Hallo dames, Mijn zoontje heeft de afgelopen dagen last gehad van de 14maanden prikjes. Nu gaf ik hem gister een zetpil en zag ik op het doosje staan '6maanden tot 1jaar'... Nu is Mees ruim 14 maanden. Ik heb wel gewoon een zetpil gegeven maar vroeg me toch af waarom deze maar tot 1 jaar op de verpakking hebben staan? Is er dan een opvolger voor na 1 jaar? En wat is dan het verschil?
Het verschil is dat er op het doosje tot 1 jaar staat 120 mg en op het doosje vanaf 1 jaar 240 mg . Aangezien ze vanaf een jaar oud veel zwaarder in gewicht zijn mogen ze ook een hogere dosis pijnstiller hebben.
Deze zijn denk ik 120mg? De opvolger is 240mg. Op zich is de leeftijdindicatie niet geheel correct; beter kun je kijken naar het gewicht. Vaak staat dit ook in de bijsluiter wel, ik weet zo even niet uit m'n hoofd wat ook alweer het maximum per kilo lichaamsgewicht was... Maar 120mg met 14 maanden is prima hoor, als dat werkt dan werkt 't. Mijn dochter van 22 mnd heeft bij kiesjespijn ook genoeg aan 120mg voor het slapen gaan.
Ja.. ik dacht ook al, het zou vast niet zo zijn dat ik deze nu niet meer mag geven Dacht inderdaad ook dat het met dosering te maken zou hebben. Bedankt Het heeft hem wel geholpen. Na de zetpil heeft hij eindelijk een uurtje geslapen en daarna was hij een stuk gezelliger Nu zit hij denk ik weer in een sprongetje.. 15 maanden.. wat een drammert!
Schema van consumed: Kinderen van 12 jaar: 240 mg 2-3×/dag; -van 24 jaar: 240 mg 3×/dag; -van 46 jaar: 240 mg 4×/dag; -van 69 jaar: 500 mg 2-3×/dag; -van 912 jaar: 500 mg 3×/dag; Ook kan de dosering als volgt berekend worden: Kinderen met lichaamsgewicht 1033 kg (> ca. 1 jaar): 15 mg/kg lichaamsgewicht per keer tot 4×/dag met een interval van ten minste 4 uur; max. 60 mg/kg tot maximaal 2 g/dag. Kinderen < 10 kg: 7,5 mg/kg lichaamsgewicht per keer tot 4×/dag met een interval van ten minste 4 uur; max. 30 mg/kg/dag. Als ik naar dit schema kijk, dan mocht onze kleine nooit geen 3 120 mg gehad hebben toen ze nog geen jaar was. Ze weegt nu amper 9 kilo dus mag ze max 270 mg per dag. Is twee zetpillen van 120 mg per dag en nog een halve of zo.
Kinderformularium zegt dit bij indicatie "pijn": 1mnd-18jr: Startdosering: 40 mg/kg/dosis éénmalige dosis. Onderhoudsdosering: 90mg/kg/dag in 3 doses. Maximum dosis: 3 g/dag, maximale keerdosering: 1 g/dosis. Dag betekend voor een kindje van 9kg 9*90= 810mg per dag, verdeeld over 3 dosis is dat 270mg per keer en de eerste gift zou zelfs 360 mg mogen zijn.... Dus jouw kindje van 1 jaar van nog geen 9 kg mag zeer zeker wel de 240 mg zetpillen 3 keer per dag krijgen. Emma is 8.380 gram nu met 1 jaar en krijgt ook gewoon de dosering voor 1 jaar. Het schema dat zij aanhouden zonder rekening te houden met gewicht is: Rectaal 3 mnd- <12 mnd: 120 mg/dosis Zo nodig, max 3 dd. 1 jr-<4 jr: 240 mg/dosis Zo nodig, max 3 dd. 4 jr-<6jr: 240 mg/dosis Zo nodig, max 4 dd. 6jr-<12jr: 500 mg/dosis Zo nodig, max 3 dd.
En een keer extra PCM kan geen kwaad, onze dochter kreeg in het zh ook iets meer dan ze mocht hebben, zeker bij koortspieken.. Kan geen kwaad zolang je het niet standaard doet natuurlijk...