Na drie miskramen wordt ik nu een beetje binnenstebuiten gekeerd op zoek naar een eventuele oorzaak. Ik ben me er van bewust dat die oorzaak zelden gevonden wordt, maar dan hebben we in ieder geval gedaan wat we konden. Nu heb ik de eerste resultaten van het bloedonderzoek alvast opgevraagd, deel moet nog komen. TSH was 0.967 en vrij T4 16.2. Volgens mij zijn dit wel gezonde waarden toch? TPO komt nog, samen met bloedstollingsonderzoek (proteine C, proteine S, factor V Leiden etc).
Drew weet je de referentiewaarden van je TSH en T4? Elk lab hanteert andere waardes. Wat ik tot nu toe heb begrepen. Dat een laag TSH het beste is bij een zwangerschapswens en dat rond de 1 dan perfect is. T4 weet ik niet precies. Iemand anders? Dit zijn mijn laatste waardes: Vrij T3 (2.6-6.0 pmol/l) 4.8 Vrij T4 (9.0-19.0 pmol/l) 13.4 TSH (0.35-4.94 mU/l) 2.4 (feb.08: 1.3, juli 08: 1.6, nov. 08: 1.8 ) TPO (0-60 kU/L) 710 Heeft iemand hier misschien nog een mening over?
Het is geen T4, maar FT4, die prikken ze meestal. De ft4 wordt bij zwangerschap aangeraden rond de 20, maar in elk geval 14. Da's voor het eerste trimester. Dan volgens mij minimaal 15 en laatste trimester 16. Je moet even kijken op www.hypomaarniethappy.nl en daar staan ook waarden bij het forum. Ziet er voor nu niet slecht uit hoor Drew. Inderdaad. MEt deze waarden ben je geen schildklierpatient. Maar als je TPO positief zou zijn, dan ga je waarschijnlijk het wel ontwikkelen in de komende tijd. Heb je klachten eigenlijk, of niet?
Loe is vrije T4 hetzelfde als FT4? Dat eerste staat namelijk op mijn labformulier. En die waardes die jij aanraadt geldt dat alleen voor schildklierpatienten of ook voor types zoals ik met anti-TPO?
Eh, die waardes zijn voro schildklierpatienten, maar ik denk eerlijk gezegd ook voor normaal. Want als je lager hebt dan ft4 14, dan kom je bijv bij 9 of 11 echt onder de grens zeg maar. DAt is ECHT niet goed. Dan ben je dus hypothyreoot. Als je tsh bijv. 2 is (je bent geen schildklierpatient) en je ft 4 14, dan ist prima. Dat is dus de bedoeling. Maar ft 4 richting 12 en tsh richting 4 is niet goed, dan moet je echt op schildkliermedicatie gaan, omdat de foetus op jouw schildklierhormoon gaan 'leven'. Vandaar..... en vandaar ook dat de thyrax opgehoogd moet worden tijdens de zwangerschap. Ik zal de ref.waarden voor je opzoeken: ft 4: bij ons tussen 10-24. t4 wordt bij ons dus blijkbaar niet meer geprikt FT4 staat voor VRIJE t4, datgene wat daadwerkelijk in je lichaam rondzwerft, wat je ook echt beschikbaar hebt zeg maar. t4 waarden zijn erg anders. Zal ergens proberen referentiewaarden te vinden, ogenblikjeeeeeee. Dit zijn gangbare normaalwaarden: Normaalwaarde T4 : 60 – 140 nmol/l. Normaalwaarde FT4 : 8 – 26 pmol/l. Normaalwaarde T3 : 1,2 – 3,4 nmol/l. laat ook je t3 prikken, best belangrijk voor de energie, al 'geloven' veel internisten daar niet in! Het is dus vaak FT4 en T3. De precieze nuanceringen in normaalwaarden verschillen per lab. Je kunt via het algemeen nummer van het ziekenhuis vragen naar het lab van het ziekenhuis en daar de referentiewaarden vragen. Soms staan ze ook op internet. Je kunt ook de huisarts vragen naar de referentiewaarden, want vaak staan ze op de labuitslag, naar jou eigen waarde.
Trees, zit nog eens naar je waardes te kijken maar je tsh schommelt, echter hij schommelt maar 1 kant op namelijk naar steeds minder doen, dus je wordt steeds meer schildklierpatient zeg maar (heb hekel aan het woord patient, zeggen oudere mensen ook altijd, bleh) eh..........even denken: ik zou zeker een proefbehandeling vragen. Je wordt uberhaupt hypothereoot (schildklierpatient) door je tpo. De vraag is wanneer. Je zult de vorm hashimoto ontwikkelen. Dat is de meeste voorkomende, heb ik ook. Het betekent dat het auto-immuun is. Dat je door je antistoffen je eigen schildklier afbreekt. Ze kunnen wel wachten tot je helemaal buiten de waardes valt, maar ik had ook pafferige ogen, en opgezet gezicht. En was hees. Dat viel weg toen ik thyrax gebruikte. Ik vind eigenlijk dat jij een begindosering thyrax zou moeten gebruiken, met name vanwege de zwangerschapswens. Je zou kunnen zeggen dat je schildklier dan lui wordt, je komt er waarschijnlijk niet meer vanaf dan die thyrax, maar ivm je zwangerschapswens en de miskramen vind ik het absoluut een zeer legiteme reden ( je waarden, je antitstoffen, je wens) dat je 25 of 50 mcg thyrax gaat gebruiken!
