Hoi allemaal, Mijn zoon is bijna (volgende week) 7 maanden oud. Ik zit een beetje te worstelen met zijn voedingsschema. Eigenlijk wil ik over op 2 flessen (hij krijgt er nu 3) en meer gewoon eten (groente, fruit enz.). Het ziet er nu zo uit: 7.00u fles (210+7) 11.00u bordjepap (gemaakt van 150+5 en pap) 14.00u fruithapje (klein potje) 15/15.30u fles (180+7) 17.30u beetje groente (hoogstens een klein potje) 19.30u papfles (210+7 en pap) Hoe moet ik die fles in het midden (rond 15/15.30u dan laten vervallen?) Mijn idee is om het volgende te doen: 7.00u fles 11.00u pap 13/14u fruit 15/16u tussendoortje (misschien een liga of wat dan ook) 17u groente 19u fles Is dit oke? Pfff ik weet het niet hoor. Hopelijk hebben jullie advies.
Ik zou nu langzaam gaan toewerken naar een schema met 3 maaltijden en tussendoortjes. Ontbijt en lunch met granen (brood of pap), en fruit 's ochtends als.tussendoortje. In de middag kun je dan een cracotte of rijstwafel met water of thee geven. De papfles 's avonds zou ik gaan vervangen door een gewone fles.
Ik zou ook gaan werken naar 3 hoofdmaaltijden en tussendoortjes. Mag ik vragen waarom je om 7 uur fles geeft ennom 11 uur pap? Rond die leeftijd kreeg mijn dochter dit (en nu ongeveer nog hetzelfde) 7.30 bordje pap 10.00 fruit met water 12 uur broodkorstje met fles 180. Nu is dat boterham met 150cc 15 uur tussendoortje, griekse yogurt, soepstengel, rijstwafel, fruit of iets dergelijks. 17.30 warme hap 19 uur fles 180 Ze kreeg rond die leeftijd ook nog een fles rond 15 uur maar die heb ik vervangen door tussendoortje met water.
Ik geef hem om 11u pap, omdat mij dat aangeraden is door het CB. Dit zou dan later een boterham worden. Ik denk toch niet dat het veel verschil kan maken om hem om 7.00 de fles te geven en om 11 pap, of 7.00 pap 11 fles, toch? Maar ik kan dat omdraaien eventueel, dat maakt niet veel verschil. Maar het gaat mij eigenlijk om dit middagfles. Die wil ik weg laten vallen, door hem meer groente te geven en een tussendoortje. Maar ik weet niet goed of het schema dan oké is en hij wel genoeg eten krijgt zeg maar....?
Ik zou hier naar toe gaan: 7.00 bordje pap of boterham met fles 10.00/11.00 fruit met water of thee 12.00/13.00 boterham met fles 15.00/16.00 fruit of ander tussendoortje met water/thee 17.00/18.00 avondmaaltijd voor slapen een fles
Ik vroeg dat me af omdat je ook als ontbijt pap kunt geven, mijn ervaring is dat ze daar best lekker vol van zitten. Dan kun je rond 10 uur fruit geven en dan als lunch brood gaan geven met melk. Die fles van 15.00 heb ik vervangen in eerste instantie door yogurt. Griekse. Soms wat fruit van de ochtend. Soepstengel na. Maar mijn dochter zit van de pap als ontbijt zo vol dat ze vaak om 10 uur niet veel eet dus krijgt ze rond 15 uur bijna altijd haar fruit. Je kunt kijken hoe het gaat als je die fles vervangt door iets anders. Of je geeft een klein flesje na het tussendoortjemom af te bouwen? Hier ging ze doordat ze geen fles meer kreeg het avondeten beter eten. En krijgt ze nu warm eten met wat yogurt toe. Ik denk dat je even moet kijken wat lukt ennwat niet.
Hier ook net de fles van 15:30 laten vervallen. En vervangen door Griekse yoghurt. Als hij beter en meer brood gaat eten, gaat de Yoghurt naar na het avondeten. Zodat de fles van 19 uur weer vervalt. En dan krijgt hij rond 15:00 evt een tussendoortje en drinken. Allemaal op advies van het CB. Ben niet zo weg van hun adviezen. Maar vond deze wel heel logisch. En de overgang van 4 naar 3 flessen ging soepeltjes. Dus alle vertrouwen in het afbouwen van de volgende fles!!