Toen mijn zoontje een maand of 8 was, wilde hij ook alleen eten als er speelgoed aan tafel was. Dit hadden wij zelf veroorzaakt en het was van kwaad tot erger. Toen toch op een gegeven moment zelf de knop omgezet, hij was het er niet mee eens. Paar dagen hield hij het vol en daarna geen speelgoed meer gehad. Overigens is hij zonder speelgoed niet ineens veel beter gaan eten en nu nog vind hij het om hem heen allemaal heel interessant. Ik hanteer wel, bordje weg zodra hij met zijn eten gaat viezeriken of eten expres op de grond gooit. Leuk is het niet, als kindjes "lastig" eten, maar ja, probeer dan maar zo te denken: Het is jouw probleem, mama eet lekker wel.
Pffff, moedeloos wordt je ervan! We hadden gister lekker pannekoeken gebakken, je raadt het al....mvr lust het niet.....maar wel hapjes van mijn bord! Ook als ik zelf kook, wil ze het niet, alleen gepureerd, ja daaaaaag! Ze moet het leren, maar toch.... Je bent geen slechte moeder hoor! Maar amai, hoop dat het snel wer beter gaat. Succes!
Lief dat jullie dat allemaal zeggen (over geen slechte moeder zijn). Heb vandaag dus gewoon huilend boven gezeten (frustratietolerantie ietwat verlaagd), nadat ze bord en lepel uit mijn hand wegsloeg al bij de eerste hap, terwijl mijn man een poging deed om er toch nog een hapje in te krijgen. Wou ze niet, dus zegt ie 'dan niet' en nu ligt mijn liefje voor het eerst zonder amper iets gegeten te hebben op bed. En dat knaagt verschrikkelijk aan me. Vooral omdat ze ook nog een kwartier lang erbarmelijk aan het huilen was in haar bed. Zelfs toen ik een paar keer langs kwam om voor haar te zingen/bolletje aaien. Ik kon bijna zweren dat ze gewoon honger had, maar zal wel onzin zijn. Raar eigenlijk dat ik zo'n issue heb met dat ze per se moet eten... Ze is trouwens bijna 13 maanden; iemand vroeg dat maar ben nu naam weer kwijt.
Oh ja, mijn dochtertje heeft ook van een maand of 8 tot bijna een jaar heel weinig gegeten. Het belangrijkste: probeer je er niet druk om te maken, dan wordt de strijd alleen maar groter, want dat heeft een kind prima door. Wees ook niet bang dat ze gelijk vanalles tekort komen, want dat blijkt in de praktijk ook reuze mee te vallen. Het fruithapje in de middag zou ik naar de ochtend doen, want fruit vult behoorlijk. En dan 's middags een rijstwafeltje ofzo geven. Bij de Prénatal (en ik geloof ook bij Ikea ofzo) hebben ze heel handige knoeischortjes met mouwtjes, ideaal. Doe maar een beetje eten op haar bord en laat haar het zelf proberen en help af en toe een beetje. Zelf eten en proberen te eten is wat anders dan spelen. Zodra mijn dochtertje ging spelen met haar eten, kreeg ze 1 waarschuwing en anders ging haar bord weg, pech gehad, dan maar niets. Yoghurt krijgt ze hier altijd, want dat zie ik ook als een deel van de maaltijd en ik zeg geen dingen als 'als je je eten niet opeet, krijg je ook geen toetje'. Maar doe net alsof de rest je amper wat boeit, af en toe even enthousiast een compliment geven als ze een hap eet. Dat 'speelgoed' zou ik gewoon gelijk weglaten. Misschien duurt het een paar weken, maar op een gegeven moment zijn ze wel door die periode van slecht eten heen en gaat alles er weer makkelijk in. Succes!
Op zich is weinig eten niet een heel groot probleem, hoor. Hier hebben we ook van die periodes gehad en ik merk dat hoe minder strijd je ervan maakt, hoe sneller het over is. Echt waar! Kindjes kunnen het heel goed doen op minuscule hapjes eten. Voor een vitamine tekort hoef je ook niet zo snel bang te zijn, dat gebeurt meestal niet van de ene op de andere dag... Hier werkte het gewoon het beste (nu nog trouwens) als ik het gewoon negeerde als Jelle niet wilde eten. Hij kreeg de kans om te eten als we aan tafel zaten en waren wij klaar dan was hij ook klaar. Geen strijd leveren om er toch maar een hapje in te krijgen ofzo. Hoe harder ik aandrong, hoe meer hij begon te gooien... En mijn ervaring is ook, dat als ze een tijdje niet goed eten, ze dat later weer inhalen door je helemaal arm te "vreten"..
Ach meis, tuurlijk is het niet leuk en moeilijk en voel je het alsof ze nu met honger in bed lag. Maar bedenk wel als ze echt honger heeft, had ze heus gegeten hoor! En hopelijk eet ze dan de volgende keer weer goed! Echt goed zoals jullie het aanpakken vind ik. Zo doen wij het ook. Dan niet, volgende keer krijgt hij weer een kans. En echt, de volgende keer eet hij dan goed! En zo leren ze ook dat ze moeten eten als ze de kans krijgen. Stel je gaat haar een uurtje later nog eens aanbieden, dat heeft ze reuze snel door hoor! Als ze dan eens geen zin heeft of liever zit te spelen, denkt ze oh ik krijg toch nog wel.
