Wanneer moet je de kraamzorg aanvragen? Ik heb begrepen, dat ze in de zevende maand bij je langs komen om van alles met je te overleggen, maar om het aan te vragen, moet je dat al snel doen. Maar wat is snel? Ik heb verhalen gehoord vanaf de zevende week, na de eerste intake bij de VK, of pas in het tweede trimester, maar zeker niet na 20 weken, omdat je dan minder uren krijgt. Wie heeft advies?
Ik heb gewacht op de intake. De vk hier geeft je dan folders mee van een aantal kraamzorg bureau's waar zij goed mee samen werken. Tuurlijk ben je vrij om alsnog een andere te kiezen, maar met die van de folders hebben zij iig al goed contact. Ik moet voor de 2e afspraak geregeld hebben en die is dit keer met 14 weken, door late intake maar normaal gesproken was die met 12 weken.
Nou, heb alles geregeld. Kraamzorg, zorgverzekering. Nu krijgen we alles toegestuurd, invullen, terugsturen en klaar is Dinh. Bij de kraamzorg hebben we gevraagd voor dezelfde als vorig jaar.
Ik heb het van de week pas gedaan (ben bijna 17 wke) beetje laat denk, maar toch geregeld zonder problemen nu.
Nou ja, kraamzorg krijg je altijd wel, ook als je het laat regelt. Maar als je laat bent, dan heb je kans, dat ze vol zitten. En ook heb je een kans, dat je minder uren krijgt. Met 17 weken is dat waarschijnlijk niet zo, maar heb je wel kans, dat zij moeten schipperen met personeel. Met 17 weken..... Tsja, dan zit je dus met vakantieperiode. Sommigen zullen niet blij zijn, omdat ze dan geen vakantie kunnen krijgen of dat ze personeel moeten aannemen. Maar dat is niet jouw zorg.
Met 13 weken. Na de goede echo en een definitieve uitgerekende datum. Het kan wel later, maar soms krijg je problemen als er teveel mensen zijn aangemeld. Dan moet je bij een ander bureau aankloppen, of met minder uren genoegen nemen..
Bij onze organisatie worden in elk geval geen mensen geweigerd. Maar bijv. hoogzomer is de kans wel aanwezig dat je dan maar 3 uur per dag kunt krijgen. Zelfs als je geen kraamzorg hebt aangevraagd, is het vaak nog wel mogelijk. Al zitten ze er niet om te springen natuurlijk.
Zeker als je in de zomer bent uitgerekend! Ik heb het via een online formulier van mijn verzekering gedaan, ik kon uit meerdere organisaties kiezen en zij hebben het geregeld. Ik kreeg op een gegeven moment zelf een brief en ze zijn met ongeveer 28 weken op huisbezoek geweest geloof ik.
@dinh, ze heeft ook wel gelijk maar het is niet de bedoeling dat er reclame wordt gemaakt. Ze had gewoon de 1e zin weg moeten laten.
ik heb het aangevegen zodra ik mij bevallingsdatum wis.. dan kan ik het namelijk afstrepen van wat ik nog allemaal moet doen en word mij lijst steeds minder voor als ik het met een maad of 4 5 moet doen dan heb je er ook niet echt meer zin in om te doen ik temninsten... ik probeer alles zo vroeg mogelijk te regelen ook met het aangeven van de vrucht bij de gemeente heb ik ook gelijk gedaan toen ik me bevallingsdatum wis...
met mijn intake gesprek ( rond 9 weken) zeiden ze dat ik het zo snel mogelijk moest regelen. heb het toen rond de 12e week geregeld