Hallo, Ik ben erg onzeker over het voedingspatroon van mijn zoon, geboren op 24-01-2013, met een termijn van 38+3. Ik ben bevallen met een keizersnede maar mijn melkproductie kwam gelukkig wel goed opgang. Op de 3de dag na de keizersnede kolfde ik al zo'n 40 cc melk. In het ziekenhuis waren ze daar erg verbaasd over. Collin viel aan de borst steeds in slaap, waardoor hij niet voldoende dronk. Hij viel af. Gelukkig op de 4de dag begon hij weer wat aan te komen en mochten we naar huis. Dit was zondag. Helaas bleek dat hij woensdag weer was afgevallen, dus in overleg met kraamhulp en verloskundige begonnen met bijvoeden. Omdat ik wel voldoende melk heb, ben ik eerst live gaan voeden, daarna kolven en dan een flesje afgekolfde melk na geven. Tijdens het live voeden valt Collin nog steeds snel in slaap of hij hapt gewoon helemaal niet toe. Ook het flesje gaat de ene keer beter dan de andere keer. Graag zou ik hem weer volledig aan de borst krijgen, maar wil dan wel zeker weten dat hij voldoende drinkt. Hebben jullie tips?? Alvast bedankt!!
Laat ik voorop stellen dat ik natuurlijk geen deskundige ben en ik kan ook niet uit ervaring spreken. Maar even redenerend vanuit boerenverstand: Het lijkt niet aan je productie te liggen, die lijkt prima. Het probleem lijkt meer te liggen bij ofwel het aanleggen ofwel de zuigtechniek/-mogelijkheden van je kindje. Doet het pijn als hij drinkt? Is er al naar het tongriempje gekeken? Heeft hij uberhaupt redelijk wat zuigbehoefte? Het is natuurlijk normaal dat kindjes wat afvallen na de geboorte, maar het moet niet teveel worden. Misschien een idee om een lactatiekundige te vragen mee te kijken? Die zien waarschijnlijk snel wat er aan de hand kan zijn. Succes! Laat je weten hoe het afloopt?
vandaag een consult gehad van een lactatiedeskundige, Collin heeft zonder tepelhoedje bij mij gedronken. Hij kan het dus wel. Hij heeft alleen de kracht niet om zijn hele voeding bij mij te drinken. Haar advies is nu 2 tot 3 keer per dag aanleggen en daarna nog een flesje toe geven, de andere voedingen volledig uit de fles. Zorgen dat hij op krachten komt en dat gaat hij waarschijnlijk vanzelf wel meer bij mij drinken.