Meiden misschien kunnen jullie mij helpen... Onze zoon is bijna 6 maanden en we zijn nu rustig aan begonnen met groente en fruit. Nu zat hij nog aan de 5 flessen op een dag en nu met groente en fruit ook nog als het aan hem ligt. Nu willen we dus gaan proberen om na de 4 flessen over te gaan. Nu probeer ik een beetje een ritme te krijgen dit ook omdat ik nog 2 kids hebben die met verschillende tijden naar school gaan. Nu had ik dit schema een beetje gemaakt om uit te gaan proberen. Ik wil het liefst de tijd tussen 12.00 uur en 13.30 proberen te mijden voor de jongste met echt het flesje drinken omdat we dan graag een boterham met zijn allen eten aan tafel, dus wou nu ook gaan proberen de jongste er dan bij te zetten (mocht hij niet slapen want dat doet hij vaak op dat moment) om hem een broodkorstje te geven. Ook op de dinsdag en donderdag komt de middelste om half 12 uit school en de oudste dus om 12.15. Vandaar dat ik dit schema een beetje had gemaakt, wat denken jullie is het haalbaar zo? of tips/adviezen om wat anders te doen? Overigens de laatste fles moet hij rond 20.00 uur op zijn vroegst anders komt hij snachts voor een fles.... Wat vinden jullie hiervan? 7.00 à 200 ml fles ( 180a190 ml water + 6) 9.00 à fruithapje 11.00 / 11.30à 180 ml fles (11.00 uur ivm peuterspeelzaal) 12.30 à broodkorstje + sap/lauwe thee als hij dat gaat leren drinken (mocht hij niet slapen, slaapt vaak in de kinderwagen dan.. 15.30 à 200 ml fles 18.00/18.30 à groentehapje/avondeten met ons 20.00 / 20.30 à 200 ml pap fles Alle tips en adviezen zijn welkom hou namelijk wel beetje van een ''vast'' ritme
Hoi, Ik begrijp dat je met je andere kinderen qua tijden zit en dat het een kwestie is van veel ballen in de lucht houden op een normale dag. Maar je kleintje zal zelf gaan bepalen wanneer die 5e fles niet meer nodig is. Hij moet op een gegeven moment zoveel uit de bijvoeding kunnen halen dat die 5e fles niet meer nodig is, maar hij zal zelf bepalen wanneer en welke fles dit is. Als hij bijv. bij de lunch na zijn boterham steeds minder uit de fles daarna zal halen, weet je dat die fles kan komen te vervallen. Verder is 18 uur of 18.30 uur nu echt te laat voor zo'n kleintje voor het avondeten. Ik zou of proberen hem zijn warme hap te geven bij de lunch, en dan eet hij als jullie warm eten zijn brood, of echt een uur eerder.
Bedankt voor het advies, dus eigenlijk is het slimste nu soort van de fruit en groentje tussen de flessen door te geven wat ik nu doet, en dan afwachten wat de kleine doet. Hij krijgt nu om 9 uur ruit en half 5 dan zijn groentje.
Ik denk dat het laatste erg afhankelijk is van het ritme van het gezin en van het kind. Als het kind lang slaapt s middags hoeft 18 uur helemaal niet laat te zijn.