Ik moet zeggen, ik ben van mezelf best een relaxt persoon. De bevalling e.d. zie ik best zitten en ook straks met 2 kinderen komt het best goed. Bij Julia ben ik in Duitsland bevallen en na 2,5 dag in het ZH mochten we naar huis. Er bestaat daar niet zoiets als kraamzorg, maar ik had een hebamme (soort verpleegkundige/verloskundige) die na de bevalling af en toe langskwam als we haar nodig hadden (uit m'n hoofd op dag 5, 7 en na 2 weken nog een keer geloof ik). Zij legde ons uit hoe het badje werkte, hulp bij BV, navelstompje, etc. Maar goed, nu zijn we in NL en krijgen we kraamzorg... En eerlijk gezegd kijk ik daar een beetje tegenop. Iemand die elke dag komt meekijken of het wel goed gaat. Iemand die je huishouden gaat doen??? Iemand die zegt dat je onder de douche moet, je moet temperaturen (dat doe ik dus echt zelf wel, hoeft ze écht niet te doen), zich bemoeit met je baby... Ik krijg er gewoon een beetje kriebels bij als ik me bedenk dat iemand je steeds op de vingers kijkt en zegt wat je moet doen... We hebben dus maar een paar uurtjes per dag kraamzorg genomen, omdat ik het gewoon niet nodig vind dat ze nog 3 uur per dag extra mijn huishouden gaat doen (wat ik echt niet snap, ik ben zelf ook geen 3 uur per dag aan het poetsen in huis ofzo...). Maar toch kijk ik er nog een beetje tegenop... Kan iemand me geruststellen met een positief verhaal over een niet-bemoeiende kraamzorg ofzo? Ik heb er nog echt geen zin in...
Onze kraamhulp was totaal niet bemoeierig. Ze hielp ons op weg met de verzorging van de kleine. Ook hielp ze in het begin met aanleggen. Daarnaast zorgde ze iedere dag dat we ontbijt en lunch kregen en zette ze regelmatig wat te drinken voor me neer. Aan huishouden deed ze iedere dag de toilet schoonmaken, de keuken aan kant maken, vaatwasser in en uitpakken, om de dag bed verschonen, af en toe even stofzuigen en de was doen. En vaak was er dan ook nog even tijd om te kletsen nadat ze de controles had gedaan.
Hier ook een positieve ervaring hoor. Temperaturen mocht gewoon onder de oksel, dat deed ik zelf. Ze heeft in het begin even meegekeken met het aanleggen. (Eerste kind) Ik denk dat even meekijken geen kwaad kan, ook niet bij een tweede. (Je bent er toch weer een beetje uit.) Maar als jij zegt dat je dat niet wilt, gebeurt het niet hoor! Verder vond ik het heerlijk dat mij man en ik 's middags even echt konden rusten samen, zonder dat we lagen te luisteren. Als het nodig was, kwam de kv de baby naar me toe brengen, maar verder hadden we tijdens de rusttijd ook ec even rust voor onszelf. En ik kon het ontbijt op bed, de lunch op bed en regelmatig iets te drinken wel waarderen hoor. Maar ik heb bijna een week nauwelijks mijn bed uit kunnen komen, dus dat maakt het wel anders dan wanneer je dag twee alweer fit op de bank zit.
Hier ook een positieve ervaring. Ik had ook wel een hele leuke kv. 's Morgens als ze kwam dronken we eerst samen koffie/thee en maakte ze het ontbijt voor mij en mijn man. Daarna deden we kleine meid wassen/aankleden/flesje. Dan deed ze wat poetsen. Dat was iedere dag wc/badkamer en stofzuigen. Zorgde dat de was weg was. De vaatwasser. Tussendoor controles en zorgen voor de lunch. Ze had een luisterend oor voor ons. Verzorgde het bezoek. Ik had een KS gehad en zware BI dus ik was echt héél blij met haar en van te voren had ik er nog wel zo tegenop gezien. Het was echt een super tijd en ze was geweldig met onze dochter!!! Ze had echt heel veel liefde voor haar vak. Hopelijk is ze over 2-2.5 mndjes ook de kraam van mijn schoonzus!
