Graag zou ik jullie ervaringen willen vragen met het slapen overdag en het wel/ niet dichtdoen van de gordijnen. Mijn zoontje slaapt 's avonds en 's nachts prima. Komt standaard tussen 4-5 voor een voeding maar verder slaapt hij meteen door. Overdag is een ander verhaal. De ene dag slaapt hij steeds 1,5-2 uur tussen de flessen, maar soms ook maar 45 min. Dit is voor mij soms een hele uitdaging om hem dan bezig te houden tot de volgende fles. Hij is dan namelijk echt nog zichtbaar moe en gaat dan mopperen/ jengelen na een uurtje of anderhalf.. Vooral het slaapje van +/-16.30u is hier echt een drama. Hij ligt dan verschrikkelijk te jengelen. Ga ik er naartoe houdt hij direct op en krijg ik een hele brede glimlach. Ga ik dan weer, dan begint hij weer te huilen.(ze kunnen mij dus niet meer wijsmaken dat ze niet in de gaten hebben dat je komt als ze huilen....) Nu moet Lucas over 3 weken naar het KDV en ik weet dat ze daar de gordijnen overdag dicht hebben. Zojuist las ik hier diverse antwoorden van de kraamdeskundigen en zij zei dat je de gordijnen ook dicht moet houden. Maar mijn kraamhulp zei juist dat je de gordijnen open moest houden voor een goed dag en nacht ritme... Sorry voor mijn lange verhaal, maar ik vraag me af of dit Lucas zou kunnen helpen. Ik weet dat ik het gewoon even moet uitproberen maar was ook benieuwd naar jullie ervaringen! Wie doet de gordijnen overdag dicht en merk je iets aan het dag/ nacht ritme?
Wij hebben de eerste weken de gordijnen open gehad. Maar zodra we door hadden dat hij een goed dag en nacht ritme had, 's nachts sliep hij langer door tussen de flessen, hebben we de gordijnen overdag dicht gedaan. Hij sliep op een gegeven moment ook heel slecht overdag. Bij het sluiten van de gordijnen is dat wel wat beter geworden. Maar nog steeds wordt hij vaak na 45 minuten wakker. Met een speen kunnen we het dan nog een uurtje rekken. Maar een slaper is hij overdag nooit geweest en ik ben bang dat hij dat ook niet meer gaat worden.
Wij hebben de gordijnen ook open overdag. En ze doet het heel goed. Maar als jij merkt dat jou kindje ''verduistering'' nodig heeft kun je de grodijnen dicht doen al is dat niet mijn voor keur. Staat de zon er te veel op. Is het te licht in de kamer door lichte behang? Dan zou je vitrage kunnen proberen wel licht maar ook een beetje schemerig.
We hebben een rolgordijntje en daarbij ook zonsverduisterende gordijnen. Als de zon schijnt, dan staat deze wel echt de hele dag op zijn raam. Meestal doe ik het rolgordijntje dus wel een stukje naar beneden. Helemaal pikdonker maak ik het niet, hij kan nog wel gewoon alles zien in zijn kamer.
De eerste paar weken hebben wij de gordijnen gewoon open gehouden (ze sliep op onze kamer) Ze is ongeveer vanaf een leeftijd van 1,5 maand overdag op haar eigen kamertje gaan slapen. Ze had toen al een super goed dag en nacht ritme, dus hebben we de rolgordijnen (verduisterend) overdag dicht gedaan. Het is nog altijd lichter als snacht's, dus haar ritme is tot op de dag van vandaag nog nooit verstoord geweest, en ze slaapt zo prima.
ik heb ze nu gewoon dicht.. in het begin waren ze open.. nu hij wat ouder wordt en goed ritme heeft gaan ze dicht
Wij hebben rolgordijn en gewoon gordijn (lichtdoorlatend). Overdag doen we de gordijnen dicht om in ieder geval het felle licht buiten te houden. Rolgordijnen zijn wel open.
