Verduisterend. Ik lig relatief vroeg op bed en wil het dan donker hebben . Wij hebben rolluiken voor het verduisteren maar ook tegen de warmte
Absoluut verduisterend! Wij wonen nu ongeveer 1,5 jaar in ons nieuwe huis en hadden tot december een rolgordijn van de oude bewoners nog hangen, maar in de zomer was ik iedere keer vroeg wakker en viel niet meer in slaap. Nu verduisterende gordijnen besteld, heerlijk! (overigens kom je met een donkere stof ook al een heel eind, maar bij een rolgordijn komt het licht ook door alle kieren en gaten).
Wij hebben verduisterende gordijnen gekozen toen we hier 6 jaar geleden kwamen wonen. Vorig jaar rolluiken laten plaatsen, eigenlijk een beetje dubbelop besef ik nu pas Maar oh, wat is het heerlijk donker en koel met rolluiken
Ik wil juist wakker worden met daglicht, heerlijk, kan niet wachten tot het weer vroeg licht wordt! Niet verduisterend dus. En als ik wil slapen, slaap ik er ook niet minder om als het nog vrij licht is. Zelfs niet na mn nachtdiensten.
Verduisterende gordijnen. Maar volgend jaar willen we zonwering ivm de bizarre hitte in de zomer (33 graden boven) en tuin op het zuiden. Jammer genoeg gaat dat qua kosten dit jaar niet meer lukken. Echt balen, maar de badkamer moet vernieuwd, babykamer gemaakt EN nieuwe wasmachine en droger... doei vakantiegeld maar das weer een ander onderwerp. O we hebben geen rolgordijnen trouwens.
Ik vind dit erg persoonlijk. Wij hebben rolluiken en de meeste nachten zijn ze volledig gesloten. Er hangen gordijnen voor de sier
Toen ik studeerde had ik gewone witte gordijnen en sliep ik prima. Nu heb ik verduisterende gordijnen en ben ik er echt gewend aan geraakt. Ik ben intussen ook in een ander land gaan wonen en hier is het in de zomer al om 3 uur sochtends licht dus ben wel blij dat we ze hebben!
Hier wel verduisterend. Vriend slaapt overdag, dus die wil het wel donker hebben. Ik word zelf ook wakker van licht.
Wij hebben nu nog rolluiken en helaas zitten die in het volgende huis niet. Bij de kinderen moet het echt donker zijn. Voor onszelf maakt het niet zoveel uit. Ik stap wel makkelijker mijn bed uit als het al wat lichter is op de kamer.
Wij hadden in ons vorige huis verduisterende rolgordijnen met daarvoor nog gewone gordijnen (sier). Die kamer was nooit helemaal donker, rookgordijnen laten echt nog best veel licht door. Ik sliep er prima. In ons nieuwe huis hebben we velux verduisterend voor de ramen. Daar komt echt helemaal niks doorheen. Nu merk ik verschil dat ik echt zoveel dieper slaap!
Mijn man heeft nachtdiensten dus slaapt overdag dus wij hebben rolluiken, bevalt veel beter dan verduisterde gordijnen.
Wij slapen stukken beter sinds we rolluiken hebben voor de slaapkamer ramen. Zeker in de zomer sliep ik vreselijk slecht, maar dat is natuurlijk persoonlijk.
Ik sliep altijd overal wel, of het nu donker was of licht. Maar mijn man slaapt absoluut niet met licht, zelfs als ik op mijn telefoon een boek lees (dan is dat dus het enige licht) slaapt hij niet. Dus hebben we zwarte verduisterende gordijnen (kosten heel erg weinig, bij Kwantum), die sluiten echt het hele raam af. Dus het is pikdonker. Ik ben er wel aan gewend merk ik nu, als ik ergens slaap waar het minder donker is kom ik toch minder makkelijk in slaap. Als we straks ons huis verbouwd hebben wil ik overal jaloezieen, maar die verduisteren volgens mij niet echt, dus er zullen dan wel extra verduisterende gordijnen komen overal. De jongens slapen ook in het pikdonker, dochter heeft altijd een lamp aan.
Wij hadden het nooit. Ook nooit gemist. Maar sinds we nieuwe achterburen hebben die nieuwe tuinverlichting (lees: complete lantaarnpalen) in de tuin hebben geplaatst hebben we ze wel moeten aanschaffen. Het bleef zo licht in de kamer dat we er niet van slapen konden. Nu blij dat ik ze heb.
In mijn eigen slaapkamer geen verduisterende gordijnen omdat ik lekker wakker wordt met daglicht. Slaapkamer kind wel, want die wordt anders wakker met zonsopgang
Wij hebben dikke verduisterende gordijnen. Heerlijk! En ze zijn zo dik dat het ook nog een beetje helpt tegen de kou.
Onze knul heeft dikke gordijnen van de ikea en is het goed donker te houden, of in ieder geval donker genoeg voor hem. Wij daar in tegen hebben gordijnen hangen omdat die over waren na een verhuizing. Ook van de ikea maar daar komt echt een berg licht mee naar binnen. Mijn man vind het prima zo, zelf liever zo donker mogelijk. Misschien toch eens kijken voor nieuwe.
Mijn mening, verduistering. Zelf hebben wij overal rolluiken. En onze kids slapen echt slecht zonder ook in de zomer ideaal. Lekker koel in huis, en de kids zeuren niet dat het nog licht is buiten want ze zien het niet
Hier ook tuin op het zuiden en ons hele grote slaapkamer raam ook. Stik en snikheet, nu al als de zon erop staat. Wij hadden vorig jaar radiatorfolie aan de buitenkant van het raam gehangen. De zilveren zijde naar de zon toe. En het scheelde écht zoveel. Van 35 graden naar 25 a 27 graden en dat alleen maar door die folie. Gewoon op het raam geplakt met ducttape. OT: wij hebben verduisterde gordijnen en nog een verduisterend rolgordijn. Helaas werkt het met een heel groot raam en een buitendeur een stuk minder. Nog komt er langs de zijkanten en langs de onderkant nog licht maar het scheelt echt 80%. In de zomer hebben we dus ook nog folie voor het raam en dan kan ik heerlijk donker slapen! En koel ook nog