Ook ik twijfel soms wat te lang of ik wel of niet naar HA moet gaan of niet en bel ik ook met HAP maar ik ga toch reageren: Ook al is het een ouwe waardeloze huisarts, hij zal echt wel een kindje wat heel erg ziek is en bijna uitgedroogd is doorsturen of helpen hoor!! Kan me niet voorstellen dat die man denkt dat als er echt wat is "stuur maar naar huis,niks aan de hand,komt goed". Dus ik had ook gewoon vandaag gebeld. Al was het alleen maar om advies te vragen,hoef je er nog geeneens naar toe! Ik zou vanavond en vannacht afwachten en morgen HA bellen en vragen om advies. En steeds proberen vocht aan te bieden in welke vorm dan ook,
Weet je hoe duur een consult/telefonisch consult bij de hap is? Als iedereen er zo gemakkelijk over denkt dan zou dat een mooi dure grap worden. Als je kindje al vanaf vrijdag ziek is en jij je zorgen maakt dan wacht je niet met bellen tot de hap open gaat maar dan bel je voor die tijd als je dat kan. Ongeacht of de vervanger een klootzak is. Hij is ervoor en de hap is voor echte spoed die echt acuut is en zeker niet tot de volgende dag kan wachten.
Klopt Sassie, maar een vb uit onze familie. Een baby die is overleden nadat de (bekende waardeloze) huisarts zei dat er niets aan de hand was. Dus snap heel goed dat als je een huisarts niet vertrouwt of als deze vaker aangeeft dat er niets aan de hand is terwijl er wel iets speelt dat je daarin 0,0 vertrouwen in hebt. Ik weet natuurlijk niet waarom ze de waarnemer waardeloos vindt maar ik kan het dus heel goed begrijpen. Daarnaast, nogmaals, twijfel komt vaak voor en zeg niet dat ze meteen naar de hap moet maar zou zeker bellen om even te overleggen.
Iedereen bedankt voor de reacties. Ik heb gebeld met ass van de hap en zij vond t te erg om tot morgen te wachten... Dus geweest, morgen nog langs bij eigen ha voor controle, nu medicijnen mee om te zorgen dat ze gaat drinken. En wat die kosten betreft, het zal me een zorg zijn, als ik of mijn kind t nodig heb so be it. Maar ik post hier gewoon niets meer als er alleen maar mensen zijn die oordelen op wat ik had moeten doen.. Ik vraag advies, niet wat had ik beter kunnen doen.. Ik ben ook maar mens.. Ik ben blij dat ik wel ben gegaan en ik kam gerust de nacht in!
Ik zou toch maar even bellen als je twijfelt, maar jij ziet hoe je dochter eraan toe is, wij moeten afgaan op jouw verhaal. Tenzij je er vocht inkrijgt, dan kan je wel wachten tot morgen. Dat uitdrogen is wel iets om in de gaten te houden. En voor de volgende keer, even de huisarts bellen eerder op de dag. Beterschap voor je dochter.
Loesje, fijn dat je gerustgesteld bent en ook geholpen bent. Ik vidn de nachten altijd vreselijk bij zieke kids. En indd, we betalen ons al blauw aan zorgkosten en het is jouw kind. Ga je niet om 25 te uit te sparen je kind riskeren.
Ja, het forum zit vol met perfecte moeders die nooit fouten maken en altijd rationeel beslissen over wat het beste is voor hun kindje en daarnaast niet vergeten de kosten en gevolgen voor de samenleving in hun afweging mee te nemen. Lekker veroordelend weer, dames.... TS weet het nu wel hoor. Of hebben er nog meer een steen te gooien?
Goed dat je gegaan bent meid, laat je niet gekmaken hier... Zelfs met 4 kids twijfel ik eigenlijk ook altijd, maar ik vind dat kan ook niet anders met kinderen. Het ene moment zijn ze doodziek en het andere moment weer kiplekker! Beterschap voor je dochter!
