12 weken echo. of 20 weken echo?

Discussie in 'Onderzoeken en echo's' gestart door LiittleOne, 19 jan 2012.

Topicstatus:
Niet open voor verdere reacties.
  1. LiittleOne

    LiittleOne Fanatiek lid

    25 nov 2010
    1.220
    1
    0
    Hallo,
    morgen hebben we de 12 weken echo maar wat ik mij afvraag is, of de echo wat langer zal gaan duren als de voorgaande echo's duurde, deze waren meestal maar 5 minuutjes ofzo.
    even kijken, wat fotootjes en metingen maken en klaar.
    maar gaat er met de 12 weken echo meer als dat gebeuren?

    en met de 20 weken echo?
    hoelang duurt de echo dan?
    krijg je dan ook meteen te horen wat de uitslag van die echo is of duurt dat dan eventjes?

    misschien stomme vraag, maar vanaf wanneer kun je de 20 weken echo laten maken? soms maken mama's die toch ook al vanaf 16 of 18 weken toch?
     
  2. tulip

    tulip Niet meer actief

    de 12 weken echo zou ik niet weten, ik heb bij de eerste een echo met 8 en 10 weken gehad en toen weer met 20 weken. Met 10 weken was de termijnecho, ik denk dat jij die bedoelt. Dat is op zich niet veel specialers, alleen rekenen ze dan echt uit hoever je bent. Die datum houden ze de rest van de zwangerschap aan om te kijken hoe je kindje groeit.

    De 20 weken echo is wel een stuk uitgebreider. Die duurde bij ons een half uur tot 3 kwartier. Ik geloof dat het niet precies bij iedereen hetzelfde gaat, maar het is iig een medische echo. Ze gaan dan evt. aangeboren afwijkingen proberen vast te stellen als die er zijn. Je kindje wordt echt helemaal nagekeken. Hier liet ze bv heel mooi zien hoe de bloedsomloop in de hartkamertjes enz was. Het heeft veel indruk op mij gemaakt. En je kan het geslacht van je kindje te weten komen als je dat wilt.
     
  3. Loki09

    Loki09 VIP lid

    2 okt 2009
    7.631
    2
    38
    Brabant
    Ik geloof dat hier de 12 weken echo iets van 15/20 minuten duurde. Ze bekijken dan een aantal punten en maken metingen.
    De 20 weken echo duurde nog wel langer, ik schat 35 minuten.
    De 20 weken echo moest tussen de 19e en 21ste week, anders zijn de organen nog niet goed te beoordelen.
    De uitslag krijg je nagenoeg meteen, behalve als er een twijfelgeval is of een afwijking geconstateerd want dan moet je naar een gespecialiseerd ziekenhuis voor een uitgebreidere echo.
     
  4. Umm85

    Umm85 VIP lid

    17 jun 2007
    26.310
    248
    63
    Vrouw
    huismama, doktersassistente
    Turkije
    Hier duurde de echo met 12 weken (eerste echo trouwens in mijn zwangerschappen) een minuut of 10 schat ik. 20 weken echo, 20 min want ze lagen er altijd goed voor.

    Ze zeggen wel meteen of ze iets 'raars' zien.
     
  5. ukoldaatje

    ukoldaatje VIP lid

    2 feb 2008
    5.082
    0
    0
    Mijn 12 weken echo duurde net zolang als de echos ervoor. Een paar minuten. Even checken of alles oke was met de termijn en of alles goed zit voor zover je dat kan zien.
    Denk een minuut of 4 a 5 maximaal.
     
  6. S0fietje

    S0fietje Fanatiek lid

    4 jul 2011
    2.225
    2
    0
    Bij mij was de 12 weken echo niet heel veel anders of langer dan de andere echo's. Alleen het hoofdomtrek werd gemeten en de lengte van kop/staart. Daar werd een berekening op los gelaten en voila daar kwam een termijn uit met nieuwe uitrekendatum.
     
  7. Jacky78

    Jacky78 Fanatiek lid

    3 jun 2008
    3.425
    1
    0
    12weken echo is de bekende termijnecho en duurt hooguit een minuut of 10. Ze meten het kindje (bepalen dus de zwangerschapstermijn) en checken nog wat dingen al: 2 handjes, 2 voetjes etc.
    Globaal wordt je kindje nagekeken zeg maar.

    20weken echo duurt zo'n 20-30 minuten afhankelijk van hoe het kindje ervoor ligt. Ik moest voor de 20 weken echo nog een keer terugkomen omdat ze het hartje niet goed konden beoordelen omdat de navelstreng er telkens voor lag.
    Dan worden dus ook de orgaantjes gechecked (hart, nieren, maag, middenrif etc.) Mocht er iets niet goed zijn hoor je dat of meteen, of ze vragen je nog een keer terug te komen (met een paar dagen).
     
  8. Mammie2012

    31 dec 2011
    16
    0
    0
    NULL
    NULL
    Hi LittleOne!

    Bedoel je een gewone echo met 12 weken of de combinatietest/nekplooimeting? De laatste duurt wat langer en is medisch. Meestal bij een speciaal echocentrum, niet bij eigen vk.
    Naast een bloedtest bij moeder, bestaat dit uit een echo waarbij specifiek naar de dikte van een plooi in de nek van kleine wordt gekeken. Deze gegevens zijn een basis voor een kansberekening voor div. syndromen waaronder Syndroom van Down.

    De 20 weken echo is nog uitgebreider en duurt 30-45 minuten. Hierbij wordt ook naar alle organen en bloedbanen gekeken en daarnaast naar evt aanwezigheid open ruggetje, gat in middenrif, hazenlipje etc etc Uiteindelijk kan er ook gekeken worden naar het geslacht als jullie dat willen, maar dit is niet het primaire doel van de echo!

    Succes morgen!

    Groetjes
     

Deel Deze Pagina