Wat eet jullie bijna 3-jarige op een dag? Ik heb haar altijd eten op verzoek gegeven al vanaf dat ze baby is.. Nu geef ik haar dus ook eten als ze er om vraagt. Het is alleen zo dat ze de laatste maanden letterlijk de hele dag om eten zeurt Als het aan haar ligt dan eet ze 5-6 broodjes pasta of pindakaas in de ochtend, in de middag kan ze er dan ook nog makkelijk 3 op plus 2 stukken fruit (waaronder vaak een hele banaan.. Dat vult toch al hartstikke?) en in de avond eet ze het avond eten waarna ze een uur na het avond eten weer om brood of fruit zeurt.. Tussendoor op de dag krijgt ze ook nog iets lekkers (waterijsje of koekje of snoepje etc.) Ik zeg nu steeds vaker nee omdat ik het best heel erg veel vind... Misschien dat ik een vast eetschema per dag moet maken?
Mijn dochter zeurt ook echt de hele dag om eten, maar dat krijgt ze echt niet. We hebben vaste eetmomenten op een dag en dan krijgt ze iets Ontbijt - yoghurt met biologische muesli en vers fruit óf - 2 broodjes met appelstroop Tussendoor - 1 à 1,5 stuk fruit - beker sterk aangelengde sap Lunch - 2 boterhammen, soms nog een cracker of een halve boterham extra - bekertje melk Tussendoor - stuk fruit of een koekje - beker water Avondeten - gewoon wat de pot schaft - soms een toetje, wat dan bestaat uit yoghurt
Die periode heeft mijn zoon ook gehad. Niet te veel aan toegegeven toen. Wij eten wel op vaste tijden, zo weet hij wat er komt en wat hij kan verwachten. ontbijt: 2 boterhammen met stroop of jam en in het weekend gekleurde hagel. melk en in het weekend nesquick. tussendoor: Fruit en water/sap luch: 1 boterham met vleeswaren of kaas en een mini krentenbol oid thee tussendoor: Fruit en of een snoepje/koekje avond eten: Normaal bordje met de pot mee. toetje van vanille vla of vanille kwark.
Op deze leeftijd zou ik echt wel vaste eetmomenten gaan invoeren. Straks als ze naar school gaat moet ze het daar toch ook mee doen. Hier hebben we eigenlijk altijd al vaste momenten gehad. Ontbijt (1 boterham of 2 crackers oid) Fruit (1 a 2 stuks) Lunch (zie.ontbijt soms ook warm eten) Iets lekkers Avondeten en toetje
WOW jouw kindje eet inderdaad wel heel veel voor haar leeftijd en dat zou ik wel beperken. Vooral brood zou ik beperken . De ochtenden rond kwark over 7 /half 8 eet hij 1 broodje vaak een witte sandwich soms een bakje honey pops. Rond 10 uur fruit of koekje als hij echt heel slecht heeft gegeten de lunch geef ik vaak komkommertjes en tomaatjes 12 uur 1 of 2 boterhammen soms eet hij warm omdat hij dit overdag beter eet dan de avonden. Brood eet hij ook niet graag dus ben al blij als hij 1 broodje op eet. Rond 16 uur koek of fruit ligt er aan wat hij die ochtend op heeft. Rond half 6 avond eten maar dit is de laatste tijd weinig tot niks! hij krijgt wel een danoontje als toe. Sommige dagen eet hij best goed andere dagen bijna niks. Maar dat zijn fases heb ik wel geleerd
Mijn dochter had dat op die leeftijd ook en ondanks dat ik wel blij was dat ik een goed etende peuter had hielden wij ook een vast eetschema aan (overigens al vanaf de geboorte) Dus: Ontbijt fruit (1 a 2stuks) Lunch tussendoortje (fruit en koekje ofzo) soms wat rauwkost voor het eten avondeten en toetje
Ik zou geloof ik kijken of je dan tussendoor wat meer dingen kunt geven. Misschien een boterham om 15 uur. En goed fruit om 10 uur? Die van mij is 2,5. De ene keer eet hij 1 boterham over de dag, vandaag heeft hij er wel 6 op. Maar wel in 3 lichtingen. 3 bij het ontbijt, 2 bij de lunch en 1 om 3 uur. En net goed bord avondeten. Het lijkt me dat de maag van zoveel eten erg opzet. En als je maag bepaald of hij vol is aan de hand van het formaat. Is je maag groter dan zit je dus later vol. Dan eet je eigenlijk meer dan je nodig hebt aan energie. (Uit ervaring met darmproblemen gemerkt)
Niks.. S'ochtends pap Tussendoor 1 hap appel en 1 hap banaan Lunch als t meezit 4 stukjes boterham of anders niks Tussendoor dora koekje Avondeten 1 hap Voor t slapen gaan pap
Hier: Ontbijt: 1-2 boterhammen met beleg naar keuze. Meestal kiest ze uit zichzelf nooit zoet en beker geitenmelk. Rond 10.00: Fruit naar keuze en roosvicee (ze houdt niet van te zoet) Rond 12.00-12.30: 1-2 boterhammen en drinken wat er meestal nog staat. Soms pakje aardbeienyoghurt drink. Bewust pakjes om af en toe te geven. Rond 14.00-14.30 soms fruit, koekje, rozijntjes en met mooi weer zelf gemaakt waterijs. Of ze het nou in een beker krijgt en drinkt of veel leuker koud op een stokje. Dat mag dan dagelijks. Rond 17.00-17.15 warm eten. Heel wisselend vaker slecht dan goed. Maar ze eet vaak als ik aan het koken ben of als ze eerder iets wil eten al komkommer of tomaat of een bakje olijven. Dus dan besteed ik er geen aandacht aan. En een toetje als afsluiting.
