Dit jaar ben ik de gelukkige die het dobbelspel mag voorbereiden voor Sinterklaas. Nou zou ik het dit jaar een beetje anders willen spelen en ben dus opzoek naar tips. Ik ben op zoek naar varianten op het standaard dobbel ruilspel met hier en daar een leuke opdracht en andere gekkigheden. Het moet niet te voorspelbaar zijn en wil ze echt eens verrassen met een leuke variant.. we spelen het al een paar jaar eigenlijk hetzelfde namelijk. Ook wil ik een eind ronde bedenken waarin iedereen bijvoorbeeld 3 of 4 van zijn gewonnen stapel cadeaus mag uitzoeken en houden en dat daarna de rest enigzins eerlijk verdeeld wordt als dat mogelijk is hahaha... vorige jaren was er steeds 1 iemand die echt mega veel mee naar huis had en altijd 1 die bijna niks mee krijgt... en scheve gezichten.. dat wil ik dit jaar dus eens anders gaan doen. Iemand leuke en handige tips? We vieren het pas 15 dec dus ik heb nog eventjes de tijd
Volgens mij zitten daar de standaard opdrachtjes bij zoals de spelrichting draait, pak 1 cadeau van de persoon rechts van je, ruil je kleinste cadeau met het grootste etc etc..
Wij hebben een stapel met kaartjes met opdrachten. En een kaartje ernaast met wat de ogen op de dobbelstenen betekenen. Dus 1, 3 en 5 is bv een kaartje pakken, en 2, 4 en 6 is allemaal wat anders (iedereen een plek naar links/rechts doorschuiven, cadeautje afpakken). Op de kaartjes staat bijvoorbeeld Sinterklaasliedje zingen, drinken halen voor iedereen, chips bijvullen, maar ook dingen als al je cadeaus ruilen met iemand naar keuze, al je cadeaus weggeven, dat soort dingen. Uiteindelijk als we klaar zijn wisselen we altijd nog cadeaus uit zodat iedereen ongeveer evenveel heeft en iedereen een beetje wat hij/zij leuk vindt.
Op het werk gaan we het ook doen. Voor 7,50 minimaal 2 cadeautjes mag vanalles zijn mag nieuw 2e hands oud alles behalve levend wees creatief. 35 min dobbelen 15 min pauze 35 min dobbelen 15 min zorgen dat iedereen met een soort van gelijk aantal cadeautjes naar huis gaat. De ontvanger van de cadeautjes mag zelf uitzoeken wat hij weggeeft. Succes! Bij ons staan er opdrachten op de dobbelsteen. Je kan er een kookwekker bij gebruiken om er een beetje druk bij te zetten.