Zijn er hier meer meiden die veel pijnmedicatie gebruiken. Ik heb heel erge pijnklachten veroorzaakt door TMD. Ik gebruik nu 3-5 daags 50 mg diclofenac maar dat is veelste veel tot 2 weken geleden gebruikte ik 300-350 mg per dag, echt overgedoseerd maarja wat moest ik anders. Nu heb ik sinds gisteren 3 daags tramadol erbij gekregen en voor de nacht heb ik diazepam sinds 2 weken Verder nog een maagbeschermer en gebruik ook een AD. Ik functioneer niet meer, voel me suf/duf maar heb wel de verantwoordelijkheid voor mijn zoon van 2 jaar oud en moet ook gewoon werken, terwijl ik dus geen auto mag rijden met sommige medicatie. Hoe doen jullie dit, hoe ga je ermee om? Ik weet het even niet meer... Ik heb voor mijn klacht fysiotherapie en krijg een splint maar hier wacht ik al op sinds februari (lange wachttijd voor afspraak) en nu mocht ik heb ophalen 2,5 week geleden paste hij niet dus nu moet ik woensdag weer terug, hopelijk gaat dat me ook helpen. Daarbij hebben we een zwangerschapswens die ik dus voorlopig wel kan vergeten met deze medicatie.
Ik zou proberen die tramadol alleen te nemen in de avond. Of igg als je thuis bent en de kids naar bed gaan of als je man ook voor de kids kan zorgen. Die tramadol maakt je namelijk suffig.
zou je niet met de huisarts kunnen overleggen dat je nog maar 1 soort krijgt? lyrica bijvoorbeeld? oke tuurlijk in het begin maken veel soorten pijnmedicatie je duf dat zal lyrica ook doen maar als je 3 tot 4 dagen verder bent raak je aan het effect gewend en kun je steeds beter alles doen. vraag trouwens wel om retard tabletten die geven langer een werkende stof af en dat werkt beter als dat je pijnstillers pakt die je even helpen en daarna niet meer. weet trouwens goed wat het is zoveel pijnstillers. mocht je geen andere medicatie willen (wat ik goed kan begrijpen) zou ik het even een week aankijken met de tramadol mischien dat de sufheid minder worden die kans is groot omdat je lichaam aan de stof moet wennen
Ik heb een tijd terug tramadol voor de nacht gehad maar die is nu dus vervangen door de diazepam. Ik heb de tramadol juist gekregen voor tussen de diclofenac`s in. Heb bijvoorbeeld om 08.00 uur diclofenac en 2 pcm ingenomen en nu alweer pijn, dus dan zou ik nu tramadol moeten nemen maar ben er een beetje huiverig voor.
Ik ken lyrica niet, zal zo eens gaan googlen erop, maar ik had diclo retard 75 mg maar die werkte ook maar 4 uur bij mij en dus kwam ik als snel op 325-350 mg per dag, vandaar nu op 3dd 50 mg gezet maar dat red ik dus niet eens, ja nu met de tramadol erbij denk ik wel maar zoals post hierboven ben er nogal huiverig voor. Ik schijn trouwens echt extreem veel pijn te hebben bij deze klacht volgens de fysio en gnatoloog (gespecialiseerde tandarts).
ik heb ook lange tijd tramadol gebruikt en ik kan je wel vertellen dat je eraan gewend raakt. Je lijf raakt eraan gewend en mogelijk is dat ook met de andere medicatie. Tramadol is wel een morfineachtig middel dus is wel aardig sterk. Ik moet eerlijk zeggen ik heb nu een zwaarder middel gehad voor mijn pijnklachten en ook daar raak je aan gewend. Misschien dat je lijf aan bepaalde medicatie gewend is geraakt en kan je met je huisarts overleggen of je een andere combinatie kan krijgen om te kijken of dat beter voor je is. En zeker met deze medicatie is het helaas zo dat je kinderwens moet wachten...weet er helaas alles van. In ieder geval heel veel succes en sterkte!
ik heb in het verleden veel medicijnen moeten gebruiken. 10jaar lang veel pijn gehad in mijn rug en bekken. tramadol en naproxen, beide 3x per dag. en nog nam dat niet altijd de volledige pijn weg. ook ik was heel duf, altijd moe, nergens zin in. Ben voor therapie naar een specialist gegaan en heb nu misschien 2x per week medicijnen nodig en dan alleen voor het slapen gaan. héle verbetering dus!! na 10jaar erg onwerkelijk maar er is een nieuwe wereld voor mij open gegaan
Femsijj: Maar hoe deed jij het dan als je moest werken? Ik mag er dus niet mee autorijden en ik moet morgen werken, ik heb vandaag dus 1 tramadol ingenomen nou heb de halve middag liggen slapen en reageer echt vertraagd op alles, voel me echt duf. Ik heb juist sinds gisteren deze combinatie van mijn HA gekregen. Maar ik ga de tramadol echt niet meer in nemen de komende week, ik heb over een week vakantie en dan is mijn man ook thuis zou dan nog eens kunnen kijken hoe of wat. Ik denk idd dat je lijf er wel aan kan wennen, want ik ben begonnen met pcm en zo steeds meer gaa gebruiken in een half jaar tijd maar de pijn is ook wel erg toegenomen. Roozjuh, wat fijn dat het nu zo goed gaat, zal een verademing voor je zijn. Hoe combineerde jij het dan met het normale leven. Werkte je nog?
