Hallo, Ik ben altijd slank geweest en ook nu tijdens de zwangerschap ben ik nog maar 5 kilo aangekomen (week 30). Toch heb ik veel spataderen sinds ik wat verder ben in de zwangerschap. Kunnen die spataderen in de maanden na de bevalling weggaan/verminderen? Wat kan ik aan de pijn (na slapen en rust) doen? De standaard dingen doe ik al; benen omhoog, regelmatig bewegen, niet lang zitten/staan, gezond eten etc. Bedankt alvast!
Goedenavond, Spataderen, die tijdens de zwangerschap ontstaan zijn, verdwijnen meestal wel weer na de bevalling, maar kunnen helaas soms ook in lichte mate aanwezig blijven. De goede voorzorgsmaatregelen neem je al, maar wat heel goed helpt om te voorkomen dat er meer spataderen bijkomen zijn steunkousen. Daarnaast zorgen deze kousen ervoor dat de pijnklachten verminderen. Je eigen huisarts weet vaak wel waar je deze steunkousen kan laten aanmeten. Tegenwoordig hebben deze kousen leuke en moderne kleuren! Succes! Groetjes Monique
Bedankt! Misschien dat dat dan toch iets is wat ik moet proberen. Probleem is echter dat ik het heel snel warm heb (20 graden buiten is voor mij al zomers warm) en met steunkousen gaat die hitte natuurlijk omhoog voor mijn lijf.
Ik vond het heel erg meevallen, ondanks de warmte (ik heb 2 kinderen gekregen in de zomer). Ik spreek uit ervaring. Vaak ben je van de pijnklachten af en houd je minder vocht vast. Succes! Groetjes Monique