Slechte kwaliteit sperma

Discussion in 'Vruchtbaarheidsbehandelingen' started by mammma2, Sep 19, 2008.

Thread Status:
Not open for further replies.
  1. Mrs Mia

    Mrs Mia Fanatiek lid

    May 5, 2008
    1,299
    1
    0
    Goede avond!

    Ieoor, wat fijn dat het goed gegaan is met je mannetje :D Je moet maar goed voor hem zorgen de komende tijd! Ik hoop voor jullie dat het zaad echt beter wordt over een maand of drie.
    Wat betreft de acupunctuur: ik ben benieuwd... Ik wilde eigenlijk ook acupunctuur gaan doen (je hebt niets te verliezen toch), maar mijn mannetje kwam met een medisch artikel (tja, hij is arts) dat er geen enkel bewijs was dat het hielp. Sterker nog, de controlegroep zonder acupunctuur had zelfs een beter resultaat. We hebben dus maar besloten om het niet te doen, maar stiekem geloof ik er nog wel in hoor. Dus: veel succes en laat me weten of het helpt!

    Gaby, nee he, wat duurt dat lang zonder internet. Ik moet er niet aan denken :confused: Veel sterke en ik hoop dat ze het snel kunnen maken.

    Zon, goed om weer wat van je te lezen, maar: ziek geweest op vakantie.... dat zit niet echt mee he. En je mannetje zo'n hoge koorts dat de behandeling verzet moeten worden, dat is helemal balen zeg! Toch hoop ik dat jullie wel een leuke tijd hebben gehad samen en dat jullie van elkaar genoten hebben. Als de behandeling eenmaal begint kan je niet meer terug, dus even samen zijn en relaxen van te voren is erg fijn. Heb je enig zicht op wanneer je nu zou kunen starten? Volgende cyclus of moet je nog langer wachten?
    Ik hoop trouwens ook op goed nieuws van Merel (en van mij straks natuurlijk), dan kunnen jullie hopelijk ons voorbeeld volgen.

    Nikkie, vervelend van jullie metingen. Ik denk dat Susan alles wel heeft uitgelegd. Veel sterkte ermee en hopelijk niet tot ziens (maw dat e mannetje wel goed zaad heeft), maar je mag altijd komen kletsen hoor ;)

    Jewel, heeft iemand de buisjes laten vallen :confused: dat is wel slecht hoor. Maar gelukkig heeft hij nu weer nieuw bloed gedoneerd. En dan nu maar afwachten.... duurt best lang die uitslag. Wel goed dat jullie het gedaan hebben hoor. Bij ons doen ze het volgens mij standaard bij ICSI.

    Merel, het is bijna maandag..... Succes met de laatste loodjes!

    En dan nog even over mezelf: volgens mij heb ik vandaag voor het eerst een beetje last van alles. Aan het einde van mijn werkdag was ik enorm moe en voelde me even niet helemaal lekker. Heb dus maar veel gedronken, want dat is goed tegen de overstimulatie. Eenmaal thuis heb ik ook wat tranen laten rollen bij mijn mannetje. Tja, het zou ook niet kunnen dat je werkelijk nergens last van hebt toch? Maar, ik kan er nu wel weer om lachen hoor. Denk wel dat ik dit weekend even wat rustiger aan ga doen. Op naar de FM maandag...

    Liefs Mia
     
  2. mammma2

    mammma2 VIP lid

    Aug 13, 2008
    6,372
    0
    36
    Zon, je bent er weer! Wat leuk zeg! Wel balen dat jullie ziek zijn geweest tijdens de vakantie (weet er helaas alles van :() en enorm vervelend dat de ICSI is uitgesteld. Ik vind het wel goed van het Radboud dat ze het niet aandurven, zou toch wat zijn dat je na al die ellende van het spuiten er tijdens de punctie achterkomt dat je mannetje nog minder beweeglijke zwemmers produceert.
    Keek er wel naar uit dat we samen aan de deca zouden zitten maar ja, het is helaas niet anders. Denk dat jij het ook anders had gezien ;)

    Mia, wat balen dat je nu wat meer last krijgt. Goed dat je het ook even lekker hebt laten gaan bij je mannetje. Ben je dat ook weer kwijt :)

    Ieoor, fijn dat je mannetje weer lekker thuis is. Hopelijk kan ie snel alles weer lekker laten bungelen zonder pijn ;) Mogen jullie nu ook een tijdje niet klussen?