nee ik moest helaas stoppen met werken. had veel te veel pijn en functioneerde ook niet helder meer. die medicijnen vreten energie waar je bij staat. ik lag regelmatig om 19.30 al op mn bed. om het nog beetje in de hand te kunnen houden ging ik regelmatig even liggen overdag als het even kon. zoonlief slaapt gemiddeld 2uur met middag dutje en dan ging ik zelf ook even slapen.
Dat heb ik dus ook dat ik me niet helder voel en heb een erg verantwoordelijke baan waar soms het leven van mensen op het spel kan staan en moet er niet aan denken dat er iets mis kan gaan, daarbij moet ik veel praten wat voor m'n klachten ook niet heel bevoordelijk maar het voelt voor mij niet goed om me hiervoor ziek te melden omdat ik me buiten de pijn niet ziek voel en met goede pijnstilling dus ook nauwelijks pijn heb.
Hoi, hier ook een ervaringsdeskundige helaas. Ik ben nu aan het afbouwen van morfine (oxynorm) Heb 4x pd 5mg geslikt voor zenuwpijn in bekkenbodem. Daarnaast ook spierverslappers voor snachts. Ik moet zeggen, naar mate ik aan het stoppen ben "voel" ik mijzelf weer terugkomen. Ik heb heftige bijwerkingen gehad en ben nooit (ruim 8 mnd morfine geslikt, daarvoor heel veel andere medicijnen gehad wat niet werkte) helemaal helder geweest. Slechte concentratie en heel erg snel duf en vermoeide ogen. Maar ik kon dankzij de morfine een dag weer redelijk aan. Ik heb een dochter van nu 3,5 jaar oud en herken dat je zegt dat je af en toe, dankzij de pijn en het medicijngebruik niet de verantwoordelijkheid aankan. Ik heb gelukkig een partner die zeer flexibel thuis kon werken, anders had ik het nooit gered. Dan had ik mijn dochter weg moeten brengen. Ik ben aan het afbouwen om met ICSI te gaan beginnen. En ook natuurlijk omdat ik niet voor een lange tijd aan de morfine wilde blijven zitten. Tips die ik je kan geven: - Overleg met arts over huidige medicatie, het is vaak een zoektocht naar een combinatie van de juiste medicijnen - Rijd absoluut niet als je duizelig of duf bent, vooral als er een gele sticker op het medicijn zit. - Vooral voor je kleine man, als het niet gaat om op hem te letten, vraag hulp! Iemand die kan bijspringen als je niet in staat bent om voor hem te zorgen of als je je echt niet goed voelt. En qua medicatie, weet je zeker dat ze door elkaar heen gebruikt kunnen worden? Zijn ze allemaal door 1 arts voorgeschreven en gechecked door een apotheek? Ik heb bijvoorbeeld wel eens medicatie samen gebruikt wat absoluut niet mocht....foutje van de arts. Die medicijnen versterkte elkaar heftig en ik voelde mij absoluut niet goed. (ook qua dufheid) Na enkele weken zou je lichaam gewend moeten zijn aan de medicatie en moeten de ergste bijwerkingen weg zijn. Als dit niet gebeurd, trek aan de bel. Nou heel verhaal, hoop dat je er iets mee kunt. Het is niet niks om pijnmedicatie te gebruiken. Hoop dat er snel iets aan je klachten gedaan kunnen worden! Oja, ik werk jammergenoeg al 2,5 jaar niet meer, leef al dik 3,5 jaar met chronische zenuwpijn. Toen ik nog wel werkte ging het heel moeizaam. Vooral met pijnmedicatie kun je lastig concentreren en ook ik kon mijn werk (Financieel consultant) niet meer aan. Ben nu 100% afgekeurd en volg een revalidatietraject. Groetjes Jopa1000
Dank je voor je reactie, ik heb nu nog wel Steun van man maar over 4 weken niet meer dan sta ik er doordeweeks alleen voor en is hij alleen in de weekenden thuis. Ik lees net dat je ongeveer twee weken nodig hebt om eraan te wennen dan ga ik dat maar doen in mijn vakantie. Ja alles is door m'n huisarts voorgeschreven dus door 1 persoon. Lukt het jou wel op minder morfine, heb je ook minder pijnklachten? Ik hoop er ook snel vanaf te zijn maar zie het somber in, zit eraan te denken om een verwijzing naar een pijnpoli te vragen ofzo geen idee of dat zinvol is maar dit is ook niets
Ga echt ff naar je ha en bespreek het met hem dat je zo suf wordt van de medicatie. Mijn moeder gebruikt ook een morfine waar ze gewoon mee kan autorijden. De diazepam alleen voor de avond neem ik aan dus daar zal je niet zoveel na effecten van hebben. Heb ook Tramadol gebruikt merkte er niks van had nog net zo veel pijn. Dus maar mee gestopt. Nu gebruik ik helemaal niks het is erg zwaar maar wij hebben dus ook een kinderwens dus vandaar geen medicijnen. Succes meid
Hoi, ben ook onder behandeling van de pijnpoli. (radboud nijmegen) Daar heb ik ook de morfine voorgeschreven gekregen, morfine krijg je pas als al het andere niet werkzaam is. Mijn pijnklachten nemen weer toe, maar omdat ik aan het revalideren ben lijkt het erop (ene dag beter dan andere dag) dat ik er beter mee om kan gaan. M'n dochter is vaker van huis en kan mijn dag beter inplannen / rusten. Ik luister nu veel beter naar mijn lichaam dan 3,5 jaar terug. Het is moeilijk maar ik zet door. Als ik jou was, zou ik idd naar een pijnpoli gaan voor een 2nd opinion. Anesthesiologen daar hebben een groter verstand van pijnmedicatie dan de huisarts. Veel succes!
