Hoi dames, ik zit ff met een klein dilemmatje hopelijk kunnen jullie me een beetje helpen, het is zo, ik ben vorrig jaar november bevallen van mijn dochtertje, ik zat eerst bij de vk, vond ik allemaal prima, maar op het laatste ( in de laatste week) werd ik toch over geplaatst naar de gyn ook moest ik dus ineens in het ziekenhuis bevallen, terwijl ik mij had voorbereid om thuis te bevallen, best een tegenvaller dus. achteraf gezien ben ik heel blij dat ik toch doorgeplaatst ben naar de gyn want die vond eigenlijk dat mn dochtertje te klein was (dysmatuur) en dat ze de groei beter in de gaten hadden moeten houden, ook denk ik zelf dat ze klem heeft gezeten in mijn buik, omdat ze daarna vreselijk "vast" heeft gezeten en we hebben best wat problemen met haar gehad, ze gaat nu nog steeds( een jaar dus ongeveer) naar de osteopaat, die schrok toen ze haar voor het eerst zag(heeft heel veel kleine kindjes in haar praktijk) omdat ze nog nooit zo'n stijf/vast babytje had gevoeld! Nouja goed, en ik ahd op het laast ook echt hele aparte mega pijnlijke pijn aanvallen, maar daar heeft de vk verder niets mee gedaan, wel even komen controleren maar dan was er verder niets aan de hand. nou goed, lang verhaal, nu ben ik dus weer zwanger, en de gyn had gezegd dat als ik weer zwanger zou worden, dat ik mocht kiezen of ik naar de vk of naar de gyn wil ik vind het dus moeilijk om te kiezen omdat ik denk dat de gyn alles misschien beter in de gaten kan houden? vaker echo's ofso? maar ook lijkt mij de vk fijn omdat ik denk dat dat laagdrempeliger is qua vragen e.d. en omdat ik er dan hier op het dorp heen kan (de gyn is 20 min rijden met de auto) en dat is natuurlijk wel fijn, want dan kan ik lopend met mijn dochtertje, zeker in mijn verlof lijkt me dat makkelijker. maar goed, waar doe ik nu goed aan? de vk zal heus ook wel alles goed in de gaten houden, en het is de eerste tijd van mijn zwangerschap ook allemaal prima verlopen. ik wil denk ik ook wel weer in het ziekenhuis bevallen (was toch best fijn) maar als ik bij de vk ben en geen medische indicatie heb mag dat zeker niet zomaar? en als je bij de gyn zit dan moet je toch in het ziekenhuis bevallen of?? nouja goed, ik vind het moeilijk, ik wil vandaag gaan bellen maar wie moet ik nou bellen.. wat is nou wijsheid.. iemand een idee? alvast bedankt
Zou gaan in jou geval voor de gyn... bij mij kwamen ze pas met 32weken achter dat de kleine achter liep in de groei... nu dus ook overgenomen door de gyn... minder leuk maar wel meer controles
Ik zou ook naar de Gyn gaan, die kan ook gewoon alle vragen beantwoorden hoor! Als je bij de gyn zit moet je inderdaad in het ziekenhuis bevallen.
Tsja, ik denk dat je dat moet doen waar je jezelf het prettigst bij voelt. Dit is mijn eerste zwangerschap en ben al vrij vroeg overgedragen aan de gyn. ivm mijn bloeddruk, maar moet zeggen dat ik het wel prettig vind. Tijdens elke controle wordt er een echo gemaakt en in het laatste trimester ook regelmatig een groeiecho. Het gevoel dat mijn kindje en ikzelf goed in de gaten worden gehouden geeft mij wat meer rust. En moet zeggen dat ik juist het ziekenhuis laagdrempeliger vind dan de verloskundige, al had ik dat eerst ook niet gedacht. Ik bel makkelijker naar het ziekenhuis als ik me niet goed voel of vragen heb als dat ik dat zou doen naar een verloskundige. Nu heb ik tot nu toe twee keer 's nachts wat gehad en denk niet dat ik de verloskundige zo snel gebeld zou hebben. In het ziekenhuis staan ze er juist op dat je belt als er iets aan de hand is, ook 's nachts, en ik mocht tot nu toe altijd direct komen.
