Ik heb hier absoluut geen verstand van dus zoek iemand die mij opweg kan helpen. Ik zoek een goede camera voor ongeveer 500 euro max. Eigenlijk voor hobby matig gebruik (foto's van de kinderen , vakanties , uitjes etc) Ik las iets over spiegelreflex camera's of systeemcamera's? Wat raden jullie aan en waarom? En vooral dan ook welke precies ? Bedankt alvast
Ik heb een spiegelreflexcamera, Canon d600 met meerdere lenzen erbij. Ik ben dol op fotograferen, ik volg ook workshops en cursussen en fotografeer dus ook niet op de automatische stand Ik was toen (4 jr geleden) iets van 600 kwijt dacht ik (body + kitlens) inmiddels 2 lenzen bij gekocht (50mm f2.8 a 500 en een 24-70mm f4.0 a 900) statief, flitssetje (inmiddels fotografeer ik de producten voor mijn man zijn webshop/flyers enz) Al met al best een dure hobby Vind je dat allemaal te veel, te duur en heb je geen zin in allerlei instellingen voor je een foto kan maken, dan zou ik geen spiegelreflex kiezen. Zonde van je geld
Bedankt voor je reactie. Ik zoek een camera waar ik gewoon standaard foto's kan maken maar waar ik ook langzaam kan leren betere en mooiere foto's te maken. Ik ben er alleen een leek in , maar vind foto's maken sinds ik kinderen heb enorm leuk!
Zag bijvoorbeeld de Canon EOS 1300D voor 419 euro maar geen idee of dit iets is... Heb er echt geen verstand van namelijk.
Het is ook heel leuk! Zo ben ik ook begonnen, camera gekocht en gaan spelen cursus gevolgd, nog een paar workshops gedaan. Want het is zo leuk om mooi foto's te hebben. Nadeel vind ik dat m'n camera best zwaar en groot is. Als ik toch even snel een foto wil maken, pak ik toch m'n iPhone , maar gaan we een dagje weg neem ik m uiteraard mee. Ik ben niet helemaal thuis is systeemcamera's, maar ik gok dat die wel wat lichter en handzamer zijn. Bij een goede fotospeciaalzaak kunnen ze je hier echt mee helpen en kan je in de winkel wel wat uit proberen.
Kijk eens naar een Nikon 1 J4 of 5 Dit is een systeemcamera met de mogelijkheid voor extra lenzen en zelf in te stellen. Maar ook automatisch leuke en mooie foto's maken.
Ik heb zelf 2 maanden geleden voor deze beslissing gestaan en ik heb ontzettend getwijfeld tussen of ik nu voor spiegelreflex of systeem moest gaan. Uiteindelijk heb ik voor systeem gekozen om de volgende redenen: - veel lichter en handzamer dan een spiegelreflex. Ik was niet van plan om een extra tas mee te moeten nemen om alleen maar een foto ergens te kunnen maken. Een systeemcamera is een soort van alles in 1 in een lichtgewichtversie van een spiegelreflex. Hij zit dus gewoon standaard in mijn tas als ik ergens heen ga. - dezelfde opties met lenzen als spiegelreflex. Ik heb overigens voor 1 lens gekozen die van 14-150 gaat. Zodat ik niet steeds hoef te wisselen, en met extra lenzen hoef te zeulen. - de optie om direct alle foto's op mijn mobiel te zetten, waar ik ook ben. Hoe leuk het ook is om met een mooie camera ECHT mooie foto's te maken, we blijven mensen van deze tijd die graag gelijk hun foto's delen op social media en whatsapp. Ik wilde niet s avonds thuis een kaartje in mijn pc hoeven doen enzo. Ik heb na uren reviews gelezen te hebben gekozen voor de Olympus OMD. Moet je maar eens bekijken! Naast dat hij alles had wat ik wilde en betaalbaar was vond ik hem ook nog erg mooi. Het oog wil ook wat https://www.olympus.nl/site/nl/c/cameras/om_d_system_cameras/om_d/e_m10/index.html
Wauw die ziet er idd goed uit. Ik heb er nu 3 op het oog. De Canan Eos 1300D Nikon D3300 geloof ik En die jij aan gaf Ga woensdag denk ik even kijken of morgen einde van de dag. Zaterdag op vakantie en dan wil ik hem eigenlijk hebben.