soep en onweer

Discussion in 'De lounge' started by din0, Jan 3, 2014.

Thread Status:
Not open for further replies.
  1. din0

    din0 VIP lid

    Aug 14, 2011
    5,170
    1,845
    113
    :cool: nou hij ruikt heerlijk :) dus op eten doen we wel :D

    Maar inderdaad winter en onweer raaarrrrr:(
     
  2. Shendari

    Shendari Fanatiek lid

    Jul 28, 2012
    1,628
    29
    48
    13 graden op 3 januari noem ik niet bepaald winter :p Warmste 3 januari sinds 1901 :D

    Moest wel lachen om je openingspost hoor haha. Heb er ook wel eens van gehoord. Van die maffe grootmoeders wijsheden :p
     
  3. lydian

    lydian Niet meer actief

    Volgens mij is dat alleen met de hondsdagen die zijn rond augustus.. Maar denk dat het in de winter wel meevalt.. Maar geen ervaring mee ik eet de soep altijd meteen op haha ;)
     
  4. VeniVidiVici

    VeniVidiVici Actief lid

    Sep 12, 2013
    399
    0
    0
    NULL
    NULL
    Dat is een fabel zelfde geld voor koken als je ongesteld dan zou het ook bederven is ook een fabel uit de goede oude tijd! Als je het twee dagen op het aanrecht laat staan ja dan zou het kunnen bederven haha
     
  5. Jucade

    Jucade VIP lid

    Jul 20, 2006
    18,229
    1
    36
    Assemblagemedewerkster
    Ja hoor, hier gehad idd.
     
  6. Angela123

    Angela123 Niet meer actief

    tot nu toe heb ik het wel drie keer gehad met kippensoep, erwtensoep en groentesoep dat het bedorf terwijl ik het kookte en ongesteld was.....toeval of waarheid?
     
  7. adi

    adi Niet meer actief

    Idd, in de tijd van deze verhalen hadden ze geen koelkasten ;)
     
  8. adi

    adi Niet meer actief

    Omg hahaha... Je meent het he? ;)
     
  9. din0

    din0 VIP lid

    Aug 14, 2011
    5,170
    1,845
    113
    In sommige culturen is dat inderdaad zo als je ongesteld bent dat je geen rood vlees mag klaarmaken.
    We gaan zo eten hihi
     
  10. Debaky

    Debaky VIP lid

    Apr 22, 2013
    10,348
    5,392
    113
    Wist wel dat hij kon bederven als je hem maakt als je ongesteld bent ( en heb het getest en het klopt echt ) maar dat hij kon bederven tijdens het onweer heb ik nog nooit gehoord.
     
  11. Emo

    Emo Fanatiek lid

    Nov 6, 2013
    1,855
    1
    36
    Female
    Moeder
    Zwangerschapspagina

    Ja dat vind ik ook apart, onweer en regen zo in januari. Het lijkt wel net herfst.

    En overdag nog best goed weer voor het tijd van het jaar, mij hoor je niet klagen hoor, maar vind het bijzonder. :)
     
  12. Emo

    Emo Fanatiek lid

    Nov 6, 2013
    1,855
    1
    36
    Female
    Moeder
    Zwangerschapspagina
    Ach nee ongesteldheid bederft geen soep, ja behalve ... Nee zeg het niet haha (te onsmakelijk:D ). Dat is bijgeloof, net zoals soep dat bederft tijdens onweer.

    Tegenwoordig hebben we koelkasten en schoon water uit de kraan om je van onderen te wassen, komen nergens bacteriën aan te pas, mag ik hopen.
     
  13. Debaky

    Debaky VIP lid

    Apr 22, 2013
    10,348
    5,392
    113
    Dat is geen bijgeloof. Hier mislukt de soep altijd als ik ongesteld ben of het moet worden. Heb het nou al meerdere malen geprobeerd en ik doe niets anders aan de wijze van het maken van de soep.

    Inmiddels maak ik dus geen soep meer als ik ongesteld ben. Noem het bijgeloof als je dat wilt maar ik weet zeker dat het geen bijgeloof is.
     
  14. ma1

    ma1 Fanatiek lid

    Mar 14, 2010
    1,211
    0
    0
    Wel eens iets van gehoord, maar dit is in de zomer met de warme dagen
     
  15. Bubblez

    Bubblez Niet meer actief


    Inderdaad alleen op warme dagen. Ik heb het vaak zat gehad, perfecte verse soep, onweer smiddags en savonds de soep kapot..

    Ik weet niet waar het aan ligt, maar ik ken het wel ja:)
     
  16. Emo

    Emo Fanatiek lid

    Nov 6, 2013
    1,855
    1
    36
    Female
    Moeder
    Zwangerschapspagina

    Echt? Dacht dat je het niet meende.
    Ik maak zo vaak soep en ook tijdens menstruatie dagen, het smaakt niet anders als anders. :(

    Nou ja, ik geloof je nu wel hoor. Wel apart dan, maar waarom zou het mislukken dan?
     
  17. Eylem

    Eylem Niet meer actief

    Ik hoorde vanochtend op de radio dat het komt doordat de lucht bovenin de atmosfeer heel koud is en het hier 'beneden' (relatief) heel warm is. Die combinatie zou onweer gaan veroorzaken en het onweert hier idd best wel.

    En die soep, gewoon lekker opeten! :D
     
  18. Frietje

    Frietje Bekend lid

    Oct 30, 2013
    720
    0
    0
    Trying to take over the world...
    Gouda
    Ik heb het ook gehoord haha toen ik jong was. Heeft te maken met de luchtdruk die zorgt ervoor dat ze soep gaat zuren. Maar alleen als je de soep buiten in een pannetje zou bewaren. Althans dat is wat ik van vroeger kan herinneren ;)
     
  19. Debaky

    Debaky VIP lid

    Apr 22, 2013
    10,348
    5,392
    113
    Hahah ja ik maak echt geen geintje. Het is mij gewoon te toevallig allemaal. Toen ik het voor de eerste keer hoorde dacht ik ook '' ja hoor, dat kan niet '' ik een paar keer getest en normaliter lukt de soep altijd maar zodra ik ongesteld ben of zeg maar een dag of twee voordat ik ongesteld moet worden mislukt het.

    Het het met allerlei soepen geprobeerd en kan er geen vinger op leggen wat er nou precies fout gaat. Moet er wel om lachen hoor maar ik snap het echt niet :D
     
  20. Angela123

    Angela123 Niet meer actief

    Heb het zelf ook. Het schijnt te liggen aan de hormonen die je 'afstoot'
     

Share This Page