Hallo, Ons dochtertje is nu bijna 5 en halve maand. nu is het ritme: Half 7 fles en meteen weer naar bed Rond kwart over 9 uit bed en dan half 11 de fles daarna weer naar bed. dan is ze meestal kwart over 12 wakker en krijgt ze 2 uur de fles daarna naar bed. Half 5 maak ik haar wakker en half 6 de fles hierna leg ik haar op bed soms slaapt ze niet soms wel en maak ik haar 8 uur wakker pyama aan en half 9 de laatste fles en meteen weer in bed. ik lees overal dat babys normaal na een slaapje de fles krijgen en daarna spelen, hier is het dus omgekeerd na het wakker worden spelen en daarna de fles en naar bed. zijn er meer mensen bij wie het ook zo gaat? Zou ook niet weten hoe ik dit zou moeten veranderen. misschien over een paar weken als er een fles afgaat. merk de laatste tijd wel dat ze na de fles van 2 uur niet meteen slaapt maar een tijdje huilt. maar na de fles spelen lijkt me dan ook niet goed omdat ze dan al bijna 2 uur wakker is.
ik vind dat ze lekker veel slaapt. hier wordt alleen geslapen na de fles van acht uur. dan is hij tussen de fles van 12 uur en 16 uur meestal wakker. soms slaapt hij daarna nog een uurtje maar meestal wakker tot 21.00 uur en dan naar bed tot 07.30 uur!
Ik denk dat ze nu vooral de fles ziet als ritueel om naar bed te gaan. Dat kan straks problemen opleveren, als ze geen fles meer krijgt. Hier is het ook zo, bij wakker worden de fles en niet voor het slapengaan (behalve bij de avondfles). Ik vind overigens dat ze wel heel veel slaapt voor een baby van bijna 6 maanden! Kan heerlijk zijn, maar ik vind persoonlijk dat ze iets teveel slaapt.... Misschien wil ze na de fles van 2 uur gewoon nog niet naar bed??? Lijkt mij op die leeftijd helemaal niet zo gek.
Ik denk dat je het zo kan veranderen; Na de eerste fles van half 7 niet meer naar bed doen maar dan juist de dag beginnen en ca. anderhalf uur of 2 uurtjes wakker blijven. Dan naar bed om half 9 en dan zit ze meteen in een ander ritme. Als ze hierna namelijk geslapen heeft, is het bijna weer flestijd en blijf je in het ritme zitten van: wakker, verschonen, fles, spelen en weer slapen als ze moe is.
Zoals palmboompje beschrijft zou ik het ook doen. Half 7 fles, dan 2 uurtjes wakker. Rond half 9 naar bed. Dan krijg je gewoon een ritme van wakker, fles, spelen, naar bed. Hier zo gedaan. Ze kreeg meestal de fles na het slapen of na een uurtje dat ze wakker was. Nooit direct voor het slapen. Behalve de avondfles dan.
Dankjewel iedereen! het is alleen wel zo dat we haar sochtends wakker maken voor de fles omdat ze savonds om half 9 echt moe is en dan kan ze de fles drinken en dan slapen. als we haar laten slapen weet ik niet hoelaat ze wakker word en zit je misschien weer met een fles om 10 uur ofzo. maar daardoor is ze wel meteen na de fles moe en slaapt ze ook bijna meteen. misschien wacht ik nog even 2 weken dan gaat er zoeizo een fles af en kan ik haar gewoon zelf laten wakker worden
Onze oudste werd ook altijd rustig van de fles en kon daarna heerlijk slapen. Na het spelen was ze veel te onrustig en was het drama om haar in bed te krijgen. Minder flessen en slapen is vanzelf goed gegaan. Nu gaat ze nog steeds na eten naar bed ( tussen de middag).
@maggie100 dus jou kindje ging ook na de fles naar bed? Ik wacht nog even tot er een fles afgaat dat is toch al bijna dan laat ik haar wakker na de flessen en laat ik haar even spelen. dan kijk ik wel hoe dat gaat
Meid, het is nu toch prima zo. Je kind eet en slaapt goed, dat is hartstikke mooi. Ze geeft dit ritme zelf aan dus ik zou er in meegaan. Slapen is erg belangrijk enjouw dochter heeft er blijkbaar veel van nodig, gewoon toestaan hoor!