Ik snap dat je even hebt gewacht. Goed dat je toch even hebt gebeld. Pffff en nog even iets, wat zitten er hier super mama's zeg. Echt fantastisch. Jullie zullen vast altijd een juiste beslissing nemen op het juiste moment!!!
Ben blij dat je gegaan bent, beter een keer te veel dan te laat. Sterkte met je dochtertje, dat ze maar snel weer op mag knappen.
Kan je dochtertje inmiddels alweer wat binnen houden? Succes aankomende nacht. Hopelijk gaat het morgen een stuk beter met je meisje.
+1 !! Hoe gaat het nu ? En goed dat je gebeld heb.. Met zoiets had ik ook gebeld als je zelf al van alles geprobeerd heb, gewoon voor advies
Goed dat je gebeld hebt en langs bent gegaan! Ik zou in geval van kinderen bij twijfel altijd bellen, ook al had je 5 minuten daarvoor je eigen HA nog kunnen bereiken. De HAP is er vooral niet voor mensen die op maandag een beetje pijn krijgen in hun vinger en datdan de hele week aan kijken (want ja, je moet toch werken he!) en dan op zaterdag met die vinger naar de HAP gaan. Typisch gevalletje voor de eigen huisarts.
Dat je je mening geeft over een situatie waarin wel 4 dagen afgewacht kan worden en moeder dan ineens de HAP nodig heeft, maar de hele dag niet naar de vervelende vervanger van de eigen huisarts wilde, betekent niet dat je zelf perfect bent of dat denkt te zijn. Ik heb mijn mening gegeven, vind het echt serieus heel vreemd dat je de hele dag niet naar een vervelende vervanger wilt, maar dan eind van de middag ineens gaat bedenken dat de HAP misschien wel een handig idee is. Dat vind ik dus gewoon vreemd, en wat anderen noemen over de kosten, is gewoon waar en zo zadel je dus de maatschappij op met onnodige kosten. Dat vind ik echt belachelijk op het moment dat je verdorie de hele dag de tijd hebt gehad om naar de eigen huisarts te gaan.
Vind ik ook en nu zijn de kosten dubbel zo veel en dit had voorkomen kunnen worden door een uurtje eerder even naar de HA die dienst had te bellen. En dit alleen maar omdat je niet naar die verschrikkelijke man wilt gaan. Wil echt niet zeggen dat ik perfect ben en alles perfect doe maar ik had toch even een uurtje eerder gebeld en iets verder gedacht dan mijn neus lang is. Het gaat niet om iets heel acuut maar om iets wat al 4 dagen speelt. Ik snap dat er getwijfeld word maar om nou om 18 uur hier iets te vragen wat je een uurtje daarvoor bij de HA had kunnen vragen ipv de hap (die 2 keer zoveel geld kost) te bellen. Voor dit soort dingen vind ik echt dat de huisartsen er overdag zijn en ook al staat diegene je niet aan zal diegene je toch altijd correct behandelen.
Eigen HA lijkt me idd ook altijd beter dan HAP, maar goed; het is zoals het is, uiteindelijk kon ze de HA niet meer bellen en werd het dus de HAP. Fijn toch dat het kindje geholpen is? Ik ken iemand die op de HAP werkt verbonden aan een SEH en hij ziet zo vaak mensen die gewoon de hele dag hebben gewerkt en dus niet de moeite namen hun eigen HA te bellen, dus niks ernstigs, en dan de HAP/SEH 'bezet' houden, terwijl er dus ook acute gevallen zijn.... Dát hoort niet. Maar met een ziek kindje zit dat in mijn ogen wel anders.
Maar dit kindje is toch ook al 4 dagen ziek? Vind ik ook dat je ook overdag kunt gaan. En dan moeten mensen die echt iets acuut hebben ook nog langer wachten omdat je overdag niet hebt willen bellen. Vind ik hetzelfde al die mensen die gewerkt hebben en niet de moeite hebben genomen om overdag te gaan.