Mijn schoonouders hebben 3 maanden speelgoed luiers eten een bed reserve kleding Ik vind het alleen maar makkelijk ik hoef nooit iets mee te nemen voor ze.
Mooi gezegd. Denk dat jou verhaal eigenlijk iets verwoord wat weinig uit gesproken woord. Ook ik snap het niet als ik zulke topic.s leest. Of ik ben vrij makkelijk. Of ik zie de wereld verkeerd? Mijn gevoel is mee geniet gewoon van de dingen die goed lopen en niet zeuren om dingen die er niet zijn. En bekijk je eigen gevoel eens van een andere kant voor je misschien problemen ziet die er misschien niet eens zijn.? Kinderen zijn van ons ouders maar ik ben mij er van bewust dat de kinderen ook andere mensen in hun leven hebben die net zo veel van mijn kinderen houden als dat ik dat zelf zou doen. Wat jou moeder zegt is denk ook gewoon waar mijn moeder zegt dat ook. De band met haar kleinkinderen is voor mijn moeder misschien zelfs wel eens belangrijker dan de band die ze zelf met mij haar dochter en mijn zusje heeft.? Vind het juist iets positiefs als mijn kinderen bij oma kunnen uit huilen als ik bijvoorbeeld onredelijk geweest bent. Voor mij ook niet altijd even makkelijk. Soms verwacht ik iets meer van mijn moeder. Ja logeren en zo dit heb ik jaren geleden al moeten op geven dat zit er niet in nu niet nooit niet. maar aan de andere kant is het wel een oma die langs komt als mijn kinderen ziek zijn. Als ik een boodschap moet doen die mee helpt met een nieuwe winterjas. Altijd aan mijn kinderen denkt als is het maar een doos speculaasjes voor de koffie. Dochter vraagt soms even oma bellen of ze koffie komt drinken. En dan zitten zij samen een uur te tutten en kom ik er niet eens tussen. En moet ik daar dan jaloers op zijn. Diep van binnen misschien maar ik zie aan mijn moeder en kind dat ze even onvoorwaardelijk van elkaar houden! Alleen hoeft ze ze niet meer op te voeden. Als ik het dan zo terug leest dan heb ik het niet eens zo slecht getroffen met mijn moeder.
Jeetje.. Ik hoef altijd alleen onze dochter te droppen. Ze heeft daar alles. Eigen kamer, speelgoed, kleding, tandenborstel, laarzen noem maar op. Als ze nu speelgoed kopen zeg ik juist hou maar hahaha! Onze kast is vol. Wat eten betreft, dat laat ik aan hun over. Thuis of als ik er ben bepaal ik. Ben ik er niet? Tja.. Zolang ze rekening houden met medicijnen en lief voor haar zijn prima. Bij opa en oma is het altijd feest! Gut.. Was ik nog maar klein!
Zowel mijn ouders als mijn schoonouders hebben een slaapkamer voor de klein kinderen. Bij beide staat hier een ledikant op (ze hebben beide een kleindochter van 10 maanden) en een groot bed voor mijn dochter. Ook hebben ze beide speelgoed genoeg en het een en ander aan kleding op voorraad voor eventuele ongelukjes. Ik vind het alleen maar heel erg fijn dat ze zo dol op mijn dochter zijn dat ze een echt fijn en veilig plekje voor haar hebben gecreëerd. Ze voelt zich bij beide ook echt thuis en niet ' op bezoek' zoals ik vroeger voelde bij mijn eigen opa en oma.
fijn dat sommigen heel makkelijk zijn wat betreft eten ed, maar niet iedereen is hetzelfde en dat betekend niet dat dat voortkomt uit de onzekerheid van moeders hoor. Ben erg zeker van onze opvoeding en ideeen en tot een bepaalde leeftijd heeft iedereen die op onze kinderen past dat te volgen en anders passen ze niet op. Ik vind het te makkelijk om te zeggen dat dit alleen aan ts ligt, er zitten altijd 2 kanten aan een verhaal. En de een vind het helemaal geweldig dat oma een hele themakamer en kledingkast inricht en een ander vind dat niet zo leuk. Het blijft het kind van ts en haar man en ik vind dat oma best pas op de plaats mag maken als zij dat niet prettig vinden en dat aangeven. En ik denk dat het ook afhankelijk is van hoevaak een kindje bij opa en oma komt. Mijn ouders en schoonouders hadden bij onze oudste bv beiden een ledikantje op een kamertje met een verschoonkussen en een bak in een kast met extra rompertjes en een paar setjes kleding. Beneden hadden ze ook beiden een box staan. Maar onze dochter was daar toen ook 1-2 dagen per week de hele dag terwijl wij werkten. Ik werk nu niet, dus ze hebben geen box enz meer staan en dat ledikantje staat er natuurlijk nog steeds omdat hij er wel regelmatig een dutje doet als ik op visite ben, maar heb ook geen bakken met verschoonkleding meer. Ik heb altijd een setje in de verzorgingstas zitten en die heb ik altijd bij. Speelgoed hebben ze beiden genoeg, heel veel oud speelgoed van mij en mijn man, maar ook van oudere neefjes en nichtjes en wat ze van bekenden krijgen bv. Maar opa's en oma's die hele kledingkasten vullen dat vind ik echt ontzettend overdreven. Ook al ze 1 of 2 dagen in de week oppassen.
