je screenshot hebt gezet. We weten allebei dat dat niet het enige was wat er in stond. Fijn dat ik je toestemming heb om mij ermee te bemoeien op een openbaar forum, dat waardeer ik Verder ga ik niet op je in. Ik besef me dat dit kansloos is. OT: Inhoudelijk heb ik al eerder gereageerd op dit topic en daar heb ik niks aan toe te voegen.
1.21 Om niet gerelateerde onderwerpen te bespreken heeft het beheer van Zwangerschapspagina.nl een aantal off topic rubrieken gecreëerd waarin overige berichten geplaatst kunnen worden. Berichten over o.a. politiek en religie zijn niet toegestaan en zullen worden gesloten en/of verwijderd. Uitzondering op deze regel zijn de religieuze feestdagen en de ramadan. Let er wel op dat deze onderwerpen niet uitlopen op discussies op basis van religie. Ook dan zullen ze gesloten en/of verwijderd worden.
Niet alleen winkels gaan door in het weekend Moet de zorg dan ook op vrijdag 1700 stoppen ?? Om je kids te kunnen zien ?
Kwestie met alle geloven, leven en laten leven. Ik geef een moslims kindje die komt spelen geen knakworst, ik laat mijn kind op zondag in een gelovige buurt niet lawaaiige dingen doen, hij mag gewoon spelen. Ik kan me nog mega goed een opmerking van mijn zoon herinneren. Als iedereen er zo in zal staan dan was er veel minder gezeur geweest. Hij zat op een gelovige school. Kwam thuis mama geloof jij in god. Ik zei nee mama niet. Mijn zoon (4 jaar!!) zei: hoeft niet hoor mama maar ik geloof wel in god. God is heel lief voor mij en ook voor jou. Maar het is niet erg als jij niet in god gelooft hoor hij is lief voor ons samen. Zo simpel kan het zijn.
Ik ben gelovig opgevoed. Mijn ouders doen inderdaad aan een rustdag op zondag. Ik niet ik werk in de zorg ook op de zondagen om de weekenden. Als ik een vrije zondag heb dan ben ik nog steeds bezig met wasjes/schoonmaken enz.
Ze lijken wel wat vrijer geworden sinds het nieuwe forum online is gegaan. Seks kan ook gewoon weer als onderwerp. Ik vind het wel prima. Hopelijk trekken ze dat door in hun regelement dan. Of ze zien het gewoon niet
Goed ik ga niet mee in de discussie.. Dus OT: Nee zondag is voor mij geen rustdag. Ik kom er meestal op zondag achter dat ik de was nog moet doen omdat mijn vriend anders geen werkkleding heeft Een ieder die wel aan zondagsrust doet respecteer ik. Mijn buurvrouw doet aan zondagsrust en ik niet maar we vallen elkaar daar niet mee lastig. Zij doet haar ding en ik het mijne.
Kennelijk tilt beheer niet zwaar aan het reglement. Toen dat topic van jehova's dagenlang op de eerste pagina stond heb ik dat ook een paar keer gemeld, maar het maakte niets uit. Ik heb niks tegen religieuze of politieke discussies (integendeel) maar ik vind het inconsequent of zelfs selectief modereren als discussies over het ene onderwerp direct gesloten worden en over het andere niet. Of misschien is het toeval en is men gewoon een paar dagen niet online geweest...
Wat heb je gemeld dan? Dat je 32 reacties hebt geplaatst in een topic dat volgens de regels niet mag?
Hahaha zou je ook echt je eigen reacties kunnen melden? Ga ik straks gauw wat over piemels schrijven en dan melden.