Bij de eerste tekenen van vermoeidheid legde we haar op bed. Dat wordt nu steeds lastiger naar mate de dag vordert. Ze begint dan 10 minuten nadat ze wakker is alweer te gapen. Vanaf een uur of 1 zou ze dan bijna de rest van de dag op bed liggen. We laten haar ook vaak nog liggen na het wakker worden. Soms gaat ze dan helemaal relax liggen. Armpjes onder haar hoofd en een beetje in de verte staren. Maar niet slapen . Voorheen sliep ze goed in een draagdoek, nu nog zelden. Ze wil er ook nier altijd meer in. Ze heeft een heel klein nachtlampje waar ze vaak naar ligt te staren en soms te kletsen als ze wakker wordt, white noise(regen), knuffel waar ze zonder te kijken naar grijpt als ze wakker wordt.
Zou kunnen dat ze niet goed slaapt omdat ze zoveel slaapmomenten heeft. Misschien een paar dagen proberen om haar 3 uur wakker te houden. Misschien slaapt ze dan langer en is dan beter uitgeslapen. Ze zal de eerste tijd wel chagrijnig worden, maar misschien werkt het als je doorzet.
Verder houdt ik haar bij de voeding schuin rechtop. Helemaal rechtop is niet te doen ivm mijn cupmaat (I). Ze zit ongeveer in een hoek van 75 graden. Ze heeft nog wel regelmatig de hik, maar niet meer steeds slikken of lippen likken of melkklontjes in de mond. Ze verslikt zich bijna nooit meer. Ivm werk icm flesweigeren is veel kleine voedingen aanbieden niet mogelijk. Na de voeding zet ik haar rechtop voor minimaal 10 minuten. Dat was voorheen langer(20-30), maar het is niet altijd haalbaar. Ben het ook korter gaan doen toen ik het gevoel had dat ze niet veel last meer had. Matras was opgehoogd aan het hoofdeind met handdoeken eronder, maarceen kinderarts zei dat dit weinig nut had, dus zijn we mee gestopt. Ze krijgt geen medicijnen.
Onze dochter sliep de laatste tijd ook slecht overdag. Bleek dat ze toe is aan 2 slaapjes. Ze kan nu 3 uur wakker blijven. Ze slaapt nu van 10.30u tot 13u ongeveer en van 16-18u. Ze gaat rond 21 u de nacht in.
Leefregels (oa alles schuin zetten) kan je gewoon blijven opvolgen. Lijkt me, zeker met haar verborgen reflux, wel handig.
Ik vond het verwarrend dat aan de ene kant overal wordt gezegd dat ze naar bed moeten bij de eerste tekenen van vermoeidheid en dat aan de andere kant geopperd wordt om haar eakker te houden. We leggen haar nu zowieso tussen de voedingen niet veel meer op bed, dus er zot best wat tijd tussen. Het eerdere schema was van hoe het ging, niet van hoe het gaat. Nu is het meer zo: 07:00 wakker,luier en voeden 07:30 slapen 9-10u wakker en luier 11:00 voeden 11:30 slapen 11:50 wakker,luier 14:30 voeden 15:00 slapen 15:50 wakker,luier 18:00 voeden 18:30 slapen 18:15 wakker 21:00 voeden 21:30 slapen En dan tot een uur of 11 blijft ze ongeveer elke 10-20 minuten wakkerworden. Dan rond 11 uur nog 1x 45 slapen. In de nacht slaapt ze wel goed.
Het is ook verwarrend hoor, dat komt omdat elk kindje anders is natuurlijk Het is uitproberen wat voor jouw baby het beste werkt. Maar je tweede schema ziet er al veel beter uit: stuk minder slaapjes, stuk langer wakker. Je kunt verschillende slaapplekken proberen. Sommige baby's slapen beter alleen en in het donker, andere juist waar er leven is. Veel baby's slapen goed in de kinderwagen. Het is knus en hobbelt lekker. Als ze een beetje wakker wordt dan kun je de kinderwagen weer heen en weer rijden. Mijn baby viel dan vaak weer in slaap.