Hier sinds kort wat meer te eten omdat ze toch misschien wel wat meer nodig heeft. ( ze is de afgelopen 12 cm die ze in de lengte gegroeit is geen gram aangekomen alhoewel dat geen kwaad kon denk ik toch dat ze iets meer eten wel mag hebben ) Dus nu; Ochtend; Boterham met iets "gezonds" ( appelstroop/ pindakaas/ ham ) + cracker met iets wat ze zelf kiest + beker melk OF Havermoutpap met fruit + beker water Tussendoor; Fruit en heel dun aangelengde diksap Lunch; 2 a 3 boterhammen + cracker en vaak wat rauwkost ( komkommer/ tomaat/ paprika / wortel etc) + water tussendoor: koekje of snoepje uit de snoeppot en dun aangelengde diksap Vaak tegen 17u een soepstengel of een bakje rauwkost of droge cracker .. avondeten: Bordje ( limiet vlees/ vis/ aardappelen// rijst/ pasta .. zo veel mogelijk onbeperkt groentes ) Nagerechtje. Vaak yoghurt met fuit, maar ook wel eens vla of kwark soms alleen fruit
Hier: Ontbijt: 1 boterham (daarvan eet ze een paar hapjes tot de heel boterham) met pindakaas/smeerkaas/stroop en een beker melk Tussendoor fruit met water Eierkoek/ontbijtkoek met bekertje limonade, Lunch: 2 boterhammen, een met vlees/kaas en een met beleg naar keuze Tussendoor: bekertje limonade en een rijstewafel Als ik ga koken een soepstengel Avondeten: met de pot mee, ze eet eigenlijk alles wel goed en soms wat minder. Toetjes: yoghurt en/of vla Verder water als ze meer wil drinken, soms rozijntjes of een spekje en als we een keertje borrelen voor het eten een paar chipjes. Als het warm is een waterijsje maar dat nemen we ook wel eens als toetje. Na het avondeten niks meer. Hier wordt eigenlijk nooit gezeurd om eten, hooguit een keer om een snoepje maar dat is pas van de laatste tijd. Eetmomenten waren voor ons juist een manier om ritme aan te brengen. Daarbij werd ons door de tandarts en het cb aangeraden om het aantal eetmomenten te beperken tot max 7 vanwege de zuuraanvallen op te tanden. Aangezien ik zelf meer dan genoeg tijd op de tandartsstoel heb gelegen heb ik het advies maar ter harte genomen.
Is ze mager of wat gezet? heb je het idee dat ze momenteel hard groeit? Heeft ze echt honger of meer "lekkere trek"? Zoon van 5,5 heeft tot zn derde echt matig gegeten, was echt een dwarse peuterpuber. Sinds die tijd eet hij "gewoon/ normale hoeveelheden", maar af en toe heeft hij ook van die eetbuien. hij is graatmager dus ik geef daar aan toe, mits gezond. Hij eet dan smiddag vaak 3/4 boterhammen en om 15 uur na schooltijd nog een koekje en boterham en savonds weer warm eten. Dochter ( bijna 3) heeft een heel andere bouw. Hoewel volgens de curven mooi in verhouding, is het een flinke dame. Groot voor haar leeftijd en stevige benen en billen. Ik let bij haar dus best een beetje op dat er niet teveel in gaat en zeker niet naar vraag. Ze vindt bijna alles lekker en een echte peuterpuber fase van slecht eten ken ik ( bij haar) niet! Ze vraagt dus ook constant om eten, maar ik geef echt volgens een vaste structuur ( al sinds mn zoon) zodat ze weten dat het geen zin heeft om steeds te zeuren om eten. Dit gaat er ongeveer in per dag: Smorgens: 2 plakjes ontbijtkoek, of 1 boterham met pindakaas/appelstroop oid soms nog met een cracotte erbij. Of 2 volkoren beschuitjes met jam oid. Bekertje melk tussendoor: fruit en daarna mag ze een snoepje uit de trommel, meestal water of thee erbij, soms slappe aanmaak lunch: 1- max 2 boterhammen met divers beleg, beker melk tussendoor: koekje/snoepje/rijstwafel/ iets anders "lekkers" met drinken ( water, thee of slappe aanmaak, water mag ze onbeperkt, ze heeft een bidon, dit vult natuurlijk ook enigszins ) avondeten; wat de pot schaft. Aardappels eet ze meestal matig, maar bami of pasta soms twee bordjes vol... als ze zoveel warm eet geef ik meestal geen toetje meer, als ze matig heeft gegeten wel. Toetje is hier yoghurt. Na het eten meestal niks meer tot de dag erna, soms nog wat drinken.