Hallo allemaal, Ik heb bloedgroep A negatief en heb bij mijn eerdere 2 zwangerschappen en bevallingen een Anti-D injectie gehad. Nu is er bij 30 weken bij mij bloed geprikt en nu blijkt dat ik antistoffen aanmaak. Waarschijnlijk heb ik na een bloedtransfusie deze antistoffen gekregen. Doordat ik antistoffen aanmaak kan de baby een ernstige vorm van bloedarmoede krijgen. Ik moest meteen weer bloed prikken en er wordt nu gekeken of de hoeveelheid antistoffen niet stijgt. Mocht dat wel gebeuren, dan wordt overwogen of de baby eerder gehaald moet worden, zei de gyn tegen mij. Ze deed er verder vrij laconiek over, maar ik maak me toch wel ongerust. Heeft iemand anders dit ook meegemaakt?
Ik snap iets niet? Was je dan niet eerder deze zwangerschap al geprikt op anti-stoffen? Ik ben nu al geprikt en heb met 30 weken de uitslag.
Ja, met 12 weken ben ik geprikt, maar toen was alles goed. En rond de 30 weken doen ze het weer, en dan krijg je een anti/D spuit. Maar deze keer bleek dat ik wel antistoffen aanmaakte dus. Ik heb dus ook geen anti/d spuit gekregen nu, omdat dat geen zin heeft, aangezien ik dus antistoffen aanmaak...
He bah zeg! Ik heb er wel wat over gelezen, word je niet vrolijk van... Misschien valt het mee, sterkt iig!
Dank je! De gyn deed er nogal luchtig over, de hoeveelheid was niet alarmerend zei ze. Maar ik voel me er toch niet echt lekker bij... Gelukkig houden ze het goed in de gaten.
Krijg je bij een negatieve bloedgroep niet altijd een injectie? dat is mij namelijk wel zo uigelegd. Ik heb met 11 weken en 28 weken bloedgeprikt en kreeg de laatste keer ook gelijk de injectie. (uitslag van bloedonderzoek was nog niet bekend toen) Wanneer blijkt dat ik antistoffen zou aanmaken krijg ik na de bevalling weer een injectie.
Ik heb geen injectie gekregen omdat ik al antistoffen heb, dus het heeft geen zin een injectie te geven om te voorkomen dat je ze aan gaat maken. Overigens was het aantal antistoffen bij de afgelopen keer prikken niet verder opgelopen, dus het gaat tot nu toe gelukkig goed.
he bah angelie, wat lees ik nu. nu zit jij dus ook in de onzekerheid. wat vervelend dat die gyn er zo laconiek over doet. ik heb geen kaas gegeten van anti d dingen, helaas kan ik je dus ook niks zeggen waar je wat aan hebt. ik hoop dat je de volgende keer bij de gyn je ongerustheid kenbaar kunt maken en dat er dan beter geluisterd wordt. wordt je nu ook extra in de gaten gehouden dan ofzo? hebben ze ook niet gezegd wat er nu na de geboorte met het kleintje gaat gebeuren enzo? heb je daar wel duidelijkheid over gekregen? ik hoop dat er nog iemand met positieve ervaringen komt.
Ik weet alleen dat m'n schoonmoeder dit vroeger gehad heeft.... Zij heeft 0- en haar kinderen allebei +. Bij de eerste ging dit natuurlijk nog goed, daarna heeft ze echter een miskraam gehad waarbij er niet is gekeken naar antistoffen en ze ook geen anti-D heeft gehad. En bij haar volgende zwangerschap heeft ze antistoffen aangemaakt. Baby is gezond geboren (en is nu de papa van mijn kindje). Als ik de reactie van jouw gyn goed interpreteer, maak je maar heel weinig antistoffen aan. Dit hoeft helemaal geen nadelige gevolgen te hebben voor jouw of voor je kindje (als het goed is vindt er immers geen bloedcontact plaats). Maar het is wel verstandig om het te blijven volgen.
Was bij mij ook. Eerst bloedprikken en toen een prik. Later kreeg ik de uitslag van de bloedtest, gelukkig geen antistoffen. Kreeg formulier mee voor prik na de bevalling. Dat ze het controleren.
