Dit is mijn eerste zwangerschap en ik weet dus niet wat normaal is, nu heb ik het volgende: Ik voel niet wanneer ik naar de wc moet. Dat is sinds de laatste 4 a 5weken zo. Ik ga gewoon regelmatig en de ene keer plas ik heel veel en de andere keer bijna niet. Laatst werd ik 's nachts wakker van pijn in mijn buik en ben ik maar naar de wc gegaan. Bleek dat ik erg veel moest plassen! Maar dat voel ik dus echt niet. Ik krijg geen 'seintje' meer dat ik naar de wc moet eigenlijk. Ik heb er verder geen last van, maar lastig is het wel en het lijkt me ook niet goed om onopgemerkt met een erg volle blaas te lopen. Is dit normaal of moet ik hier wat mee?
hoi door de zw. hormonen kun je minder controle over je blaas hebben. Dit gebeurt vaker. Laat voor de zekerheid je urine nakijken op blaasontsteking, dat kan ook een oorzaak zijn. Verder is het wel van belang om goed uit te plassen, en om regelmatig naar de wc te gaan. Ik raad je aan om met deze klachten een bekkenbodemfysiotherapeut te bezoeken, die kan je oefeningen en tips geven. Home | NVFB Mirjam
Bedankt voor je antwoord. Ik heb volgens mij genoeg controle hoor, verlies nooit urine ofzo. Maar voel dus niet wanneer ik moet plassen en loop dus soms veel te lang met een volle blaas. Dus ga ik maar elke paar uur plassen. Ik vroeg me af of het kwaad kon dat ik dus geen aandrang heb ondanks dat mijn blaas wel gevuld is.