Maar waarom zou je het niet prettig vinden als opa en oma spullen hebben die in hun eigen huis staan. Of ze dat nou 1x per week of 1X per maand gebruiken. waarom zou je dat op jezelf betrekken, dat heeft toch verder niks met de ouders van het kind te maken? Zolang het verantwoorde en kindvriendelijke spullen zijn, heb je toch niks over te zeggen wat anderen in hun huis neerzetten. en ik vraag me dat echt oprecht af. WaAtom roept dat een naar gevoel op? Welzijn van het kind is niet in gevaar, het gaat toch meer om een gevoel bij de moeders zelf.. (over het eten ben ik het helemaal mee eens, maar dat gaat over de gezondheid en lichaam van mijn kind. Die kasten, kleding en speelgoed niet)
zoals ik aangaf vind ik spullen in het algemeen niet raar hoor, dat gebeurt hier ook, maar wat ik bij sommigen lees: gewoon een volle kledingkast dat vind ik ontzettend overdreven..niet omdat het onveilig zou zijn of ik er per se een naar gevoel van krijg, maar ik hou niet zo van dat overdreven gedoe. En een beetje speelgoed vind ik ook niet raar, maar zoals ik hier lees en bij een vriendin in de praktijk zie...dat opa en oma zowat de hele intertoys thuis hebben staan....gewoon meer speelgoed dan bij papa en mama thuis en daar hebben ze ook niet weinig. Je kunt kinderen ook "verzuipen" in spullen. En het zal niet bij iedereen zo zijn, maar in sommige gevallen proberen opa en oma de liefde van de kindjes denk ik te "kopen"met veel spullen en speelgoed. En daar krijg ik wel eens een naar gevoel van.
Die kleding is misschien een beetje vreemd maar speelgoed vindt ik heel normaal ik zou aan het het sjouwen blijven als Sylvano naar m'n moeder gaat ben blij dat zij gewoon een paar dingen heeft staan. Daarom passen onze ouders niet standaard 2x per week op want daar krijg je vervelende situaties van.. En heb je over dat eten wel eens serieus gepraat want het is jullie kind en dat soort dingen moeten duidelijk afgesproken worden.
Het gaat om een pyjama. Waarom zou dat niet mogen. Ts je zoekt een probleem die geen probleem is. Als je kind allergisch voor appelmoes is dan zeg ik ja. Begrijp dan dat je dat niet wilt. Is de communicatie wel goed tussen beide partijen? Zoals iemand al zei ze dachten waarschijnlijk dan heeft ze iets in haar buikje. Als je iets niet wilt moet je dat zeggen. Jij het het gevoel dat ze je niet in waarde laten. Bespreek dit. Misschien heeft oma het niet eens door. Succes verder.
Ik begrijp nooit zo goed dat opa en oma wel goed zijn om op te passen maar niet goed genoeg zijn om echt opa en oma te mogen zijn? Kom op, we hadden vroeger allemaal opa's en oma's die wel een snoepje gaven. Tuurlijk ik heb het niet over zakken chips etc., maar het is toch ook logisch dat opa's en oma's de kleinkinderen verwennen? Dat doen ze echt niet om jou als ouders te ondermijnen... Als je er echt zo mee zit dan moet je je kind fijn naar een kinderdagverblijf sturen en niet meer zeuren. Ps. Je weet wat je dat extra gaat kosten?
Mijn schoonmoeder heeft bij haar thuis een kamertje ingericht voor Jamila en ze heeft ook een paar setjes kleding en andere spulletjes thuis staan. Ik vind het alleen maar handig,zo hoef ik niet zoveel mee te slepen. Mijn schoonmoeder vraagt vaak wel eerst of ze iets mag kopen of ze stuurt mij foto's om te vragen of ik het wel mooi vind. Ik vind het fijn dat mijn schoonmoeder interesse in Jamila toont en een band met haar op wil bouwen. Mijn moeder laat niks van zich horen en vraagt ook nooit hoe het met mij en mijn gezin gaat. Jamila zal niet veel aan mijn moeder hebben en ik ben daarom zo blij dat ze mijn schoonmoeder heeft. Toen Jamila net geboren was hebben mijn schoonmoeder en ik wel eens woorden gehad maar na een aantal goede gesprekken is het weer goedgekomen gelukkig.
