Bij mijn tweede kindje heeft de lactatiedeskundige gevonden dat ik te weinig klierweefsel heb. Borstvoeding geven is daarom bij mijn tweede een hele strijd geworden. Kind viel te veel af, meer dan die 10% en daarom heb ik 6 weken alles op alles gezet en dubbel gevoed. Na 6 weken was de koek op. tevens heb ik een darmziekte die erg hormoon gevoelig is en die tot opvlammingen leidt na de bevalling. Als derde ga ik in oktober naar het Midden Oosten en ik heb geen idee of er lactatiedeskundigen aanwezig zijn. Ik zit er sterk aan te denken om gewoon gelijk met de fles te beginnen. Ik heb al twee kinderen en kraamzorg is er natuurlijk niet. Ik heb ook op dat moment geen ouders in de buurt dus ik wil zo min mogelijk stress. Zal ik de borstvoeding nog een kans geven of gewoon gelijk met de fles beginnen? Volledige borstvoeding geven is natuurlijk een illusie maar bijv enkele weken dubbelvoeden? Voor de volledigheid, mijn eerste kindje kreeg de fles. Heb twee dagen na de geboorte een medicijn gekregen om de borstvoeding te stoppen omdat ik enorm ziek werd na de geboorte (ernstige reuma aanvallen met Colitis) en bij de tweede heb ik 1 week volledig gevoed (kind viel te weinig af) en 5 weken dubbel (fles + borstvoeding) en daarna fles. Dit is letterlijk bepaald met veel bloed, zweer en tranen. Ik wil dus eigenlijk gewoon gelijk met de fles beginnen maar een stemmetje in mijn hoofd zegt dat ik het toch weer moet proberen. Jullie meningen?
Heb ook te weinig klierweefsel. De capsules van Motherlove van Goat's Rue kunnen je helpen om meer klierweefsel aan te maken. Mij heeft het uiteindelijk niet genoeg geholpen bleef steken op een dagproductie van 300cc maar had dan ook geen baby aan de borst want dat lukte niet. Misschien kan je in ieder geval de eerste dagen proberen om borstvoeding te geven? In ieder geval het colostrum geven? Ik zou het gewoon weer proberen maar niet te lang aanmodderen omdat je weet dat de kans aanwezig is dat het gewoon niet gaat lukken. Maar nee heb je... en ja kun je krijgen! Motherlove Galega Kruidencapsules | APOTHEEK Borstvoeding | MoedermelkNetwerk BorstKolfWinkel Overigens via Iherb.com via Amerika goedkoper dan via Nederland omdat ze het hier importeren. Heb het zelf via Amerika besteld en wordt door DHL thuis bezorgd. Wel een creditcard nodig.
Bedankt voor je tip. Die kan ik wel eens proberen maar ik sta er aarzelend tegenover omdat ik een darmziekte heb. Zo kan ik ook geen domperidon gebruiken. Ik zal er eens naar kijken!
Ik zou in jouw situatie de eerste week (weken?) borstvoeding geven of dubbelvoeden en daarna overgaan op kunstvoeding. Jouw gezondheid is ook erg belangrijk, je hebt immers meerdere kinderen om voor te zorgen.
Domperidon mag wel bij colitis, alhoewel het bij mij niet hielp. Heb zelf een colitis en had bij mijn zoon ook te weinig melk. Ook was hij geen borstvoedingstalent dus de enige oplossing was ft kolven en bijvoeden met flesvoeding. Maar zodra ik stopte met borstvoeding inderdaad een opvlamming. En dat terwijl ik het heel rustig had afgebouwd. Nu bij mijn dochter heb ik plots voldoende borstvoeding. Ben nog niet van plan om te stoppen en heb dus (nog) geen opvlamming gehad. Ik ben bang als je direct na de geboorte besluit om geen borstvoeding te geven je direct een opvlamming krijgt, niet fijn post partum. Die anti borstvoeding tabletten zijn een grote hormoon bom en worden steeds minder vaak voorgeschreven vanwege de vele bijwerkingen maar zelf heb ik er geen ervaring mee. Weet ook wel dat het tegenwoordig aangeraden wordt om je kindje lang borstvoeding te geven zodat er later minder kans is dat hij/zij ook colitis ontwikkeld. Wat emigreren betreft, gaat dit erg veel stress opleveren? Want ook dat is weer een trigger voor de colitis... Lastig allemaal maar de enige die een beslissing kan nemen ben jij, sterkte alvast.
Ik mag van zowel mijn gyn als mijn MDL geen domperidon gebruiken . Wordt in Duitsland niet gedaan. In mijn nieuwe land ook niet. Het probleem is dat ik de opvlammingen ook krijg als ik borstvoeding geef. Bij mijn tweede kwmpam er na 9 dagen een opvlamming.Ben toen aan een kleine dosis Prednison gegaan maar het was niet leuk. Ik ben trouwens niet zo bang dat mijn kinderen ook colitis krijgen. Ben zelf ook de enige in mijn familie. Klierweefsel wordt helaas niet aangemaakt dus daar wringt echt wel de schoen. Moeilijk moeilijk. Ik sta er dus samen met mijn partner alleen voor dus ik weet het niet..... Misschien toch alleen de eerste weken dubbelvoeden en dan niet meer. Ik heb niet zoveel tijd om daar te gaan goochelen met medicijnen voor de colitis.
Als ik me je toekomstige land goed herinner, daar werken ook lactation consultants. Mijn idee zou zijn: gewoon beginnen met aanleggen, nu alvast een Borstvoedings Ondersteuningsset van Medela aanschaffen en die ter plekke gebruiken om met kv te supplementeren (of met gekolfde melk, als je de energie hebt om te kolven). En doe jezelf een lol, zorg dat je voor de baby er is een goede maid of nanny hebt, zodat je je kunt concentreren op je eigen gezondheid en die van je kinderen.
Het is door de nieuwe regels helaas heel moeilijk om nog een maid of een nanny te krijgen. Misschien wil schoonma wel overkomen. Ik wil er wel een beginnen maar ik twijfel nog steeds. Het is gewoon erg veel werk En is het wel de moeite waard, al die stress voor die paar weken?
Ik denk dat je het beste er in kunt stappen met de instelling dat je het geen stressfactor laat worden. Het is je derde kind, je hebt ervaring. Voor een kind is het al waardevol als je een dag of een week zelf voedt, elke druppel telt. Je weet tegen welke dingen je kunt oplopen, en daar kun je op anticiperen. Ik noemde al een BOS, daarnaast kun je als je zeker weet dat je grootste hobbel onvoldoende melk gaat zijn alvast plannen om vanaf dag twee via de BOS te supplementeren. Met wat je evt. kolft en kv. Als je googelt op je land en lactation consultant krijg je al een paar hits, ik zou vast contact opnemen met zo iemand. Maak een plan, bepaal van te voren je grenzen. Wat maids betreft, ik zal nog eens even navraag voor je doen, mijn nieuwe buren zijn er een jaar geleden daar vertrokken. Al geloof ik dat zij voor haar bevallingen terugmoest naar hun point of hire (staat iets over in jullie contract?).
susie's big adventure: Breastfeeding in Saudi Arabia: A Fading Art Misschien kun je via deze pagina's meer vinden.
De regels zijn recent aangepast. Ik beval in het American Hospital of op de campus zelf. Hoe kan ik het probleem met het te weinig klierweefsel oplossen? Is daar ook een 'truc' voor? Bedankt voor je link. Ik kende Susie al