oke dames thnx voor jullie reactie's @ster het is wel zo wat jij zegt ja, naar het ziekenhuis bel je makkelijker snachts, omdat je weet dat daar toch wel iemand is, en de vk moet je echt uit dr bed bellen... ik heb het er net nog ff over gehad met vriendlief, en ik ga dus zo de gyn bellen ik weet niet eens meer hoe ze hete toen bij mn dochtertje, maar met die extra echos enzo dat lijkt me toch wel een heel fijn idee, om dan zeker te weten dat het beebje nu echt goed in de gaten gehouden word, ipv alleen maar aan mn buik te voelen/te luisteren naar het hartje.. thnx dames! oeh, kvind het wel spannend om nu te bellen zeg hihhi eerst maar es kijken of ik haar naam nog ergens kan vinden hahaha
Bij de gyn beval je altijd in het ziekenhuis en omdat dit dan op medische indicatie is, wordt het volledig vergoed. Bij de vk heb je de keuze: thuis of in het ziekenhuis (behalve als er opnieuw een medische reden ontstaat waardoor thuis niet kan). Als je zonder medische indicatie kiest voor een zkh-bevalling, moet je een eigen bijdrage betalen. Sommige verzekeringen dekken dat; dat zul je dus bij je eigen verzekering moeten checken (of misschien kun je nu nog een extra aanvulling erbij nemen? weet niet of dat kan als je al zwanger bent). Je zult uiteindelijk moeten kiezen voor de begeleiding die jij het prettigst vindt. Moeilijk he... EDIT: zie nu dat je eigenlijk al gekozen hebt.
gefeliciteerd!!! ik zou ook naar een gynaecoloog gaan, eigenlijk vind ik dat iedereen 1 of 2 keer naar een gynaecoloog moet gaan, maarja ik wil zoveel
Kun je niet gewoon bij de vk en dan extra groeiecho's vragen? Ze weten van je vorige zwschap dus dan kunnen ze het toch extra controleren? Een gyn vind ik zo vreselijk.. Ben er 1x geweest omdat ze dachten dat mn zoontje in stuit lag. Nou was blij dat ik weer weg was daar, pff..
Als je de keuze hebt, zou ik gewoon voor de zekerheid bij de gyn onder behandeling gaan. Kun je ter alle tijden een echo krijgen, ben je dichtbij hulp. Helemaal gezien je vorige zwangerschap. Ik zou geen 'risico' lopen en voor gyn kiezen.
he Sannehai. Mijn gyn zegt altijd dat 2/3 van de vrouwen die thuis wil bevallen toch om 1 of andere reden in het zh komen dus mij lijkt de keus dan heel simpel. Ik zou ook voor zh gaan heb je alles bij de hand voor jou ehn je kind. xxx joyce
ik mocht ook kiezen maar meer omdat ik al bij de gyn liep (medicijnen) en ik vanaf 36 weken toch naar de gyn moet omdat de 1e een ks was. Omdat ik bij de 1e hoge bloeddruk had heb ik gekozen voor gyn. Nadeel van de gyn vind ik de medische onpersoonlijke aanpak en het feit dat ik soms laaaaaaaang moet wachten in de wachtkamer. Vooral als ik ook nog eens co-assisten en artsen in opleiding krijg zucht (is een opleidingsziekenhuis). Ik vind niet dat ze veel beter op je letten bij de gyn of veel meer echos maken (heb wel na veel aandringen een groei echo gehad maar die had ik denk ik bij de vk ook gehad). Je moet doen wat je gevoel je ingeeft!