Ze passen 2 dagen in de week op, en daarvoor hebben ze spulletjes nodig, toch fijn dat ze die heeft? Hier is dat precies hetzelfde (maar dan met mijn moeder)... Ik weet (en soms laat ik wel eens wat vallen in de trant van, niet teveel he oma! ) dat mijn zoontje daar meer zoetigheden krijgt dan thuis... maarja daar is ze ook oma voor... Mijn schoonmoeder daar heb ik ook geen goede band mee, maar we zien haar ook niet veel, en ze past niet op mijn zoontje... Mijn andere (stief)schoonmoeder (zijn ouders zijn gescheiden) daar gaat hij wel vaak heen en ook hun hebben een eigen hebben en houden voor mijn zoontje (ook heel fijn ). Maar ik denk dat hier meer aan de hand is dan de spulletjes die ze koopt ....
Mooi verwoord Adi! Vooral het laatste stuk. Dit is precies wat mijn moeder zei toen mn zoon op mijn buik werd gelegd na de bevalling. Vol emotie zei ze: mijn kind heeft een kind... mijn kleinzoon!
En misschien is het dan ook wel weer niet zo raar dat de meeste problemen spelen tussen schoondochter en schoonmoeder. Natuurlijk heeft het kind van je schoonmoeder (je man/vriend) ook een kind gekregen, maar in vele gevallen zit er toch wel een verschil in de band die je hebt met je moeder of met je schoonmoeder. En ik denk dat daarom de meeste moeders gewoon meer kunnen hebben van hun eigen moeder dan van hun schoonmoeder. En dat ratio en gevoel elkaar dan tegenspreken (waarom vindt TS het nou precies zo'n probleem), tja, misschien een kwestie van accepteren dat die gevoelens er zijn en wanneer het echt tussen jullie in gaat staan, iets mee doen (zoals eerder gezegd, hier bewust maximaal 1 dag per week naar opa en oma). Note: en natuurlijk zijn er vrouwen die juist met hun schoonmoeder een veel betere band hebben dan met hun eigen moeder.. maar voor mij persoonlijk geldt dat dus duidelijk niet!
Onze kindjes spelen bij mijn ouders met speelgoed van toen wij nog klein waren. Mijn mama heeft ook een paar dingen gekocht voor daar te houden zoals boekjes en puzzels ed. Laatst heeft ze ook wat klei gekocht zodat ik niet elke dag met de hele doos klei van thuis hoef te verhuizen. Schoonouders hebben dat ook gedaan. Hebben ook veel spulletjes gekregen. Laatst kregen wij weer veel speelgoed van vrienden over, heb ik ook naar m'n schoonouders gebracht omdat wij in dit geval al een garage hebben en mijn ouders ook. En die garage bij mijn schoonouders is gewoon een topper! Pyjama heeft mijn mama ook voor zoonlief liggen. Als hij een vestje met rits aanheeft, is het niet zo fijn om een middagdut te doen. Dus dan doet ze zijn pyjamabloesje aan. Zie ook niet echt het probleem met dat de schoonmoeder van TS wat spulletjes voor daar koopt.
Mijn zoontje vindt dat juist ook leuk al dat andere speelgoed. Thuis ziet hij steeds hetzelfde speelgoed en dan is het speelgoed bij opa en oma extra interessant!
Tja, dit zegt alweer genoeg lijkt mij. Jammer dat je niet openstaat voor meningen die niet in je straatje passen, daar zou je meer mee kunnen.
Beetje vreemd dat je alleen lief en begripvol bent als je het met jou eens bent... Hier heeft mijn moeder enorm veel speelgoed in huis voor de kleinkinderen. Allemaal gekocht, zonder dat ik het wist. Mij maakt het helemaal niets uit..! Ik zou niet weten waarom. Ze doet het toch om mijn kinderen een plezier te doen?
nou in mijn ogen maak je problemen van niks. Zolang ze dat speelgoed thuis gebruiken en niet steeds mee geven is er toch niks mis mee? En opa en oma blijven altijd opa en oma en hoeven toch de strijd vh eten ook niet aan te gaan toch? Lijkt me niet dat ze daar verwend van word
en zou toch wat wezen als mijn moeder moest zeggen, nou ik heb vandaag luiers en doekjes gekocht, o en ze hebben dit snoepje en dat koekje gehad hoor