Laptop vol

Discussie in 'De lounge' gestart door julia80, 28 mrt 2019.

Topicstatus:
Niet open voor verdere reacties.
  1. julia80

    julia80 Fanatiek lid

    11 jan 2014
    4.629
    2.405
    113
    1 1/2 jaar geleden hebben wij een nieuwe laptop gekocht, een HP met 27,8 gb op de C schijf. In eerste instantie had mijn man naast Microsoft office een aantal andere programma’s er opgezet, maar omdat hij al snel vol leek te lopen hebben we die weer verwijderd.
    We slaan geen documenten op de laptop zelf op, alleen op one drive. Toch is de laptop helemaal volgelopen en ik word er gek van, er is nu niet meer op te werken. Als ik op de C schijf de mappen bekijk, wordt de grootte ervan niet weergegeven en dus ben ik al regelmatig allerlei mappen doorgelopen om te kijken wat er nou zoveel ruimte in beslag neemt, maar het wordt mij niet duidelijk. Ook heb ik al gedefragmeerd, maar dit levert vrijwel niets meer op nu. Welk handig persoon in computers kan mij uitleggen wat er aan de hand is of heeft tips?
    Ik heb fotos van de map program files en program files (x86) gemaakt
    Misschien @iMoeder ?
    Dank!
     

    Bijgevoegde bestanden:

    • image.jpg
      image.jpg
      Bestandsgrootte:
      68,6 KB
      Weergaven:
      94
    • image.jpg
      image.jpg
      Bestandsgrootte:
      74,1 KB
      Weergaven:
      80
  2. Elisje

    Elisje Fanatiek lid

    18 jun 2006
    3.930
    933
    113
    27.8 gb is niet veel. Windows 10 neemt ongeveer 16 gb in beslag. Om de grootte van de mappen te zien moet je rechtsklikken en dan eigenschappen selecteren.

    Als je programma's en bestanden verwijdert blijven er restanten van over. Dat kan na verloop van tijd aantikken. Ook cookies kunnen oplopen.

    Defragmenteren maakt geen ruimte vrij, het gaat door je bestanden en zet ze bij elkaar zodat je laptop wat soepeler loopt. Als je ruimte wil vrijmaken kan je schijfopruiming proberen of een programma zoals cc cleaner (er is een gratis versie van) laten draaien. Daar kan je dan zien of er restbestanden zijn van verwijderde programma's en andere onnodige dingen.
     
    Chillin vindt dit leuk.
  3. Fuddey

    Fuddey VIP lid

    6 okt 2015
    16.382
    12.678
    113
    Hoe gaat de laptop om me bestanden in die cloud? Worden die niet ook gewoon gedownload en gesynchroniseerd etc? Ik gebruik Dropbox en selecteer wat ik wel en niet op m’n laptop wil hebben, dat scheelt ook (veel) ruimte.
    Maar ik heb nog 50gb over na installatie Windows, Office en een paar kleinere programma’s, laptop is nu 8 jaar oud... jullie laptop heeft vrij weinig gb’s...
     
  4. Mystiek

    Mystiek Fanatiek lid

    19 okt 2013
    2.646
    1.529
    113
    OV
    Verwijder je tijdelijke internetbestanden en dergelijke eens een keer. Helpt dat ook niet, dan zou je eens even iemand in kunnen schakelen die je computer inspecteert op spyware en andere malware. Dat is vaak namelijk verstopt, en daardoor vind je het niet makkelijk terug, maar het kan wel veel ruimte (en processorcapaciteit) in beslag nemen.
     
  5. pippa26

    pippa26 Fanatiek lid

    14 mrt 2015
    3.030
    2.030
    113
    En staat MS Office er nog steeds op? Want in onedrive kun je ook Office ed gebruiken (of via Google Drive) en dan heb je geen Office meer nodig. Mijn laptop heeft geen enkel programma eigenlijk, behalve Google Chrome en werkt perfect zo!
     
  6. julia80

    julia80 Fanatiek lid

    11 jan 2014
    4.629
    2.405
    113
    Dank voor alle reacties! ok dus 29 GB is dus al sowieso weinig to begin with, dus daar ligt al de basis van het probleem
    ik ben op nieuw door alle mappen heen gelopen. het is ontransparant welke map hoeveel in beslag neemt omdat de windows 10 installatie volgens mij over verschillende mappen heen loopt @Elisje. ik zei het trouwens verkeerd, ik heb niet gedefragmenteerd (kon dat trouwens niet meer vinden), maar juist de schijf opruiming al meermaals gebruikt. @Mystiek tijdelijk internet bestanden zijn dus al gedeleet.
    @pippa26 dat is wel een hele goeie. maar hoe je dat precies dan via OneDrive?
    @Fuddey, ik zie idd dat de OneDrive ook 1.2 GB in beslag neemt. lekker handig. enig idee hoe je dat kan veranderen zodat de data niet meer ook lokaal wordt opgeslagen?
     
    pippa26 vindt dit leuk.
  7. julia80

    julia80 Fanatiek lid

    11 jan 2014
    4.629
    2.405
    113
    Oké ik heb online zitten zoeken en ben inmiddels al een stuk wijzer geworden over hoe je Bestanden wel of niet op je laptop zet of alleen in de Cloud houdt.
     
    Fuddey en pippa26 vinden dit leuk.
  8. pippa26

    pippa26 Fanatiek lid

    14 mrt 2015
    3.030
    2.030
    113
    Daar staat volgens mij bij alle pictogrammetjes ook word ed tussen en dan sla je dat op op onedrive. Dus het is eigenlijk “Word Online” en je slaat het ook online op. Je kunt het ook downloaden als word-bestand of pdf bijv. Bij Google drive heb je per account ook nog 30gb opslagruimte, ook erg fijn en werkt veel overzichtelijker dan onedrive.
     
  9. LW85

    LW85 Fanatiek lid

    24 jun 2012
    4.082
    604
    113
    Ik heb het ook gehad, kon geen windowsupdates meer doen ivm ruimtegebrek, terwijl er alleen enkele kleine wordbestanden op stonden..
    Dacht met cc cleaner wel ruimte te kunnen maken, alleen per ongeluk essentiele bestanden gewist waardoor niks meer werkte. Computer starte op geen enkele manier meer op.

    Uiteindelijk heeft een kennis (it specialist en systeem operator) mijn laptop open gemaakt, helemaal leeg gemaakt en alles opnieuw erop moeten zetten. Nu loopt hij weer als een zonnetje.

    Maar dus never nooit zomaar zelf wat aanvinken bij cc cleaner :O
     

Deel Deze Pagina