Ons mannetje is vandaag 13 dagen oud, nu heeft ie een hele onrustige nacht gehad. Vannacht om 3.00 uur heeft hij een voeding gehad, vervolgens kwam hij weer om 5.45 uur, heb hem toen ook een beetje gegeven. Om 8.00 uur weer een flesje en vervolgens ben ik in slaap gevallen en heeft hij pas om 12.00 uur zijn voeding gehad. Ik bied hem altijd 100 cc aan maar meestal drinkt hij maar tussen de 70 en 80 cc. Soms iets meer en soms iets minder. Zijn schema is normaal als volgt: 7.30/8.00 11.00 14.00 17.00 20.00 23.00 3.00/3.30 Maar nu zit ik dus met de fles van 14.00 uur, moet ik deze laten vervallen? Moet ik op verzoek gaan voeden? Ik ben een beetje angstig omdat hij soms maar net voldoende binnen krijgt. Hij is verder wel alert en plast en ontlast goed.
Persoonlijk zou ik wachten tot hij zelf komt voor een fles. Maar omdat hij niet zo'n goede drinker is zou je kunnen zeggen dat je ervoor zorgt dat je er max 3 of 4 uur tussen laat, mocht hij zich niet eerder melden.
Voor een kindje van amper 2 weken oud zou ik nog helemaal geen schema aan houden. Gewoon voeden wanneer hij het zelf aan geeft en als hij daar nog moeite mee heeft zou ik hem zelf na 3 of max. 4 uurtjes wakker maken, zodat hij wel voldoende binnen krijgt. En om een beetje te laten wennen aan het dag-en nacht ritme. En als ik het goed heb mag er 's nachts 1x 6 uur tussen zitten. Hier hield ik vaak aan 1x 6 uur, dan vervolgens nog 1x 4 uur en dan weer om de 3 uur voeden ongeveer. Maar dit werd hier bijna nooit gehaald hoor, maar hield ik voor mezelf als max. aan
Idd niet teveel een schema aanhouden als ze zo klein zijn. Ze kunnen het prima regelen meestal. Als je ongeveer elke 3 a 4 uur aanhoudt dan krijgt hij ook wel genoeg binnen als het goed is. En dan in de nacht geen wekker oid zetten maar kijken wanneer hij zich meldt. Als de tijden dan elke dag anders zijn is niet erg.
Ik ben persoonlijk van het om de 3 uur voeden, dan krijg je ook sneller een beetje regelmaat. Wat je kan doen is overdag om de 3 uur voeden. Op het moment dat je merkt dat een flesje op een bepaalde tijd systematisch minder wordt gedronken kun je dat flesje gaan minderen en de rest langzaam een beetje opschroeven qua hoeveelheid.
Ik zou altijd 'op verzoek' voeden. En dat kan ook op jouw verzoek zijn, als je denkt dat hij er te lang tussen laat. En verder niet denken in schema's, het is echt volkomen normaal dat dat wisselt.
Hier kreeg dochter ook "op verzoek", alleen de eerste en de laatste fles waren op "mijn verzoek". Daardoor had je toch iets ritme van ritme door 2 vaste tijdstippen. Een echt vast schema kregen we pas met 4 maanden.