Hier alleen maar positief. Bij allebei is mijn man in de kraamweek gaan werken( paar dagen) en was ik zoooooo blij met de kraamv. Echt zo ontzettend. Heerlijk. De eerste heeft bijna niet gepoetst, mocht niet van mij.De tweede keer was er gelukkig een stagiaire, want ze hadden de handen vol aan elize en mij.. Echt waar, als je zulke treft als ik, dan sta je te janken als ze gaan... Nu moet ik zeggen dat ik ik 2 zware bevallingen heb gehad, de tweede met veel bloedverlies en veeeeeeeeel hechtingen, dus ik kon echt niks.. Succes hoor!
Een KV zegt echt niet wanneer jij moet gaan douchen oid. ZIj zorgt er voor dat alles op rolletjes loopt in de huishouding. Ik heb beide ervaringen.... de oudste is geboren in NL en kreeg dus een week KV in huist (heerlijk) en de tweede is geboren in D en heb 5 dagen in het ZH doorgebracht en had een hele fijne Hebamme. Ik twijfelde dus juist over het niet krijgen van KV na de bevalling in Duitsland. Maar die vijf dagen ZH doen je al zoveel goed dat je de KV niet mist. Maar de eerste dagen ben je echt blij met de hulp in huis hoor! Zeker wanneer je partner weer aan het werk is.... en jij hebt ook al een kleintje rondlopen. Kijk het gewoon even aan, en mocht het tegenvallen, dan kun je nog altijd zeggen dat je minder uren KV wilt of helemaal niet meer.
Fijn om te horen dat jullie het zo positief hebben ervaren. Ik had inderdaad een ongecompliceerde bevalling (geen hechtingen, weinig bloedverlies) en de BV liep eigenlijk zonder moeite na de eerste dagen in het ZH een beetje oefenen. Ik hoop maar dat ik gewoon zo'n aardige vrouw krijg die niet zeurt idd Want dat had ik wel nodig na de bevalling: rust!
Ik zag er ook tegenop hoor, zo'n vreemde vrouw in huis, maar het was uiteindelijk juist heerlijk. Wij hadden een hele lieve en flexibele kv, die ons heel veel liet zien en tips gaf, maar juist steeds benadrukte dat we vooral moesten doen waar wij ons prettig bij voelden. Ze maakte iedere dag de badkamer en wc schoon, hield de was en strijk lekker bij en om de dag stofzuigen en bedden verschonen. Verder maakte ze lekkere ontbijtjes, lunch en fruitsalades en kwam ze steeds drinken brengen en zo. Ik vond het gewoon jammer dat ze weer weg ging, want zo een weekje lekker vertroeteld worden na je bevalling is echt fijn.
Gentle, ik denk dat jouw beeld van kraamzorg niet helemaal klopt. Ze zegt nuet wat je moet doen en tempen deed ik of zelf of ze tempte me onder mijn oksel. Mijn kv hield mijn slaapkamer, badkamer, wc en woonkamer netjes, deed de was en stofzuigde. Daar maak je afspraken over. Daarnaast verwende ze me en hielp met de zorg voor Ties. Het was heerlijk. We hebben het er morgen wel over met de andere augmama's, maar echt, het idee dat je hebt klopt niet
Ik sluit me helemaal aan bij de anderen. En ik had nog wel, de tweede keer, een super makkelijke bevalling! Ook dan is het heerlijk als heel veel dingen gewoon lekker voor je gedaan worden. Had beide keren super kraamverzorgsters, ook beide keren volledige zorg, met extra uren (dus ze was er gewoon 8 dagen van 8.30 tot 16.30). Allebei wisten ze op de achtergrond te zijn als dat nodig was en waren ze aanwezig te zijn als dat nodig was. Doordat ze ook de was, de visite, het huishouden etc. aardig draaiend hielden kwam m'n man ook een beetje aan z'n rust toe.
Ik zag ook gigantisch op tegen de kraam. alleen het idee al van een vreemde in huis die overal aan zat en ook nog eens ging vertellen wat ik moest gaan doen. ik had daarom met de intake al overlegd of ik minder hulp kon krijgen. ze hebben mij toen aangeraden om gewoon de standaard uren te nemen. want het kan ook zomaar gebeuren dat je een zware bevalling krijgt met een lange na-sleep en dan had ik die uren in ieder geval. mocht ik toch minder willen dan kon dat. ik had jammer genoeg een erg zware bevalling en ook daarom recht op meer dagen/uren zorg. maar ik had ook kraam die nog niet zoveel ervaring had en ook nog eens flink babbelde wel aardig hoor, dat wel. maar ik werd er een beetje kriegelig van dat er iemand door m'n huis heen liep en zo naar binnen kon lopen. ze deed de was, de keuken/wc/badkamer, boven en beneden stofzuigen en bedden verschonen en een klein boodschapje. de kleine verzorgde ik al helemaal zelf dus daar hoefde ze weinig aan te doen. ik heb d;r elke keer eerder naar huis gestuurd omdat ze weinig te doen had en ik een beetje moe werd van d'r gebabbel voor de rest redde ik het prima alleen.