Als de moeder antistoffen heeft aangemaakt, is er wel bloed van de baby bij de moeder terecht gekomen, door bijv. het stoten van de buik. Anders maak je ook geen antistoffen aan. Ik weet niet waar de grens ligt, maar als er veel antistoffen aan zijn gemaakt dan kan dat voor bloedarmoede zorgen bij de baby en zelfs tot hartklachten leiden! Zo is het mij verteld iig.
Hier zat er 2 weken tussen de bloedtest op antistoffen en de spuit anti-D. Zou nl. uit de test blijken dat je al antistoffen aan had gemaakt, dan heeft zo'n spuit anti-D helemaal geen zin, want die zorgt er immers voor dat je geen antistoffen aan gaat maken! Ik ben blij dat mijn vk het zo doet; ik hoef niet onnodig een spuit.
@yinte: ja, wel balen, maar zolang ze het goed in de gaten houden...Hoe is het nu met jou? De gynaecoloog zei dat het aantal antistoffen laag was en dat ik me daarom niet druk hoef te maken. Ik moet nu iedere keer bloed prikken om in de gaten te houden dat het niet stijgt. Hoogstwaarschijnlijk heeft het te maken met de bloedtransfusie die ik bij een vorige bevalling heb gehad. Toen heb ik wel anti-D gehad, maar waarschijnlijk een te lage dosering. Als het aantal antistoffen te hoog is kan dit gevaarlijk zijn voor het kindje, bloedarmoede of zelfs overlijden ervan. Ze doen als dit zo is zelfs bloedtransfusies bij het kindje als het nog in de baarmoeder zit! Maar aangezien ik al behoorlijk ver ben in mijn zwangerschap, zouden ze het eerder gaan halen als het aantal antistoffen te hoog wordt. En daarna kijken of het kindje een bloedtransfusie nodig heeft.
@tjah angelie, ik heb me weleens beter gevoeld. veel last van de bijwerkingen en in heb een mega basketbal achtig gevoel van mijn borsten ( mijn maag dus ) tot mijn schaamstreek. morgen maar weer afwachten hé en veel op bed liggen en wat op en neer sloffen in huis en voor de tv hangen. that's it zo'n beetje op het moment.
Volgens mij schrijft ze dat ze die antistoffen ws. door een bloedtransfusie heeft, dus niet per se door bloedcontact met de baby.
@tinkerbel en @zogelukkig: bij mij ging het anders. Eerst een antiD prik bij 30 weken (is volgens mij standaard bij iedere rhesusnegatieve zwangere). Na de bevalling hebben ze het navelstrengbloed onderzocht en omdat dit rhesuspositief was heb ik nog een antiD prik gekregen. Als je eerst afwacht of je antistoffen hebt, heeft het daarna toedienen van antiD geen enkele zin. En kun je bij een volgende zwangerschap problemen krijgen omdat je dan al antistoffen tegen het bloed van je baby hebt (als die ook rhesuspositief is). Overigens is de bloedbank best blij met mensen met antistoffen in hun bloed; dus misschien een idee om donorschap te overwegen... (behalve als je een keer een transfusie hebt gehad, dan mag je niet meer doneren).
Klopt, volgens de gyn heeft het te maken met de bloedtransfusie die ik na de geboorte van mijn eerste heb gehad.
Bij mij ging het anders en is het me anders uitgelegd. Anti-D zorgt ervoor dat je geen antistoffen aanmaakt. Dus als je al wel antistoffen aan hebt gemaakt, heeft het toedienen van anti-D dus helemaal geen zin! Er is bij mij met 29 weken bloed afgenomen en onderzocht en met 30,5 weken kreeg ik daarvan de uitslag: negatief en mocht ik komen voor een spuit met anti-D. Mijn vlos geeft niet standaard anti-D aan iedere zwangere die rhesus-negatief is! Gelukkig maar, want ik hoef niet zomaar een lichaamsvreemde stof in me gespoten te krijgen! Na de bevalling wordt er ook navelstrengbloed afgenomen. Indien de baby rhesus-positief is, krijg ik nog een injectie.