Hallo, Ik probeer een beetje een ritme te vinden ik het eetgedrag van mijn zoontje, as vrijdag is hij 3 weken. Hij eet HA voeding en komt vaak, wat ik opzich goed vind maar hij drinkt ZO gulzig dat ik als ik hem met een difrax fles eten geven standaard spuugt en huilt van krampjes, met een dental difrax speen is hij ipv 6 min 18 min bezig maar kost het in mijn idee te veel moeite dus laat hij af en toe wat over terwijl hij nog wel honger heeft. Iemand tips?? Volgens CB die hier vorige week waren zou hij nu alles op moeten gaan drinken... En ik zou wel fijn vinden als de nachten iets minder onderbroken werden 😊 gisteren: 21.00 99 cc 23.00 99 cc 02:00 99 cc 04:30 99 cc Vandaag: 07:30 40 cc 10:30 99 cc 13:00 99 cc 15:45 99 cc 18:30 99 cc 21:00 70 cc 23:00 99 cc 02:00 40 cc 04:00 99 cc 07:15 30 cc
Ik zou andere flessen dan gaan proberen voor het gulzige drinken. Blijkbaar werkt difrax bij je kindje niet. Het is juist goed dat je kindje 18 min lang drinkt. 15-20 minuten is juist goed. Hierdoor krijgt je kindje een verzadigd gevoel. Zuigbehoefte wordt hierdoor ook bevredigd. Het cb heeft standaarden/ gemiddelden wat kindjes zouden doen op een leeftijd. Die zou ik niet echt volgen. Je kindje is uniek dus anders dan andere kindjes.
Je zou eens rustig over kunnen stappen op standaard voeding. HA is namelijk lichtverteerbaar, standaard zou een meer verzadigd gevoel kunnen geven. Stap niet ineens over op standaard maar vervang per dag een schepje HA per voeding door een schepje standaard. Je kunt de voedingen namelijk gewoon mengen met elkaar. En de onderbroken nachten; tja je kunt er maar rekening mee houden dat dat de komende maanden nog blijft, dat hoort er helaas bij. Onze zoon sliep vanaf 6 maanden door en dat vond ik al vlot. Succes!
Het klopt wat Cammy zegt. Ik begon ook met H.A voeding, maar het vulde gewoon niet. Ik ben toen maar op eigen houtje overgestapt op standaard (in 1 keer) en ik merkte een wereld van verschil. Ineens kwam ze om de 4 uur. Ik voedde overigens op verzoek. Maar 3 weekjes is nog veels te jong om de hele nacht door te slapen. Misschien helpt het jou ook om de laatste fles om 00:00 te geven. Mijn dochter haalde het toen tot de volgende ochtend om 6:00.
Dat hadden wij ook en zijn overgestapt op een Dr Brown fles wat minder krampjes gaf ook dronk hij er rustiger door. Dat vaak komen herken ik dat deed onze zoon ook. Ik heb altijd op verzoek voeding gegeven dat werkte het beste bij ons, hield natuurlijk wel bij hoeveel hij ongeveer per dag kreeg zodat hij niet teveel zou krijgen. Soms werkte het speentje ook wel eens dan had hij gewoon zuigbehoefte. Dat je graag minder onderbroken nachten wilt snap ik, zie dat hij om 02:00 maar 40cc drinkt is dat altijd zo weinig? En idd is er een rede waarom je HA voeding geeft? Zou anders overstappen naar andere voeding zoals Cammy ook aangaf.
Hier ook overgestapt van HA naar standaard, één dagje de flesjes half om half gedaan en daarna de standaard gaan gebruiken. Geen last van de overstap gehad. CB gaf bij ons aan dat we niet perse HA hoefde te gebruiken, tenzij daar bij het kindje zelf reden voor is, ik deed het vanwege mijn eigen allergieën. Desondanks liet hij er maar overdag 2,5 uur tussen elke voeding en kwam hij aan teveel flessen. Sinds een week mengen we standaard met voeding voor hongerige baby's en nu kan hij er wel 4 uur tussen laten.
Dank jullie wel, ik wil ook niet de hele nacht door slapen maar ergens "rust" zou wel fijn zijn voor mij en hem want hij soms zo van de ene naar de andere voeding. CB zei proberen 3 uur er tussen te laten en voeding dikker maken met jbpmeel. We gaan proberen, en anders kunnen we inderdaad de overstap maken naar normale voeding.