    Merel, ik ben zooooo benieuwd naar je uitslag! Ik zie trouwens hier op het forum weinig succesverhalen tot nu toe dit jaar... :( Laat het maar geen voorbode zijn...

    Zelf heb ik toch het idee dat het bij ons de eerste keer wel ns raak kan zijn (en mocht dat idd zo zijn), en dat de 2e keer het pas de 2e of 3e keer gaat lukken. Stom he...?
    Oh en ik heb ook gekeken naar acupunctuur maar geloof er eigenlijk niet zo in. Ben blij dat ik nu jouw berichtje lees Mia, over je man, die met allerlei artikelen aankwam... :) Had nog wel een arts-acupuncturist gemaild maar zijn antwoord sprak mij niet zo aan dus ben er verder niet op ingegaan en heb het laten rusten...

    Zon, succes met alles nalezen. Zal wel flink wat tijd innemen ;)
     
  3. Mrs Mia

    Mrs Mia Fanatiek lid

    May 5, 2008
    1,299
    1
    0
    Susan, mijn mannetje is zoooooo verschrikkelijk nuchter en hij gelooft enkel en alleen in de westerse geneeskunsten (tja, is dan ook zijn werk). Ik wil nog wel geloven dat er meer is dan dat, maar ik dacht: laten we het eerst maar eens zo proberen.
    Ik heb net als jij zo'n gevoel dat het wel eens gewoon kan gaan lukken de 1e keer (of anders de 2e of 3e). Je moet toch positief blijven denken he.
    Dus: het gaat ons allemaal gewoon lukken in 2009!

    Liefs Mia
     
  4. mammma2

    mammma2 VIP lid

    Aug 13, 2008
    6,372
    0
    36
    Mia, wat voor arts is hij eigenlijk? Neem aan dat hij al een specialisme heeft...?
     
  5. zon1980

    zon1980 Bekend lid

    Dec 16, 2007
    915
    174
    43
    Zo, ik ben weer bij. Veel nieuwe meiden, gezellig en (helaas) welkom hier!

    Ieoor: Tjee, je lichaam heeft toch wel een flinke klap gehad zeg, is wel goed om even pas op de plaats te maken en helemaal te herstellen. Wel goed nieuws dat je mannetje (nu eindelijk wel) de operatie heeft gehad en dat deze goed is gegaan. En ja, La Gomera is een aanrader. Maar je moet wel van wandelingen maken en rust houden, want er is verder niet veel te doen.

    Lieve CG en Esser: nog een hele dikke knuffel voor jullie!

    Mia: ik ben benieuwd naar je 2e fm!

    Suus: Ja jammer hè, was leuk geweest als we gelijk op zouden lopen. Maar je begrijpt: je moet me nu het goede voorbeeld geven :) Gelukkig heb je er zo'n goed gevoel over! En net als Mia een goede follikeltelling. Ik had bij mijn vorige echo aan beide kanten 10, dus daar ben ik ook dik tevreden over. Ook ik zie het positief en denk dat ondanks het mindere begin 2009 tóch ons jaar gaat worden!

    Liefs Zon
     
  6. mammma2

    mammma2 VIP lid

    Aug 13, 2008
    6,372
    0
    36
    Zon, ik hoop zo dat ik je een goed voorbeeld kan geven, net als Mia en Merel (duimen blijven draaien)! :)
    Hoe lang heb je erover gedaan met bijlezen? ;)
    Trouwens, weet iemand dat hier... Als op de beginecho bijv 20 follikels te zien zijn, zoals bij Zon dus, kunnen die door de Puregon allemaal doorgroeien dan? Je zit dan wel enorm richting overstimulatie...of moet je dan 20 grote follikels hebben?
     
  7. Mrs Mia

    Mrs Mia Fanatiek lid

    May 5, 2008
    1,299
    1
    0
    Goede morgen!

    Susan, hij is huisarts, maar dan wel een hele nuchtere, hij houdt niet zoveel van al het psychosociale gebeuren.
    Ik weet trouwens ook niet hoe dat zit met die follikelaantallen en werkelijke eitjes. Ik had er bij de eerste echo (uitgangsecho) aan de ene kant ongeveer 10 en aan de andere kant ongeveer 8. We zullen dus wel zien wat ik maandag bij mijn eerste Follikelmeting te horen krijg.