Kan je huisarts geen spoed zetten achter die splint. Het is toch van de zotte dat je dat ding nog niet hebt, en dat daardoor de pijnklachten niet afnemen? Heb je ook fysiotherapie voor de klachten? Misschien moet je contact opnemen met de arbo, en even een tijdje in de ziektewet? Stress heeft toch ook veel invloed bij TMD?
Dat vind ik ook zo moeilijk omgaan met de pijn, hoe doe je dat? De tramadol helpt me zeker wel hoor had al eerder alleen voor de nacht maar nu dus overdag. Als ik geen medicatie zou gebruiken dan zou ik flauwvallen van de pijn, is me overkomen omdat ik dacht zwanger te zijn en ik het alleen op paracetamol wilde proberen.
Heb ff gekeken wat het inhoud.Had er nog nooit van gehoord maar dat hebben de meeste mensen ook nooit wat ik heb. Maar lijkt me zeker heftig om daar pijn te hebben. Bij mij schiet alleen het kaakgewricht uit de kom maar dat doet vast niet zoveel pijn als dat jij hebt. Ik heb mijn hele leven al pijn overal en daar heb ik mee leren leven maar soms heb ik nog dagen ik wou dat ik 1 sec geen pijn zou hebben. Misschien toch wat Jopa zegt de pijnpoli proberen en vaart achter de splint zetten.
De tramadol en diazepam die je gebruikt kunnen beide het reactievermogen beinvloeden. Bij tramadol mag je de eerste week geen voertuigen besturen (daarna wel, omdat je lichaam eraan went) bij diazepam mag je NOOIT voertuigen besturen... Op zich wordt hier niet echt op gecontroleerd maar als je een ongeluk veroorzaakt ben je gegarandeert nat! De medicatie die je gebruikt kunnen we allemaal naast elkaar gebruikt worden. Maar let wel op je overgebruik diclofenac... Dat is namelijk echt niet goed! Indien de tramadol erbij niet voldoende helpt zou ik weer terug gaan jaar je arts. Misschien dat hij/zij ipv diclofenac een andere NSAID voor kan schrijven die voor jou beter helpt. Lyrica wordt alleen gebruikt voor neuropatische pijnen, en kan dus niet altijd voorgeschreven worden. Ook deze heeft trouwens als bijwerking dat het het reactievermogen kan beinvloeden... Ik hoop dat je iets hebt aan deze info, en dat je pijnklachten snel verbeteren. Sterkte ermee!
Prinsen; klopt maar heb in maart en april al thuis gezeten en toen langzaam weer opgenouwd, zat er toen psychisch doorheen ik klem heel erg dus dat is bij mij samen met stress de boosdoener. Als de splint had gepast 2,5 wk terug dan had ik hem al gehad maar bij het acta zeggen ze dat ze er 3 weken over doen om hem te maken kan hem woensdag ophalen maar duurt dan nog 6-12 weken voordat die gaat werken en de tandarts zei al dat het de pijn niet volledig weg zou nemen.
Maar als ik het goed begrijp, er is dus een onderliggend probleem waarom je die pijn hebt, had nog niet gegoogled op een splint. Ik zou echt bij je huisarts doorhameren op een spoedafspraak bij een specialist / ziekenhuis. Als dit de reden voor de pijn is moet de oorzaak eerst aangepakt worden. Ik had bovenstaande niet begrepen/eroverheen gelezen. Eerst de oorzaak aanpakken, als dat niet lukt aan de bel trekken bij een pijnpoli/revalidatiekliniek! Heel veel succes!