Ik kan je bemoedigen! Echt, mijn man en ik hadden ook echt zoiets van: 'hoe zou het zijn?'.. Een vreemde in je huis, die je huishouden enz. doet! Ik had gigantische nesteldrang vlak voor m'n bevalling; alles moest netjes zijn, want er komt 'zomaar' een vreemde in je huis..Toen de kraamzorg na 8 dagen na de bevalling wegging, heb ik echt m'n tranen weg moeten pinken toen ze wegliep! Echt.. we hebben zo'n fijne tijd met haar gehad! Inderdaad, ze doet je huishouden maar is ook met jou als persoon bezig: tempen, kijken hoe het met je baarmoeder enz. is. Maar dit vond ik echt niet erg, ze deed het zo rustig! Het was voor ons ons eerste kindje, dus je bent best onwetend in dingen zoals bijv. de borstvoeding enz. Die hulp kun je dan best gebruiken! Ik hoop dat je straks met een positief gevoel terugkijkt op je kraamhulp, hier was het in elk geval fantastisch, ik hoop dat dit bij jou ook zo mag zijn en dat je achteraf ook mag denken: 'dat opzien was nergens voor nodig!' Dat heb ik vele malen gezegd na de tijd! Succes in alles!
Het leek me vreselijk een vrouw in huis die wel even ging bepalen wat ik wel en niet mocht doen. Hoe ik mijn kind ging verzorgen en noem maar op. Wilde geen jong ding die net van school kwam en ook geen ouwe zeur. Wat hebben wij het getroffen. Wat een lieverd hadden we. Ze deed van alles maar vroeg wel of het goed was. ze bakte thuis zelf caketjes voor ons, Bij de tweede had ik haar weer en kwam ze met een geboorte taart aan. De lieverd En nu spreek ik haar nog best veel. Ze komt ook op de verjaardagen van de kids.
ik zag er ook tegen op, ben best wel een privé persoon, zeg maar, en vond het ook een naar idee dat er iemand in huis zou zijn, dingen zou overnemen, op me zou letten etc. maar heb 2 hele fijne kraamverzorgsters gehad die me heel goed hebben geholpen met de borstvoeding en veel huishoudelijke zaken uit handen konden nemen had zowel een 'jong ding die net van school kwam' als een oudere dame (zie post hierboven ) en hebben echt allebei veel bij kunnen dragen. je weet toch niet hoe je je lichamelijk voelt na de bevalling en het kan heel fijn zijn dat er dan kraamzorg is om je bij te staan. hopelijk tref je het met een fijn persoon!
Ik herken me erg in je verhaal, zag er ook vreselijk tegenop! Ik heb graag de touwtjes zelf in handen en ben iemand die niet snel hulp vraagt of accepteert. Maar... Wat is het meegevallen zeg! Sterker nog, ik vond het heerlijk!!! Er was hier een heel ervaren dame met een leerling en ze hebben ons zo vertroeteld. Heerlijke ontbijtjes gemaakt, iedere dag een schoon bed en gestofzuigd en wasjes gedaan. Daarnaast natuurlijk de nodige lichamelijke controles en tips mbt de borstvoeding. Maar allemaal heel gemoedelijk en afgestemd op onze wensen. Een goede kraamverzorgster doet dat ook allemaal in overleg met jou en stemt af op jouw behoeftes. Temperaturen deden wij gewoon onder de oksel, of ik deed het zelf. Douchen de eerste keren met mij man in de badkamer voor het geval ik flauw zou vallen oid. Mijn kraamtijd is mede hierdoor heerlijk ontspannen geweest en ik snap achteraf niet meer dat ik me er zo druk om gemaakt heb . Succes!