Oh wat herkenbaar zeg !! Dat had ik ook.. Wat ik wel deed als ze heel weinig gegeten had is na het badje en voor het naar bed gaan nog een flesje warme peuter groeimelk geven.. zodat ze in ieder geval niet met honger naar bed ging.. Maar het belangrijkste is dat je helemaal geen slechte moeder bent ! Dit is gewoon een fase en als jij die ontspannen en lachend in gaat dan gaat je dochter daar vanzelf in mee.. Demi heeft bij elkaar wel 2/3 weken heeeeeel slecht gegeten, dus bijna geen groente maar dat geeft heus niet ! Ze is kerngezond en heel erg actief dus probeer het los te laten En kom lekker je frustraties hier wegschrijven, dat mag ook
@Mirjam: Lief Ze eet al twee maanden niet van een leien dakje. Ik heb zelf wel eens gedacht, zal ik dan maar weer gewoon puur groente geven ipv met aardappelen en vlees erbij mengen. Als ze dan toch maar 100 gram eet, dan liever 100 gram pure groente toch? En wat als ik (zie ander topic van mij onder 'voeding' over schema) nou gewoon haar schema niet goed heb, waardoor ze gewoon geen honger heeft? Ze krijgt om 15.30 vaak nog 200 gram fruit, wat ze wel eet, dus misschien heeft ze dan geen trek om 17.45 en geef ik haar dus niet eens de kans om lekker te kunnen eten. Ja, stom he, al die twijfels, ' wat als' 'wat als' , word echt soms zo moe van mezelf... @Jo: Hoe laat zou ik dat dan het beste kunnen doen (fruit). Nu drinkt ze om 8.30 pas de papfles en eet ze lunch om 12.30. Heb een keer geprobeerd om om 10.30 fruit te geven, en dat at ze op zich ook wel, maar vervolgens wou ze echt nog geen kwart broodje om 13.00. Had absoluut geen trek en was klieren geblazen. Moet ik dan de lunch naar 14.00 uur opschuiven? Dat is misschiein ook weer zo raar... Zal trouwens voor alle duidelijkheid ook maar meteen het hele schema hier opschrijven: 08.30 papfles met 6 schepjes opvolgmelk en 5 scheppen pap, 240 cc water erbij (die gaat helemaal leeg en dan is ze nog kribbig dat ie op is 12.30 Eet ze halve tot hele boterham met ongeveer 100 cc halfvolle melk met rietjesbeker 15.30 Eet ze 200 gram fruit 17.45 Probleemgedoe met avondeten. Eet misschien 100 gram in totaal, en daar is ook al een deel vlees en aardappels in, dus veel groente krijgt ze helaas niet meer. Eet wel altijd haar toetje van 100 gram yoghurt. Misschien dat ze dat wel genoeg vindt? Maar dat is natuurlijk niet de bedoeling. Ben echter ook niet zo dat ik dan ga straffen door geen toetje te geven ofzo... Nou ja, bij deze dus een heel boekwerk als reactie, in het kader van frustraties wegschrijven
Ik zou die papfles in de ochtend weg gaan laten en gewoon brood geven OF pap uit een bordje en dan wat minder... het is best veel en pap vult heel erg... Dan zou ik tussen het ontbijt & de lunch ook het fruit gaan geven... overigens is 200gram fruit best veel... mijn zoontje eet zo'n 125/150gram en dat was ruim voldoende volgens het CB.. Smiddags de lunch klinkt perfect. Dan zou ik tussen de lunch & diner idd een koekje aanbieden, rijstwafeltje of liga ofzo... En ze geven aan dat kindjes 200gram avondeten op moeten eten, maar zo is het niet! Tenminste.. mijn zoontje eet dat ook bij lange na niet en dat was volgens het CB ook prima, 200gram voor die kleintjes is best wel wat hoor! Zeker als daar ook nog 100gram toetje bij komt... Zou met dat avondeten jezelf écht niet druk maken, als ze honger heeft gaat ze echt meer eten... ze eet volgens mij voldoende en je doet het perfect!!
Thanx, lief van je Tja, ze wil per se meteen die fles 's ochtends anders wordt ze ontzettend boos en gaat alleen maar huilen. Heb in het verleden ook brood geprobeerd en pap van bord maar weigert meteen en zet het op een huilen omdat ze eerst die fles wil. Wel goed idee om fruit bij ontbijt en lunch aan te bieden. Vanochtend na de fles geprobeerd, maar dan heeft ze echt genoeg gehad want nam maar 1 hapje haha.
Dat zou een idee zijn. Hoop dan wel dat ze brood wat beter gaat eten, want heb pap geintroduceerd omdat ze brood amper at en dus geen granen binnenkreeg. Dan zal ze dat fruit ook wel nodig hebben, want dat scheelt nog al, die vijf scheppen pap die ze dan niet krijgt.. Klinkt stom, maar ik vind het heel spannend om dit uit te proberen, want ben meteen bang dat ze dan spontaan enorme honger krijgt en weet ik het wat. Weet eigenlijk niet goed waar ik bang voor ben. Geloof dat het het veranderen is van iets wat je heel lang gedaan hebt... Haha, ik ben wel een malloot eigenlijk