Hallo allemaal, Al sinds meneer kan lopen/ staan, en dus bij de deuren kan, moeten ze open...dicht...open...dicht, continu. Ik dacht eerst dat het een fase zou zijn, maar ik vind het wel heeeeel lang duren hoor. Het is echt een obsessie. Op het kdv hebben ze me er al een paar keer, vriendelijk, op aangesproken. Maar ik weet niet meer wat te doen en ik word er eigenlijk een beetje kriegel van. In huis hebben we van die schuimen stop dingen op de deuren, en omdat de deur dus niet dicht kan, laat hij hem met rust. Maar zodra hij ziet dat ik die dingen erop doe, is het brullen. En niet alleen thuis, elke deur moet open en weer dicht. Overal. Jullie nog tips? Ik heb volgens mij de meeste trucs nou wel geprobeerd :-/
nope geen tips. Owen heeft het heeel lang gehad en nu nog steeds eigenlijk. Hoewel niet zo erg meer als eerst. Heeft ie nog meer afwijkend gedrag? Owen heeft autisme...... Ik heb zelfs een houten speelhuisje gekocht met alleen maar deurtjes erin. Vond ie geweldig. Maar deuren.....tja......die obsessie blijft. Nu vooral ook in nieuwe situaties. Als ie ergens vreemd komt dan gaat ie eerst alle deuren en deurtjes en lades open en dicht doen. Dit kan heel lang duren maar hij moet dit echt doen anders heeft ie geen rust. Toen Owen geobserveerd werd door psychologen enzo moest ie in een kamer zitten met een psycholoog. Wij mochten van achter een speciaal raam mee kijken. Toen ik hem weer mocht halen deed ik de deur open. Owen rent op me af en smijt zo de deur dicht in mn gezicht! Want....deuren moeten DICHT! Dat ik er was interesseerde hem geen bal. Die deur was veel belangrijker. Nu is ie 3 jaar en gaat het al iets beter. Hij kan deuren ( in bekende omgeving ) veel beter met rust laten. Maar zijn we ergens wat ie niet ( goed ) kent dan komt zn deurenobsessie weer naar boven.
Het gaat vanzelf over. Tenminste, bij ons wel. Mijn dochtertje had het ook en is er vanzelf mee opgehouden. Mijn zoontje van 1,5 heeft het nu Een dichte deur is onacceptabel, maar een open deur moet hij dicht doen. En dan is hij weer dicht dus onacceptabel......en zo gaan we de hele dag door Als ze iets beter kunnen praten en luisteren kun je gewoon duidelijk maken dat deuren geen speelgoed zijn, en gaat het over. Ik zou dit ook gewoon tegen het KDV zeggen. Ik neem aan dat hij daar de deuren toch niet open krijgt omdat de klink hoog zit?
Geen zorgen meid. Jolisa heeft juist de tik dat alles wat open staat dicht moet. Is gewoon de aard van het beestje. Als er een la open staat hoor je neeee dicht bam!! Haha De ze is van 2juli 2011 dus bijna net zo oud
Mijn zoontje is 5 mnd jonger en vind deuren ook reuze interessant! Het is geen obsessie, maar als hij de kans krijgt om er mee te spelen doet hij dat Hier staan daarom een aantal klinken omhoog, die schuimstoppers werkte hier niet..
Hier ook.. deur dicht was onze zoon zijn 2e woord na ''mama''.. sindsdien nog steeds deze ''obsessie''. ( al vanaf 1 jaar tot nu 3,5 al) Overal moeten alle deuren dicht, of het nu kastjes, tussendeur, achterdeur, lades, etc zijn en zegt dan ook '' deur dicht''. Bij hem komt het waarschijnlijk omdat hij autistisch is en dit een dwang is die hij daardoor ontwikkeld heeft.. ( gister nog over gehad met zijn groepsleiding) Hij heeft echter ook een tik dat alles keurig recht moet liggen in een patroon, vies van een druppeltje of kruimeltje, alles heeft een bepaalde structuur of volgorde, anders klopt het niet in zijn hoofd, etc..
Bedankt voor de reacties Ik vind het voor een fase wel heel lang duren hoor! Het is eigenlijk ook het enige punt waarin hij mij, mijn man, wie dan ook gewoon compleet negeert, hij blijft het doen. Iemand wees me inderdaad op autisme, maar hij heeft volgens mij verder geen andere aanwijzingen.. Kdv verdenkt ook geen autisme. Hij heeft wel wat medische problemen, maar dat staat er los van denk ik. Vandaag of morgen zit hij er ineens met zijn vingers tussen....
Hier ook al een half jaar ofzo.. Deur open,dicht, open,dicht.. Tsjaa.. De kamers waar ie niet in mag zijn de deuren dicht en blijven dicht.. De overige 2 deuren zijn open... En eerlijk gezegd zal het me een worst zijn dat hij ze open en dicht doet.. Zolang er niet mee gesmeten word leeft hij zich maar uit
Hij smijt er wel mee :-/ en hij lapt het echt aan zijn laars als hij ergens niet in mag. De deur heeft gewoon een aantrekkings kracht. Heel gek, hij luistert in principe naar alles, maar als het op deuren aankomt, pffff alleen als ze op slot zitten laat hij ze met rust, behalve als hij ze eerder open heeft gezien, dan is het drama.
Ooowdat smijten is niet zo fijn... Haha Bij deuren die dichtziten en waar hij inwik zeg ik gewoon dat de deur dicht is en als ie dan gaat huilen ofzo heeft hij gewoon pech.. Ben je wel echt consequent genoeg? Niet dat ik je opvoeding in twijfel trek hoor..
Haha, dat mag je best vragen hoor Maar ik ben echt consequent genoeg, ik geef ook echt niet op. (dat heeft hij dus ook van mij, hij's fijn). Het is ook echt alleen met deuren! Ik word er stiekem best een beetje kriegel van. En dan het kdv wat me er nu een paar keer tussen neus en lippen door erop aangesproken heeft, ik kan er echt niets mee en zij hebben ook geen tips. Hij kan in zijn nieuwe groep dus ook bij de deur, open, dicht, open, dicht, open, dicht. Alle andere kindjes spelen gewoon, hij is gefixeerd op de deur...
Mijn dochtertje heeft ook al een hele tijd een deuren obsessie. Als we samen naar beneden lopen moeten eerst boven alle deuren dicht. Wanneer ze lekker op de bank zit en ik laat een deur open staan, zucht ze een keer en zegt ze "Mama deur dicht, altijd deur open" Ze bedoeld dus dat ik altijd de deuren open laat staan.. Maak me er absoluut niet druk om! Hoort er allemaal bij!
Ik zou me er ook minder aan storen als hij inderdaad alleen de deur dicht wil doen, maar hij houdt het heeeeeel lang vol
Hmm dan kan ik je ook niet echt helpen... Misschien juist niet teveel aandacht aan besteden? Of word het dan juist erger? Lastig hoor