Wij hebben de rolluiken op een grote kier open staan en de gordijnen dicht overdag. Op deze manier is het in zijn kamer wel schemerig, maar niet helemaal donker. Hij weet heel goed wanneer hij de nacht in gaat, want dan doen wij het 'avondritueel'
Onze kraamverzorgster zei 'dag is dag en nacht is nacht'. Dus overdag gordijnen open en snachts dicht. Nu doe ik overdag zn rolgordijn wel half dicht omdat de zon fel in zijn kamer schijnt. Verder hier ook lastige slaapjes overdag. Tussen 15 en 18 uur is het moeilijk. En dan moet hij toch echt wachten totdat hij de fles weer mag. Ik plan ook wel eens boodschappen op zon moment, dan valt hij soms in de kinderwagen in slaap (al past hij daar niet echt goed meer in).
Hier werd ook geadviseerd om de gordijnen open te houden. Ik heb er echter voor gekozen om de gordijnen dicht te doen voor meer rust. Probeer het uit, als het niet werkt kan je altijd nog ze weer open doen.
DICHT met zeeeer grote letters, sindsdien slaapt mijn zoon super (bijna de hele dag) de eerste 4 weken veel huilen/mopperen en nu nooit meer mijn dochter sliep met hele dunne gordijnen, slapen was een drama hier. Toen ging ze alvast "oefenen" op haar nieuwe kamer en sindsdien slaapt ze super! deze gordijnen zijn verduisterend. De gordijnen op de babykamer uit voor zorg al verduisterend gemaakt en wat ben ik daar blij mee enne: als ik 's middags ga slapen dan kan ik dit ook echt niet met de gorddijnen open, dus mijn kinderen hoeven dit ook niet te kunnen.
na 3 maanden kun je ze volgens mij prima dicht doen hoor. Het dag/nacht ritme zit er dan wel in meestal. Dus ik zou het lekker uit proberen. Het geeft ook zoveel meer rust, als ze niet meer alles om zich heen zien.
Onze dochter sliep ook kort overdag. Rolgordijn wel dicht, overgordijnen niet. Ben van de week op cb geweest en daar zei ze dat we konden proberen om naar 4 flessen te gaan. Ze kreeg dus 5x180/6. Gisteren meteen geprobeerd en mevrouw slaapt 2-3 uur overdag en 's nachts door. Terwijl ze de laatste nachten weer wakker werd. Denk dat ze teveel voeding kreeg. Wat ik dus wil zeggen is : misschien iets minder voeding dat ie overdag wat langer slaapt? Weet niet of het helpt, hier wel iig! Ze zat gewoon altijd TE vol om te gaan slapen. Vandaag ook weer 3 uur geslapen vanochtend en nu slaapt ze ook alweer een uur en ligt nog steeds te slapen
Ik merkte juist in het begin dat Dennis vreselijk 'afgeleid' werd als we de gordijnen open lieten. Hij sliep de eerste 2 maanden bij ons op de kamer en wij hebben een lichte slaapkamer vandaar dat ik na een paar weken de gordijnen overdag ook gewoon dicht heb gedaan en dat ging stukken beter. Hij was veel rustiger daarna, en sliep ook een paar uurtjes achter elkaar ineens. Als je de zonsverduisterende gordijnen open laat maar de rolgordijnen gewoon helemaal naar beneden is het verduisterd maar toch niet pikkedonker. Het is overdag toch nooit even donker op de kamer als 's nachts (als je dus geen zonsverduisterende gordijnen hebt) dus dan valt het wel mee met het in de war brengen van z'n ritme denk ik hoor. En hij is ook al 3 maanden zie ik, volgens mij zit het ritme er dan wel in.
Hier alleen in het begin de gordijnen open maar ze sliep hier ook veel beter in het donker. Dag en nachtritme hebben ze vaak rond 3 maanden wel door dus daar hoef je het niet voor te laten.
Eerste paar dagen de gordijnen open...nou dat werkte absoluut niet. Maar ik dacht dat dat het beste was, want dat werd nou eenmaal geadviseerd. Toen zei mijn zus (moeder van 4 kids): gewoon dicht die gordijnen. En ja hoor, mijnheer sliep als een tierelier. Nooit problemen gehad met dag/nacht.