ik heb al een hele lange tijd vage pijn in mijn recht long. maak me hier behoorlijk zorgen over. de laatste keer toen ik bij de huisarts kwam, wist hij zo niet waar dit door kwam. toch maak ik me zorgen en heb ik eigenlijk het liefst dat er een foto gemaakt wordt van mijn longen. Ik ben nu 10 weken zwanger, weet iemand of je een rontgenfoto mag laten maken tijdens de zwangerschap? Ik weet wel dat ze van die loden schorten hebben, maar ik zal toch met mijn longen op de foto moeten. Iemand die hier meer van weet?
Je kindje zit nu nog achter je schaambot, dus ik vermoed dat een loodschort voldoende is. Maar dan zou ik het wel zo spoedig mogelijk laten doen! Misschien eerst even naar de afdeling radiologie van het ziekenhuis bellen? Zij kunnen je direct antwoord geven!
Ik mag het niet en ook geen mri scan. Er zitten teveel risico's aan. Dit is mij door de vk de ortopeet en de radioloog in het zh verteld. Helaas moet ik nu dus wachten tot na de bevalling voordat ze me kunnen opereren aan mijn knie.
Ik zou eerst maar vragen of het nodig is voordat je je er druk om maakt Maar verder kan je je kindje beschermen met een loodschort volgens mij dus hoeft het verder geen probleem te zijn. Sterkte met je long!
volgens mij komt het echt te dicht bij. Ik neem aan dat je je zorgen maakt en bang bent voor bepaalde dingen.. zijn die dingen mogelijk niet op te sporen door bloedonderzoek? Dat is natuurlijk risicovrij.. Mochten daaruit bepaalde dingen blijken - dan kan later de afweging nog gemaakt worden wat het minste is van 2 kwaden ? (longfoto of afwachten)
ik heb al vaak bloed laten prikken voor vermoeidheid etc en urine ingeleverd. hieruit bleek zoals al een lange tijd dat mijn hb aan de lage kant is. ik wacht het nog even af en anders vraag ik de arts nog een keer om raad. bedankt voor jullie antwoorden
Hoi ik werk zelf op de rontgenafdeling. De eerste drie maanden is je kleintje het gevoeligst voor rontgenstraling. Een foto is niet supergevaarlijk, maar ik zou het niet doen als het niet nodig is. Je arts kan dat het beste bepalen. Een loodschort helpt als je foto's laat maken van handen of voeten, maar niet van je romp. Je kleintje krijgt sowieso geen rechtstreekse straling, maar wel de straling die je longen verstrooien. Dit is minder dan de directe straling. Via de longen komt de strooistraling in de buik. Wanneer je een loodschort voor je buik hebt zal deze straling door het schort weerkaatst worden en in je buik blijven. Zonder loodschort kan de straling gewoon je buik uitgaan. Nogmaals 1 à 2 foto's is niet gevaarlijk. Ook in het dagelijks leven ontvang je straling, maar probeer het tot het minimum te beperken, zonder de indicatie uit het oog te verliezen.