Sport, 6 jarige.

Discussie in 'Schoolkinderen en pubers' gestart door Deedee91, 3 sep 2022.

Topicstatus:
Niet open voor verdere reacties.
  1. Antje77

    Antje77 Fanatiek lid

    10 mrt 2009
    4.320
    238
    63
    Zoon heeft een jaartje badminton gedaan toen hij 6 was. Zijn eerst bij een aantal sporten gaan kijken.
    Met 7 wilde hij bij handbal kijken. Hij was direct enthousiast. Dochter (destijds 5) was ook direct enthousiast terwijl ze al lange tijd riep naar ballet te willen na zwemles. Ze zijn nu 13 en 11 en handballen nog steeds met veel enthousiasme.
    Dochter heeft wel nog een tijdje turnen erbij gedaan. Hier is ze mee gestopt omdat recreatief turnen geen voldoening gaf en selectie turnen is moeilijk te combineren met handbal.
     
  2. Adje

    Adje VIP lid

    21 aug 2015
    16.281
    25.751
    113
    Mijn zoon is nog bezig voor zijn zwemdiploma’s. Dat vind ik voorlopig genoeg. Daarna wil hij op voetbal.
    Mijn jongste dochter heeft rond die leeftijd op karate gezeten. Dat vond ik echt een super toffe sport voor kinderen. Maar helaas wil mijn zoon dat niet, dus dan gaat het over.
     
    GossipGirlxoxo vindt dit leuk.
  3. Liekje81

    Liekje81 VIP lid

    6 sep 2013
    20.231
    23.331
    113
    doktersassistente
    Zevenhoven
    Haha, yep. Energie genoeg.
     
  4. Mapje

    Mapje Niet meer actief

    Onze oudste wilde altijd al op voetbal en dat ging hij toen hij 5 was. De middelste is 5 maar hem laten we eerst zwemmen hij weet toch nog niet wat hij wil. Ik ga hem volgend voorjaar na zwemdiploma van die proeflessen laten doen. Dat wordt hier gestimuleerd. Hij gaat wel 2x per week naar sportieve naschoolse opvang en heeft wel voorkeursporten daarvoor maar hij is over niets nog overtuigd al begint hij steeds meer te voetballen.
     
  5. debq

    debq Fanatiek lid

    10 mrt 2010
    3.797
    761
    113
    M zit op hockey, korfbal, zeemeerminzwemmen (dat is 10 keer, gestart na het behalen van haar C diploma, daarna wil ze snorkelen) en om de week paardrijden. Eerst deed ze het paardrijden eens per maand met een groep van 4 tm 7 jaar, maar vandaag besproken dat ze echt toe was aan de volgende stap. Eerst al af en toe een privé lesje gedaan, maar dat past beter bij haar.
    En alleen met hockey doet ze wedstrijden. Dus de ene week sport ze 4 dagen, de andere week 5. Ze vindt het heerlijk! (Toevallig heeft ze op de sportvrije doordeweekse dag gymles op school.)
     
    GossipGirlxoxo vindt dit leuk.
  6. Indiana

    Indiana Fanatiek lid

    3 mei 2015
    1.188
    1.367
    113
    Vrouw
    Flevoland
    Je hebt ITF en WTF, 2 verschillende stijlen idd. Leuk, ik heb deze week ook weer een proefles gevolgd en ga het ook weer opstarten (WTF)
     
  7. owly

    owly VIP lid

    19 aug 2013
    22.386
    10.330
    113
    Eerst zeiden we eerst zwemmen en dan kijken we verder.

    Met 3 jaar had hij al mega energie dat hij op judo is gegaan. Daarna had hij dus ook zwemmen. Omdat hij versnelde had hij even heel druk. Zwemles, judo, gym en schoolzwemmen:roflmao:

    Inmiddels 8 en zit hij nog steeds op judo.
     
  8. Linda86

    Linda86 VIP lid

    Hier zaten ze op die leeftijd allebei al op voetbal en kickboksen.
     