Hier ook een positieve ervaring(zeker de tweede keer!). Van te voren overleg je wat je verwacht en dan moet je zeker goed je wensen aangeven. zo houd ik er helemaal niet van als mensen ons brood of avondeten klaarmaken.. Wat ze wel deed was zorgen dat we tussen 12 en 3 rust hadden(niet per se slapen, maar gewoon rust, desnoods ff laptoppen) en daarna kregen we beiden een gigantische fruitcoctail. Temperaturen deed ze bij mij wel, maar dan controleerde ze meteen alles van onder en dat vond ik ook prima. Ik moest douchen met de deur van het slot, maar ze kwam nooit binnenlopen ofzo. Met mijn oudste zoon deed ze heel leuk, ze nam wat zorg over maar zeker niet teveel en was alleen maar erg lief. Oh en de borstvoeding liep bij mij beide keren ook meteen, maar deze had allemaal handigheidjes en tips dat mijn borsten niet 3 cups groter zouden worden door de bv zoals vorige keer, en dat is gelukt! Succes alvast en geniet er vooral lekker van.
Hier ook geen problemen gehad met de kv. Eerst kwam iemand van het bureau bij ons thuis om het over de kv te hebben en wat wij wel en niet wilde.. Toen ik bevallen was en de kv kwam de volgende ochtend vroeg ze eerst hoe ik mij voelde en hoe de bv is geweest. Daarna ging zij een lijstje af met dingen die zij wel of niet moet/mag doen... Hoe wij wilde dat er met onze baby omgegaan werd enz.. Vervolgens konden mijn man en ik even op bed rusten na een nacht zonder slaap ivm bevalling. Onze baby lag lekker naast ons in de wieg en de kv ruimde de vaatwasser uit en wekte ons toen mijn man weg moest. De volgende ochtend vroeg ze of ik wilde douchen en bleef boven voor het geval ik duizelig zou worden (ze bleef gelukkig niet naast me zitten) Daarna ben ik beneden gaan zitten, want ik voelde me goed (geen hechtingen, bloedverlies enz..) en dat was prima terwijl mijn kleine man in de box lag te slapen zat ik met mijn laptop op schoot en een kopje thee naast me terwijl de kv de was deed... Het is lastig dat iemand anders jou huishouden doet, maar probeer je eraan over te geven. Helaas moest ik op dag 2 naar het ziekenhuis ivm een infectie bij mijn zoon en toen hij eruit kwam had ik geen kv meer..In het ziekenhuis heb ik geen rust gehad ivm zorgen en toen ik thuis kwam ging het huishouden door (uiteraard wel met behulp van mijn man, maar hij moest ook weer werken).. Ook al was ik weer snel op de been na de bevalling, je blijft lang moe doordat je niet genoeg rust hebt gehad. Een kv kan jou die rust de 1e dagen wel geven..
ik denk ook dat je een vertekend beeld hebt hoor, ze maken echt niet de dienst voor je uit. Ze helpen je en ondersteunen waar mogelijk. Hier vond ik het echt vreselijk dat ze wegging (kon het best wel alleen, maar het was zo n leuk mens) en kan niet wachten om haar weer te bellen
Hier kijk ik uit naar de kraamtijd. Vond het heerlijk om een aardige, leuke kraamverzorgster te hebben die het werk van mij en mn vriend uit handen nam. Kon gewoon echt lekker genieten van ons gezinnetje Je kan toch zelf bespreken met de kraamverzorgster wat je wel en niet wilt? En waar je tegenop ziet? Ben me dus ook bewust dat de komende misschien iets minder leuk is, juist omdat de eerste super was...
Hier bij de eerste totaal geen positief verhaal, maar ik ken er genoeg om mij heen die dat wel hebben! Ik ga nu via een andere kraamzorg regelen en mijn verhaal heb ik daar uitgelegd. Zij waren heel begripvol en komen zelfs na 1 of 2 dagen langs om te vragen of het echt wel bevalt. Ik zou gewoon aankijken hoe het gaat. Als je het gesprekje vooraf hebt, gewoon heel duidelijk aangeven wat jij belangrijk vind. En als de kraamhulp er is, ook heel duidelijk aangeven wat jij wel en niet wilt hebben. En minder uur kan natuurlijk altijd! Ik zag er enigszins ook wel een beetje tegenop. Maar nu begin ik steeds meer een beter gevoel te krijgen. Ik geef in het gesprek gewoon duidelijk aan wat ik wel en vooral wat ik niet wil. Als de kraamzorg niet bevalt mag ze oprotten. Sorry, klinkt erg onaardig, maar ik laat me niet weer de les lezen in mijn eigen huis. Dan doe ik het wel zonder haar! Dus eigenlijk heb ik nu zoiets van: we zien wel hoe het loopt!