We hebben nog geprobeerd haar weer op onze kamer te leggen (eerste 2 mnd sliep ze bij ons) maar dat was geen succes. Ze slaapt na 30-45 minuten in de kinderwagen met het autostoeltje. Ze slaapt dan heel licht. Zodra je ergens naar binnen gaat (winkel, bezoek, maar ook thuis) schiet ze wakker. De bak van de kinderwagen zit eigenlijk pas weer een week erop. Ze spuugde namelijk steeds de bak vol als het een beetje hobbelde ondanks stapels handdoeken onder het hoofdeind. Met het autostoeltje ging dit beter en lag/zat ze rustiger. Maar nu zijn we de bak weer gaan proberen en dat gaat tot nu toe goed, maar ze heeft er nog niet in geslapen. Ik ga haar van de week wel eens in de bak in de huiskamer leggen als het daar een beetje stiller is. In de auto slaapt ze wel diep binnen 5 minuten, maar dat komt niet veel voor want wij hebben geen auto en allebei geen rijbewijs.
Ze heeft vandaag 1 slaapje in de woonkamer in de kinderwagen gedaan. Eerste 2x lukte niet, maar 3 maal is scheepsrecht. Wel weer na 20 minuten wakker natuurlijk. Je kan de klok erop gelijk zetten.
Wat gebeurt er eigenlijk na 20 minuten? Voorheen sliep ze altijd 45, dat is een slaapcylus. In de nacht slaapt ze nog steeds in veelvouden van 45. Maar wat maakt het dat ze nu steeds na 20 wakker wordt? Heb wel eens gelezen dat REMslaap bij babies 20 minuten is en ergens anders weer dat babies starten in REMslaap. Zou ze alleen dit deel doen?
Die 20 minuten zal een vast punt in haar slaapcyclus zijn, maar wat precies weet ik ook niet. Wat soms helpt is zorgen voor een bepaald monotoon geluid op de achtergrond, bijvoorbeeld muziek. Dat overstemt dan andere prikkels en kan zorgen voor dieper slapen. Heb je wel eens gekeken wat er gebeurt als ze wakker wordt? Schokt ze bijvoorbeeld even met haar lijfje er wordt ze daar wakker van?
White noise machine staat altijd aan op haar kamer, met regen geluid. Soms schokt ze wakker, maar meestal woelt ze een beetje. Als haar ogen eenmaal open gaan, blijft ze óf stil liggen en voor zich uit staren, óf grijpt ze om zich heen naar iets om driftig op te knagen (haar konijn, laken, mouw, slaapzak, hydrofieldoek). Als ze stil blijft liggen, gaat ze na een minuut of 5-10 alsnog knagen of gewoon een beetje kletsen en spelen. De keren dat ze wel met een schok wakker wordt heeft ze meestal kranp trouwens. Dan wordt er ook vaak een beetje gehuild.
Heel suf. Moest werken van het weekend en dinsdag t/m donderdag vrij dus dan wilde ik aan het slaapprobleem gaan werken. Maar de helft lijkt zichzelf te hebben opgelost. Gisteren deed ze 1 slaapje van van 40 minuten epn vandaag waren ze allemaal 45-50 minuten. Wat een verschil in humeur zeg. Veel vrolijker! Hopelijk blijft het zo. Nu nog het in slaap vallen en dan zijn we weer blij.
Fijn he die experimenterende ukkies? Hopelijk ervaart ze die langere tuk tijd als verbetering en houdt ze die nu weer vast.
Fijn @Feutelina ! Hier ook gerommel. Ze is nu in de ochtend opeens vroeger wakker (6.30 uur) en rond 9 uur is ze dus echt moe. Dus ligt ze nu al een goede 1,5 uur op bed. Maar zien wanneer ze wakker wordt, en dan kijken wanneer het tijd is voor het volgende dutje. Gepuzzel altijd met die slaapjes, en straks de voedingsmomenten er nog bij...
Het zijn onvoorspelbare wezentjes. Vandaag 1 tukje gedaan van 30 minuten. Zit ertussen on maar nog altijd beter dan 15-20 En helaas moet ik het andersom doen. Eerst op de voedingsmomenten letten, daarna de rest
Was ren mazzeldag. Slaapjes nu gemiddeld 30 minuten. Beter, maar vanaf 45 is ze echt pas uitgerust. Krampjes, winden en poep gooien hier duidelijk roet in het eten. Ze wil heel graag vast vooedsel, vind het heerlijk, maar de darmen zijn het er niet mee eens..