Hallo allemaal Even een vraagje om advies! Onze dochter van 3 weken poept slecht en is daarnaast snachts en savonds heel onrustig. Ze krijgt flesvoeding nutrilon standaard. Ik ben even op zoek naar de verklaring van de onrust. Ze is nl overdag heel relax, slaapt goed etc. S avonds begint de onrust. We zijn er nu achter dat ze dan waarschijnlijk aan het clusteren is. Ze wil dan echt binnen 2u weer een fles. We houden haar dan de hele avond vast, geven wat eerder het flesje en dan lijkt het goed te gaan. Dus de avond hebben we nu wel 'onder control'. Alleen 's nachts kan ze ook heel onrustig zijn. Dan is het duidelijk geen fles. Ze moppert, kreunt, huilt, maar zoekt niet naar een speen of fles. Nu denken wij dat het haar buikje is. Ze poept vaak om de 2 dagen. Dus 2 dagen niet, 1 dag wel. De dag dat ze poept is ze zo relax. Dan is ze zo'n ander kind in vergelijking tot de andere dagen. De dagen dat ze niet poept, lijkt ze enorm last te hebben. En is ze ook het meest onrustig, kreunt ze etc. Dan hebben we ook de meest slechte (onrustige) nachten. Iemand die dit herkent? En heeft iemand een goede oplossing om haar iedere dag te laten poepen? Haar poep is niet hard, gewoon slap tot normaal. Maar ze heeft duidelijk moeite met het poepen en het is zo zielig om te zien dat ze zo veel onrust heeft (los van het feit dat we als 2 versufte zombies nu de dag doorkomen haha)
Hi, wat sneu voor je kleintje! Heb je al probiotica geprobeerd? Dat hielp bij ons bij het op gang krijgen van de stoelgang. Was poeder om door de flesvoeding te doen, te koop bij een goede drogist. Sterkte
Q poepte nog minder, 1 keer in de 3/4 dagen. Wij zijn de helft Omneo helft normale Nutrilon gaan geven. Werkte top! Zo blij dat ik toen dus keuze heb gemaakt. Inmiddels bijna 1 en de Omneo is nu helemaal afgebouwd.
Ja ondertussen na veel zoeken vorige week dit ook ontdekt. Ze is nl via een keizersnede geboren. Niemand heeft me er over geïnformeerd. We zijn er 3dgn terug mee begonnen. En bizar sinds we het gebruiken gaat het ineens beter. Ze poept nu al om de dag. Dus lijkt op gang te komen. En zowaar al 2 vrij goede nachten gehad. Zo fijn! Vraagje welke probiotica gebruikte jij? Heb er nu eentje maar wel aan de prijzige kant. Op zich alles over voor haar hoor, maar even ter vergelijking...
Ja dank je!! Deze tip hoorde ik ook. Sinds 3 dgn gaat het beter. Misschien door de probiotica. Als het volgende week doorzet wacht ik nog even af. Anders ga ik zeker over op de omneo.
Mijn zoon is ook met een keizersnede geboren en had wat opstart probleempjes, onze osteopaat zei dat probiotica hielp omdat ze bepaalde bacteriën dan niet krijgen via de natuurlijke weg. In het ziekenhuis en bij CB had niemand dat verteld. Ik weet eerlijk gezegd niet meer welk merk, het is twee jaar geleden.. Het was inderdaad wel prijzig, maar we hebben het ook niet lang hoeven gebruiken toen het eenmaal op gang was. Fijn dat het aanslaat!
Hier iets heel anders, onze dochter wilde niet in haar luier poepen. Die poepte als de luier een tijdje open was. Van nature willen kinderen, net als dieren, zichzelf niet bevuilen. Het voelt dus heel onnatuurlijk om jezelf onder te poepen. Ik was toevallig bekend met babyzindelijkheidscommunicatie en ben naar toen boven een potje gaan houden als ik dacht dat ze moest poepen en bij luierwissels. Meestal poepte ze dan vrij snel. Ze hield het echt op als ze de luier aan had. Ik denk dat ze in haar leventje iets van 10x in een luier gepoept heeft, de rest ging allemaal op de pot. Je zou haar eens een tijdje zonder luier kunnen laten liggen. Kijken of dat wat helpt. Wat ook kan helpen is zorgen voor een goede poephouding. Pak haar met haar ruggetje tegen je aan, in de knieholtes vast, knieen iets hoger dan de billetjes. Hoofdje kan dan lekker tegen jou aanleunen. Dit kan natuurlijk ook met luier aan. Maar deze houding maakt het poepen makkelijker. Is in ieder geval het proberen waard voordat je allerlei andere middeltjes gaat proberen.
Vannacht wel weer iets onrustiger maar nog steeds stuk beter als voorgaande weken. Ze laat veel harde stinkscheten. Dat heeft ze nog niet eerder gedaan. Dus darmpjes zijn in werking aan het komen! Ga iig even de omneo in huis halen. Misschien het laatste puzzelstukje. Gek he dat niemand je hierover informeert. Ga het zeker even aangeven bij de nacontrole.
Mijn tips 10cc extra water in de fles. En een warm badje ter ontspanning. Kan wel gebeuren datze in bad poept! Dus badderen in de douche cabine is aan te bevelen. Verder fietsen met de beentjes bij krampjes en buikjes masseren
wat hier ook hielp is Evian water gebruiken ipv ander water... (al is dat zeker iets van in Vlaanderen om flessenwater te gebruiken voor de flesjes?) - maar in evian zitten meer van bepaalde mineralen waardoor ze ook gemakkelijker zouden poepen?