    GossipGirlxoxo vindt dit leuk.
  9. Fristi2012

    Fristi2012 VIP lid

    23 jun 2014
    6.102
    3.489
    113
    M’n 6 jarige zit op bootcamp. In de zomer lekker buiten, in de winter in de sportschool.
    Hij was voor de zomervakantie klaar met zwemmen, mag er nog iets bij uitzoeken nu als hij dat wilt.
    Hij had het even over fietscross, maar ik weet nog niet of ik dat zelf zie zitten. 2x in de week trainen terwijl je erbij moet blijven en in het weekend als ouder verplicht helpen. Kijken of dat te combineren is met de rest van het gezin.
     
  10. Deedee91

    Deedee91 VIP lid

    10 jun 2015
    13.671
    5.709
    113
    Leuk om te lezen allemaal, sommige sporten ken ik helemaal niet!

    Nadeel is bij ons dat ik in de zorg werk dus heel onregelmatig. Dus soms is het ook zoeken of de dag uitkomt. Ik heb nu vast de donderdag vrij ivm zwemmen maar ze is bijna klaar met b dus dan kan ik weer wisselen qua vrije dag indien nodig.
     
  11. TotalBella

    TotalBella Niet meer actief

    Oudste zat toen op zwemles, turnen en ballet (turnen sinds ze 3 was, ballet 4), dat is daarna overgegaan in Judo en Kickboksen. Daar is ze na een paar jaar ook mee gestopt, ze heeft een tijd niks gedaan, en nu zit ze sinds vorig jaar op hockey. Alle sporten heeft ze altijd met veel plezier gedaan.

    Jongste had zwemles en is toen ook op karate gegaan. Dat vond ze na een jaar niet leuk meer (al liet ze dat niet zien tijdens de les, deed altijd met veel plezier en enthousiasme mee), na karate ging ze op turnen en is ondertussen doorgeschoven naar Acro gym. Dat is echt haar passie, sinds kort doet ze ook hockey erbij. Denk dat ze dit een jaartje gaat doen, ze vind het heel leuk, maar niet zo leuk als Acro.
     
  12. Sylver

    Sylver Fanatiek lid

    17 sep 2014
    1.861
    1.756
    113
    De jongste ging met 3 jaar op "turnen"(kleutergym bij een turnvereniging), toen ze 4 was ging ze echt turnen en met 4,5 jaar begon zwemles.
    Dat leek me wel genoeg, maar ze wilde ook heel graag op dansles, dus dat is ze tegelijk met zwemles gaan doen.

    Ze is nu 5,5 en ik kijk al wel een beetje rond voor andere sporten voor haar.
    Ze vindt beide sporten nog leuk, maar ik denk niet dat ze turnen echt leuk gaat blijven vinden. Ze doet het heel goed, maar het is duidelijk niet haar passie en ze vindt de herhaling steeds vervelend.

    Iets als freerunnen of (freestyle) trampoline springen zou haar wel passen, maar dat kan ik nog niet echt in de buurt vinden en ik denk dat ze nog iets te jong is.

    Dat uitproberen van 10 sporten vind ik wel een erg goed idee. Soms vind je iets leuk waar je niet eens aan had gedacht.
    Ik ga eens kijken of ze dat bij ons ook aanbieden.
     
  13. Elsa86

    Elsa86 VIP lid

    30 jun 2014
    6.572
    3.507
    113
    Oudste zat eerst bij de majorettes, maar daar moest ze te veel voor oefenen, dus daar wilde ze van af. Nu zit ze al weer een tijdje op handbal (net als het grootste gros van de meiden in ons dorp) en dat vindt ze helemaal geweldig.

    De 2e zit nog op zwemles, hopelijk bijna afzwemmen. Zij wil daarna ook op handbal.
     
  14. Cin85

    Cin85 VIP lid

    12 jan 2010
    12.506
    14.006
    113
    Vrouw
    Mijn zoon ging op voetbal toen hij 5 was en mijn dochter begon met voetbal toen ze net een week 3 was.
    Nu zijn ze 9 en 12 en zitten nog steeds op voetbal.
     