    Ik moet zeggen dat ik sinds gister wel het een en ander voel in mijn buik, dus er groeit wel degelijk iets. Ik heb een beetje last van een zeurderige pijn, vooral als ik wat meer beweeg of lach. Ik ben dus ook maar niet gaan sporten vandaag. Een beetje rustig aan doen dit weekend dus. Ik hoop maa dat ik niet te lang door hoef te spuiten na maandag.

    Ieoor, volgens mij had ik jouw vraag nog niet beantwoord, dus bij deze: het eerste medicijn dat je moet spuiten (decapeptyl) is om je eigen cyclus stop te zetten, je kan hier overgangsklachten van krijgen, maar ik merkte vrij weinig. Je wordt tijdens die 2 weken dan ook een keer ongesteld. Na twee weken krijg je de eerste echo, als alles goed is, mag je het tweede medicijn (Puregon) erbij gaan spuiten, dit maakt follikels (eiblaasjes) aan. Als deze groot genoeg zijn (je krijgt dan een of meerdere follikelmetingen en ze bepalen je hormoonwaarden in je bloed) dan mag je met beiden stoppen en moet je een andere spuit zetten (pregnyl), deze zorgt ervoor dat je eitjes gaan springen en vlak voordat ze sprigen krijg je de punctie en halen ze de eitjes dus weg.
    Ik spuit nu decapeptyl en puregon. Maandag krijg ik te oren hoe het ervoor staat met mijn eiblaasjes. Ik hoop dus dat ik dan niet te lang meer door hoef te spuiten en dat de punctie nabij is.
    Ik hoop dat het zo een beetje duidelijk is.

    Fijne zaterdag nog! Liefs Mia
     
  8. Merel81

    Merel81 Bekend lid

    Mar 27, 2008
    556
    0
    0
    Rotterdam
    Goedemorgen Dames,

    Even een snel antwoord op jullie 'follikel-vraag' : ik had bijvoorbeeld 15 follikels, waarvan er in 12 eitjes zaten.

    Mia, bij mij was het zo: 1e fm, na 2 dagen weer een meting en dan.. punctie plannen!

    Ik reageer straks uitgebreid, maar ik ga ff lekker naar buiten!
     
  9. Nikkie80

    Nikkie80 Fanatiek lid

    Aug 9, 2007
    2,252
    0
    0
    Zuid-Oost Brabant
    Hoi meiden,

    Bedankt voor jullie antwoorden!
    Onze arts zegt niks over de kwaliteit. Hij zegt dat het goed genoeg is. Maar ik vind er zoveel verschil in zitten!
    Hij rookt niet (nooit gedaan), drinkt minimaal. Tussen de lozingen zit circa 3 dagen. En we zijn meestal binnen 30 minuten op het lab om het zaad in te leveren. Ik hou het potje dan altijd tussen mijn ( ) ( ). Dus lekker warm hihi!
    Kunnen jullie ons iets aanbevelen om meer zaadjes te krijgen?

    Liefs Nikkie
     
  10. mammma2

    mammma2 VIP lid

    Aug 13, 2008
    6,372
    0
    36
    Hadden we maar tips om beter zaad te krijgen want dan hadden wij dat allang gedaan ;)
    Een 3e zaadtest lijkt mij in jullie geval geen verkeerde optie; het is wel erg wisselend nl...

    Oh enne, 6 milj/ml is absoluut niet goed genoeg; dat valt onder de kwaliteit slecht, alleen die 30 milj/ml is prima.
     
  11. mammma2

    mammma2 VIP lid

    Aug 13, 2008
    6,372
    0
    36
    Oh ja Nikkie, gewoon gezond leven is volgens onze ivf-arts het enige dat je kan doen. In al die andere hulpmiddelen die je ziet op internet, zoals Proxeed of een combi van foliumzuur met ijzer ofzo, gelooft hij niet. Hielp het maar, dan waren er minder ivf-en en icsi's nodig....
     
  12. Nikkie80

    Nikkie80 Fanatiek lid

    Aug 9, 2007
    2,252
    0
    0
    Zuid-Oost Brabant
    Hihi, ja dat is waar!
    Ik heb ooit van iemand gehoord dat het nemen van Proxeed, het zaad kan verbeteren, klopt dat?

    We hebben 3 jaar geleden een zaadtest gedaan en die was toen goed. We weten niet wat de hoeveel toen was. Maar de beweeglijkheid van 75 %. Het zegt ons niet zoveel en omdat eigenlijk alle medische problemen bij mij liggen, hebben we er ook verder nooit iets laten onderzoeken bij mijn man.
     