Vrij T4 is inderdaad hetzelfde als FT4, want die F staat voor free. De waarde die ik opschreef was dus ook voor het FT4 of vrij T4. En zo te lezen zit ik met mijn waardes prima. Dat is in ieder geval goed. Nu de rest van al die onderzoeken nog.
Loe onwijs bedankt voor je uitleg. Mijn TSH is opnieuw getest en kreeg vandaag de uitslag. Deze is nu 2.8. Dat is bijna alweer een halve punt hoger dan ruim een maand geleden! Nog steeds binnen de referentiewaarde, maar zoals je zei het blijft héél langzaam stijgen. Mmmh ik ga weer aan een witte mouw trekken . Al die onderzoekjes zijn leuk, maar wil nu gewoon zo snel mogelijk medicatie. Drew wanneer krijg je de rest van de uitslagen?
Trees, ik verwacht dat in de loop van komende week de rest binnen komt. Dus dan zal ik weer eens even inloggen in het patientenbestand. Anders moet ik wachten tot 1 oktober.
Hoi, Ik heb ook een vraagje er over. Mijn schildklier wordt ook in de gaten gehouden en heb op dit moment t4 12,1 en tsh waarde van 2,75. Vanmorgen naar de huisarts geweest en moet als ik 3 maanden en 6 maanden zwanger ben gaan bloedprikken om het een beetje in de gaten te houden maar mag niet met medicijnen beginnen omdat ik zwanger ben. (huisarts had gezegd dat dat niet werd gedaan om te beginnen tijdens de zwangerschap) Hij wou me na de bevalling streng in de gaten houden omdat hij denkt dat ik als ik een trage schildklier heb misschien weer een depressie ontwikkel na de zwangerschap. (bij de vorige had ik een lichte pd) Heeft iemand daar ervaring mee?
ik zou maar een verwijzing vragen voor de internist of hij er ook zo over denkt als de huisarts. Je waarden zijn nog goed voor normaal, maar in zwangerschap wordt een ft4 van minimaal 14 meestal gevraagd.
Miepie ben je getest op TPO-antistoffen (antistoffen tegen je schildklier)? Er is inderdaad een verband tussen PD en het hebben van TPO in je bloed. Helaas is dat nog niet bekend, waardoor veel vrouwen onnodig met een onbehandelde PD blijven zitten. Sowieso slim om op te testen, want als deze waarde torenhoog is kun je beter al eerder actie ondernemen. Beter voorkomen dan genezen, lijkt me. Ik heb trouwens nog nooit gehoord dat je niet mag beginnen met schildkliermedicatie tijdens de zwangerschap. Als je tijdens je zwangerschap een schildklierprobleem ontwikkeld (wat relatief vaak voorkomt) krijg je ook gewoon medicatie. Ik heb er te weinig verstand van om te weten wat ze doen met goede waardes en medicatie tijdens de zwangerschap.
trees: ben niet getest op tpo-antistoffen. Heb net de huisarts gebeld en kreeg de assistente aan de telefoon en die zegt gewoon dat ik moet vertrouwen op het advies van de huisarts. DAt ik moet gaan testen met 3 maand zwangerschap. Ze zal met hem gaan overleggen of ik nu niet mag gaan testen maar dat ik niet teveel moet aantrekken van de verhalen die in mn omgeving worden verteld. allemaal goed en wel maar wordt er gewoon een beetje onzeker van.
vind het nogal een vervelende reactie. Net of zij god zelf zijn en je omgeving maar wat uit zijn/haar net kletst. ik weet ook niet zo snel wat je daarop moet antwoorden. Maar.......wel een goede is.........welke beargumentatie hebben ze voor dat wachten? En weten ze ook of de internist het daar ook mee eens is? lijkt me een belangrijke.
Hallo allemaal, Ook ik ben na 3 miskramen helemaal binnenste buiten gekeerd, een keer door Maastricht en een keer door Gent, waar we nu onder behandeling zijn. Die laatste zei dat mijn waardes van mijn schildklier te hoog waren, maar dat die schommelen, hij wil die over 3 maanden opnieuw prikken. Bij Maastricht waren mijn schildklierwaardes in orde, uitslagen kwamen 2 weken na elkaar binnen. Volgens mijn arts in Gent heeft dit geen enkele invloed op miskramen????? Nu lees ik hele andere dingen..ik weet ook niet over welke waardes hij sprak hoor...het was te hoog, waardoor mijn schildklier evt te langzaam zou functioneren????? WIe weet hier wat van af?
Hier ook een Hasimoto patiënt, en mijn begin waarden waren helemaal niet zo dramatisch: T3 5,2 T4 14,6 TSH 4,25 Anti-TPO 507 Mijn bloed waarden schommelen heel erg en zo is alles goed en dan werkt hij te traag en dan te snel. Ik ben nu redelijk ingesteld alleen mn TSH is vaak te laag om te meten.........maar ik voel me goed. Ik moet ook bevallen in het ziekenhuis en minimaal 3dgn blijven. Ik wist alleen niet dat er een verband bestond tussen PD en schildklier.
Drew is hier maar druk met vanalles en nog wat. A.s. woensdag naar het buitenland tot eind van de maand, dus zo ook maar eens koffers pakken. Anyway, ik heb hier de uitdraai van het bloedonderzoek en voor zover ik kan beoordelen is alles ok. TPO: neg TSH: 0.967 vrije T4: 16.2 Verder zijn de stollingswaarden ook allemaal goed gelukkig. Heeft alleen weinig zin denk ik op om die hier op te sommen.