Nu ik bezig ben met een reisje zoeken voor mijn vriend en mij komt bij mij een vraag naar boven die me al heeeeeeel lang bezig houd Namelijk: Hoe zitten dat nu met de schoolvakanties in Nederland? Want ik weet dat de grote vakantie bij jullie 2 weken korter is dan die van ons in België. Gezien ik altijd vroeger afscheid moest nemen van mijn Nederlandse 'vriendjes' op de camping vroeger En bij ons is er altijd die eeuwige discusie dat jullie minder vakantie zouden hebben als wij... In België: Zomervakantie: 1 Juli - 31 augustus Herfstvakantie: 1 week (eind oktober-begin november) Kerstvakantie: 2 weken (eind december-begin januari) Krokusvakantie: 1 week (eind februari) Paasvakantie: 2 weken (april)
In Nederland zijn de zomervakanties verdeeld per regio. Dat wisselt ieder jaar. Dat scheelt voor ons een hoop drukte op de weg Het is dus wel zo dat het ene kind op 12 augustus weer naar school moet en het andere kind op 2 september. Als je op deze link klikt dan zie je het overzicht van 2012: Schoolvakanties 2012 - Bekijk iedere Schoolvakantie in 2012
Daarnaast duurt de basisschoolvakantie hier dus 6 weken, middelbare scholen hebben een week langer. Maar als ik je overzicht zo zie, hebben jullie echt meer vakantie op school dan in Nederland!
Nederlandse (basis-)scholen hebben per jaar 40 lesweken en 12 vakantieweken. De vakanties vallen inderdaad niet altijd op hetzelfde moment en bij de meeste vakanties is er sprake van spreiding (noord - midden - zuid) zodat niet alle scholen tegelijk dicht zijn. (Om drukte op wegen en in vakantieparken een beetje te spreiden.) Op internet kun je op heel veel sites de ADVIES!!-data van de vakanties vinden. MAAR: scholen en besturen kunnen hiervan afwijken. Als je een vakantie wilt boeken en je hebt een schoolgaand kind, kijk dan altijd in de vakantie-kalender die je aan het begin van het schooljaar van school hebt gekregen. De meeste scholen hebben dit schema ook wel op hun website staan. We hebben in ieder geval: 6 wkn zomervakantie (meestal valt het grootste deel van de vakantie in juli/augustus) 1 wk herfstvakantie (meestal oktober) 2 wkn kerstvakantie (eind december / begin januari) 1 wk voorjaarsvakantie (afhankelijk waar je woont wordt deze vakantie ook wel crocusvakantie of carnavalsvakantie genoemd. Met name in het zuiden waar carnaval wordt gevierd kan de datum van deze vakantie per jaar erg verschillen!) 1 of 2 wkn meivakantie (altijd eind april / begin mei zodat Koninginnedag op 31 april en dodenherdenking / bevrijdingsdag op 4 en 5 mei erin vallen.) In België wordt met de start van het schooljaar altijd gekeken naar de eerste van de maand. Dat zou dus ook op vrijdag kunnen zijn. In Nederland starten de meeste scholen op maandag. (Middelbaar onderwijs is anders, die hebben vaak nog introductiedagen, boeken ophalen et cetera. Zij beginnen vaak pas op woensdag of donderdag echt met de lessen.) Ook voor andere vakanties geldt bijna altijd: vrijdag laatste schooldag, op maandag de eerste. En dan nog wat losse dagen: 2e Paasdag, 2e Pinsterdag. Soms hebbben scholen vrij met hemelvaart en de vrijdag erna. Maar ook dit kan wel wisselen.