  13. Nikkie80

    Nikkie80 Fanatiek lid

    Aug 9, 2007
    2,252
    0
    0
    Zuid-Oost Brabant
    Oh ik was net aan het schrijven Susan toen jij je laatset bericht had gepost!
    Dank je wel!

    Liefs Nikkie
     
  14. mammma2

    mammma2 VIP lid

    Aug 13, 2008
    6,372
    0
    36
    Nikkie, dat is wat mijn ivf-arts heef gezegd toen ik hem er specifiek naar vroeg. Er zijn vast andere mensen die daar anders over denken en die positieve verhalen hebben maar ja, wie weet waren dat toevalstreffers...?

    Wat voor probleem heb je dan, als ik zo vrij mag zijn dat te vragen?
     
  15. mammma2

    mammma2 VIP lid

    Aug 13, 2008
    6,372
    0
    36
    Mia, ik hoop voor je dat het spuiten niet zo lang meer hoeft! Maandag weten we meer! Trouwens, lijkt me lastig voor je hubbie om zomaar even overal met je mee naartoe te gaan. Hij moet dan ook allerlei afspraken cancellen natuurlijk...
    Is het trouwens niet heel handig om een huisarts zo dichtbij je te hebben? Lijkt mij heerlijk iig!

    Oh ja, ik heb natuurlijk weer zoiets raars... Gisteren de hele dag soort van bloedverlies gehad, zowat zwart was het! En dat terwijl ik heerlijk aan de pil ben nu... Mn lichaam blijft toch raar he............ Het is iig duidelijk dat als ik bloedverlies heb tijdens de ww dat dat dus nix zal zeggen!
     
  16. Nikkie80

    Nikkie80 Fanatiek lid

    Aug 9, 2007
    2,252
    0
    0
    Zuid-Oost Brabant
    Hoi meiden,

    Bedankt voor jullie antwoorden!
    Onze arts zegt niks over de kwaliteit. Hij zegt dat het goed genoeg is. Maar ik vind er zoveel verschil in zitten!
    Hij rookt niet (nooit gedaan), drinkt minimaal. Tussen de lozingen zit circa 3 dagen. En we zijn meestal binnen 30 minuten op het lab om het zaad in te leveren. Ik hou het potje dan altijd tussen mijn ( ) ( ). Dus lekker warm hihi!
    Kunnen jullie ons iets aanbevelen om meer zaadjes te krijgen?

    Liefs Nikkie
     
  17. mammma2

    mammma2 VIP lid

    Aug 13, 2008
    6,372
    0
    36
    Hadden we maar tips om beter zaad te krijgen want dan hadden wij dat allang gedaan ;)
    Een 3e zaadtest lijkt mij in jullie geval geen verkeerde optie; het is wel erg wisselend nl...

    Oh enne, 6 milj/ml is absoluut niet goed genoeg; dat valt onder de kwaliteit slecht, alleen die 30 milj/ml is prima.
     
  18. mammma2

    mammma2 VIP lid

    Aug 13, 2008
    6,372
    0
    36
    Oh ja Nikkie, gewoon gezond leven is volgens onze ivf-arts het enige dat je kan doen. In al die andere hulpmiddelen die je ziet op internet, zoals Proxeed of een combi van foliumzuur met ijzer ofzo, gelooft hij niet. Hielp het maar, dan waren er minder ivf-en en icsi's nodig....
     
  19. Nikkie80

    Nikkie80 Fanatiek lid

    Aug 9, 2007
    2,252
    0
    0
    Zuid-Oost Brabant
    Hihi, ja dat is waar!
    Ik heb ooit van iemand gehoord dat het nemen van Proxeed, het zaad kan verbeteren, klopt dat?

    We hebben 3 jaar geleden een zaadtest gedaan en die was toen goed. We weten niet wat de hoeveel toen was. Maar de beweeglijkheid van 75 %. Het zegt ons niet zoveel en omdat eigenlijk alle medische problemen bij mij liggen, hebben we er ook verder nooit iets laten onderzoeken bij mijn man.
     
  20. Nikkie80

    Nikkie80 Fanatiek lid

    Aug 9, 2007
    2,252
    0
    0
    Zuid-Oost Brabant
    Oh ik was net aan het schrijven Susan toen jij je laatset bericht had gepost!
    Dank je wel!

    Liefs Nikkie
     

Share This Page