Als er geen specifieke reden is dat je HA gebruikt zou ik toch eerst standaard voeding proberen ipv jbpm toe te voegen. Eerst met 'pure' voeding proberen op te lossen ipv meteen toevoegingen erbij doen, kan echt al de oplossing zijn.
Jbpmeel zorgde ook voor hoop krampjes en gekrijs. 2 flessen geprobeerd maar daar zijn we alweer klaar mee. We geven HA op advies van verpleegkundige ziekenhuis, ik heb psoriasis en eczeem, lichte vorm van astma en mijn man heeft meerdere verschillende allergieën. En las ook dat je minstens 2 weken moet proberen voordat je ziet of andere voeding helpt? Maar hij is nog zo jong... Vind zo sneu en vervelend dat ik zo loop te zoeken en klooien. Wil hem niet zo zien huilen van de kramp...
Probeer eerst eens de dr browns fles. Het is juist verstandig om er langer over te doen. Als je nutriton gaf kun je evt pure jbpm gebruiken, maar jbpm is ter gebruik bij reflux. Als je reflux vermoed kun je beter de leefregels voor reflux gaan toepassen. Is het echt honger?
Dr Brown was geen succes helaas, hij deed het dus goed met de dental speen en een difrax fles, net gerekt tot 3 uur want hij wou eigenlijk na 2 uur alweer fles. Op gedronken netjes helema dus moeders blij alleen daarna spuugde hij weer 😭 Vind ZO moeilijk moet ik nou wel of niet die 3 uur tijd rekken?? Vind ergens zo onnatuurlijk maar wil ook mijn kind niet overvoeren met flesvoeding...
Op deze leeftijd 8-12 keer per 24 uur willen drinken is heel normaal, dat doen kinderen die gewoon borst krijgen ook. Maar als je kunstvoeding geeft moet je wel de hoeveelheden in de gaten houden. 18 minuten over een fles doen is goed, rond de 20 minuten is normaal, sneller is niet goed en zorgt dat kinderen zich niet verzadigd voelen. Dus eigenlijk doet je kind het met wat je geeft best goed hoor! Ik zou niet stoppen met HA met de genetische aanleg van je kind. Eigenlijk zou moedermelk beter zijn. Als je dat zelf niet kunt, dan bestaat er ook een moedermelknetwerk waar moeders hun melk voor kinderen die het nodig hebben doneren.
Met allergieën heb ik geen ervaring dus helaas geen tip of advies. Maar vandaar dus de HA voeding. Ik zou het dan nog eens met jouw cb opnemen. Maar met flesvoeding hoeft er niet per de 3 uur tussen te zitten, wel minimaal 2 uur voordat je een volgende volledige (met nadruk op volledige) voeding geeft.
Gewoon op verzoek voeden, veel kleinere flesjes zijn beter dan minder vaak een grotere. 18/20 min drinken is goed. Krampjes horen er helaas bij, met een piek rond 6weken.
Ik geef mijn dochter ook H.A en geen problemen met een hongerig kindje,maar goed dat kan bij iedereen anders zijn. Gewoon doorgaan met de H.A zou ik doen en misschien is jouw kindje omdat hij nog maar 3 weken is zoekend naar een schema waar jij hem in kan sturen. Hoeveel krijgt ie nu dan? MIsschien hem iets meer geven(hetgeen wat hij mag hebben voor deze leeftijd) zodat hij minimaal 3 uur ertussen laat,en een huilende baby hoef ook niet altijd honger te betekenen,misschien krampjes?
We zijn idd zo door gegaan, nu al 2 dagen meer flessen leeg. Minder krampjes en inmiddels 8 flessen per dag ipv 9! Is zeker even zoeken naar ritme maar begint er nu op te lijken 😊 Sochtends drinkt hij nog niet alles op (wel bijna dus krijgt genoeg binnen) en savonds komt hij iets sneller en slaapt dan de afgelopen 2 nachten al 3,5 uur door. Dus niet meer elke 2 uur. Hij is verder zen en happy volgens mij, dus we doen het nog niet zo slecht! Bedankt voor alle adviezen.