Ik vind er ook niets mis mee hoor. Ze geeft het perfect aan dus volg haar maar. Mijn dochter gebruikte de borst ook heel lang om in slaap te vallen, maar toen we stopten met 15 maanden was er echt geen probleem voor haar om in slaap te vallen. Ze krijgt 's avonds nog altijd warme melk, dat is echt een ritueeltje, maar voor overdag gaat ze gewoon na de lunch naar bed.
Ja ik maak haar wakker fles en dan weer in bed. omdat ze savonds om 8 uur echt moe is em dan kan ik haar de fles geven en kan ze naar bed om te slapenn en hoef ik haar verder niet meer wakker temaken
Oke, snap t nu. Je vroeg je af hoe je t zou kunnen veranderen. Je kan t doen zoals wij t doen en de dag kunnen beginnen om 7 uur; wij geven 4 flessen, fles om 7 uur, 11.30 uur, 16uur en 20.30 uur (zit dus ca.vierenhalf uur tussen flessen). Ik moet haar voor de laatste fles ook altijd wakker maken, ze redt t nog niet om deze laatste fles eerder te geven en t klokje rond te slapen.
Mijn oudste ging ook altijd slapen na de fles en de jongste nu ook. Ze worden altijd lekker doezelig van het drinken en slapen daarna heerlijk. Als het zo prima gaat zie ik geen reden waarom je dit niet veranderen hoor.
Ja zat er ook over te denken om 4 flessen te geven dan kan ik haar gewoon laten 'uitslapen'. heb dat een tijd geleden al gevraagd om dat ze vaak laat staan in de flessen en dacht mssn kan ik dan beter naar 4 flessen gaan. Maar cb zei dat dat echt pas mocht met 6 maanden en dat ik tot die tijd gewoon 5 flessen moest blijven geven.
Dat hadden we met Eva ook, ben er ook onzeker over geweest. Bleek nergens voor nodig. Ze is nu langer en meer wakker en dus ook na de fles. Komt vanzelf, geen paniek!
Laat je kindje aub lekker veel slapen na een lekkere fles melk, niets mis mee! Hier ook een slaapkopje die met 6 maanden nog gewoon 17-19 uur per dag sliep. komt vanzelf goed!
Hier een meisje van 20 maanden die nog steeds een fles krijgt (en wil) voor het slapen gaan. Ze associeert dit met elkaar. Het hele lastige is dat ze tanden heeft en deze (eigenlijk) nadat ze het flesje gehad heeft, gepoetst moeten worden. Dit lukt niet want ze wordt dan weer erg wakker en actief want ze vindt dit niet leuk. Ook zit ze in de peuterpuberteit waardoor dit strijd oplevert voor het slapen gaan. Kortom we doen de tanden poetsen voor het flesje en ik probeer het op de dag ook nog een keer in de middag te doen. De tandarts keurt dit af want het gaat om een fles opvolgmelk waar suiker in zit. Ik weet zelf ook dat het niet goed is. Vooral ook omdat ze na het flesje haar speen krijgt. Dit heeft het risico dat er speencaries ontstaat. Ik krijg deze routine er niet goed uit. Ik wil in de nabije toekomst haar eerst gewone melk geven (hier zit iets minder veel suiker in) en vervolgens lauw water. Ik hoop dat ze dit gaat accepteren. Lang verhaal kort, ik krijg haar moeilijk van de fles af voor het slapen gaan.
Wat opvallend dat jullie cb dat zegt, bij onze cb zei de arts dat boven de 6 kilo of boven de 4 maanden je gerust over mag gaan naar 4 flessen, mits je kindje daar aan toe is uiteraard. Snap niet dat iedere cb weer wat anders zegt...wij zitten dus sinds maand 4 op 4 flessen en dit gaat veel beter dan toen we nog op 5 flessen zaten. Wij zijn toen ook gaan verhogen met de flessen.