  15. Neilia

    Neilia Niet meer actief

    Dochter zit op musical les.
    Dat gaat hier per 3 maanden.
    Ze heeft eerst op theater gezeten maar wilde ook graag dansen en zingen.
    Nu dus musical les.

    zoon is een keer mee geweest met een vriendje naar de gym en had het sindsdien nergens anders meer over.
    We hadden gezegd dat ie na de vakantie nog eens mocht.
    Nou de vakantie was net om en hij begon er al over :roflmao:
    Die heeft afgelopen week een gymles mee gedaan en vanaf deze week start ie.
     
  16. ikkie97

    ikkie97 VIP lid

    7 mei 2011
    10.971
    3.977
    113
    Hier beide gymnastiek vanaf peuterleeftijd, de oudste (10) turnt nog steeds fanatiek. Ze heeft daarnaast ook een seizoen volleybal gedaan en een tijdje survival maar dat enthousiasme waaide weer over, turnen blijft ze superleuk vinden.
    De jongste (7) doet nog steeds gymnastiek en sinds een jaartje ook atletiek. Hij is motorisch supergoed en kan ook supergoed voetballen, maar daar heeft hij het karakter niet voor. Gaat hem veel te ruig en is veel te onvoorspelbaar. Gym en atletiek bevalt hem daarom prima.

    Gymnastiek/turnen of atletiek zijn altijd goede sporten om een basis te leggen. Dus als je kind het nog niet zo goed weet zou ik zoiets eerst kiezen.
    Daarnaast echt vooral iets wat je kind leuk vindt en niet perse een teamsport of perse dit of dat. Lekker proeflessen laten volgen en gewoon kijken wat ze leuk vinden en als ouder een beetje letten op hoe de begeleiding geregeld is want dat maakt vaak ook veel verschil voor het plezier!
     
  17. Olifantje1991

    Olifantje1991 VIP lid

    9 jan 2013
    9.521
    3.739
    113
    Hier moeten ze eerst hun zwemdiploma halen. Oudste is daarna gaan tennissen, bevalt hem goed. Jongste is net begonnen met zwemles en wil daarna op ballet zegt ze. Beetje meer beweging zou wel goed zijn voor haar, dus wellicht dat we daar al wel eerder mee beginnen. Maar hoe combineren jullie dat allemaal, zeker als ik lees over soms wel 3 sporten? Ik werk ook 2 dagen, 1 middag zwemles en ze wil ook graag spelen na schooltijd en bij voorkeur houd ik ook 1 middag vrij voor een beetje rust of eens gezellig wat samen doen.
     
  18. Amarens

    Amarens VIP lid

    24 dec 2009
    11.522
    3.770
    113
    Met 6 jaar deden ze aan judo en dansen.
     
  19. Liekje81

    Liekje81 VIP lid

    6 sep 2013
    20.231
    23.331
    113
    doktersassistente
    Zevenhoven
    Ik heb maar 1 kind, dat scheelt :roflmao:Ik werk 3 om 4 dagen. Paardrijden is zaterdag om 16 uur. En scouting op dinsdagavond van 18.30 tot 20. Dat is wel ff haasten, want ben pas 17.50 thuis. Gelukkig is het eten dan al klaar, want vriend werkt 's nachts en kookt en eet overdag. Hoef ik alleen wat rauwkost bij te snijden. Turnen zou dan op woensdagmiddag zijn, maar dan speelt ze liever nog, dus dat doen we nog maar niet. Ze speelt ook altijd op maandag, want vriend is dan vrij. Ze zou dus in principe die dag ook wat kunnen doen, maar turnen is niet op maandag hier.
     
    Olifantje1991 vindt dit leuk.
  20. NiekeKris

    NiekeKris VIP lid

    13 apr 2008
    23.147
    8.879
    113
    Ik werk drie dagen, sporten is of op mijn vrije dagen of ‘s avonds na werktijd (al gaat de oudste nu meestal zelf) of in het weekend. Hier lukt het tot nog toe, met twee kinderen en in de meeste gevallen allebei twee sporten (waarvan een sport waarvoor ze 3/4 keer per week er naar toe moeten).
     
    Olifantje1991 vindt dit leuk.

Deel Deze Pagina