Morgenochtend om 8 uur moeten we ons nuchter in het ziekenhuis melden , want dan gaan ze Dean z'n neusamandel verwijderen. In eerste instantie was ik hier vrij nuchter onder, maar begin nu wel ineens de kriebels te krijgen. Niet zozeer voor de narcose (is ie al 2x onder geweest toen ie buisjes kreeg...) Nee, meer voor dat hij pijn heeft en evt nabloeding(en) Wie oh wie heeft hier ook een kindje waarbij "alleen" de neusamandel verwijderd is? Hoor /en lees ook div verhalen. Ons ZH heeft opdracht gegeven vanaf 12 uur nuchter blijven (een paar slokjes water geven van vannacht) maar ik lees ook dat je gewoon wel water met Roosvicee mag geven tot 2 uur tevoren. Tuurlijk geef ik geen hele flessen limonade, maar anders gaat het echt een drama worden aangezien Dean veel drinkt normaal en verkouden is. Ook las ik "Geef zelf je kind van te voren al een paracetamol zetpil"...., want in het zieken huis geven ze pas als het kind al pijn heeft! Is dat zo!? Krijgt hij voordat hij onder narcose gaat niet alvast een zetpil? Meestal geven ze wel al Domicum, maar dat is geen pijnstiller..alleen een inslaper om rustig te worden. Hoe zouden jullie je kindje voorbereiden op de ingreep? Hij is nu bijna 17 maanden , maar heb het idee dat hij heel veel begrijpt van wat we zeggen tegen hem/wijs is. Hmm begin er nu toch tegenop te zien...voor hem, niet voor mezelf... M'n partner gaat mee naar de OK, en ik ben bij hem/er voor hem zodra hij klaar is in de OK. Tips, adviezen etc ...alles is welkom Liefs van een toch tikkeltje onrustige mama Mirre P.s. Ohja hij heeft buisjes en nu sinds gisterenochtend een loopoor dus weer een oorontsteking gehad.Ik denk nu er (bijna) geen last aan, maar gisteren wel verhoging/koorts. Vandaag 37.5, maar straks maar weer tempen en als het 38 is..of erboven dan bel ik vanavond wel de dokterspost van het zh om te overleggen of het wel verstandig is om de ingreep door te laten gaan.
Bij mijn zoontje zijn ze nu zo 3 weken geleden verwijderd en tegelijk zijn er buisjes geplaatst Het is heel erg mee gevallen kan ik zeggen, na bloedingen zijn er niet geweest, mag ook niet eigelijk. Ook hier vlakvoordat we zijn weg gegaan hem wakker gemaakt, zet pil gegeven en in pyama en al mee genomen De zetpil werkt 6 uur dus hij werkt dan goed als hij onder narcose gaat en als hij eruit komt Het is een kleine ingreep, mijn zoontje was in 10 min weer terug, en dat was met onder narcose gaan, buisjes plaatsen en neus amandelen verwijderen. We hebben alleen in de nacht nog een zetpil gegeven en daarna was het niet meer nodig, in de middag was hij al weer lekker aan het spelen ook. Als je kindje verhoging heeft mag hij niet geholpen worden, dit omdat ze na het verwijderen ook verhoging kunnen krijgen. Als ze al met verhoging geholp[en worden en hij krijgt koorts kunnen ze niet na gaan waarvan de koorts dus komt. Hopelijk is het ee beetje duidelijk
Demi is vorige week geopereerd aan buisjes en neusamandel, maar misschien heb je toch wat aan mijn ervaring. Demi mocht helder drinken hebben (water, thee, limonade) tot 2 uur voordat we ons in het ziekenhuis moesten melden. Paracetamol kreeg zij in het ziekenhuis voor de operatie, maar misschien is dat per ziekenhuis verschillend. Wat betreft de temperatuur; hier mocht het doorgaan tenzij de 38,5 of hoger had. Demi heeft nog wel eventjes slijm met bloed verloren. Zelfs de dag na de operatie nog. Een echte nabloeding was het volgens het ziekenhuis niet en het was geen probleem zolang het maar niet te veel bloed was, maar het kan dus wel eventjes duren voor ze helemaal geen bloed meer verliezen. Pijn heeft ze niet meer gehad. ze heeft ook helemaal geen paracetamol meer nodig gehad.
ik lees even mee, hier worden ze binnekort ook verwijderd en ik ben ook een petit zenuwachtig! heel veel succes morgen en vertrotel je kindje maar lekker
Voor het slapen gaan de kleine nog ff getempt...37,5 Hem maar wel een zetpil gegeven, want hij was jengelig (last vh oortje, z'n tandjes!? Of,,...) Huisartsenpost gebeld met de vraag of de ingreep door kan gaan omdat hij een loopoor heeft en de buis van Eustachius wel heel dicht bij z'n neusamandel ligt. Kreeg arts van spoedeisende hulp aan de foon, maar eigenlijk kon hij er ook geen antwoord op geven. Hij zei dat het "kon" dat het alsnog afgeblazen gaat worden morgenochtend, hangt natuurlijk ook af van de KNO arts die het gaat doen. Ik wil gewoon niet dat ie extra pijn gaat krijgen! Besloten met partner dat we hem wel nuchter gaan houden en morgenochtend vroeg zh proberen te bellen (zal wel niet gaan lukken, aangezien meestal pas om 9 uur gebeld kan worden) Tja , dan gaan we maar gewoon. Ben er niet gerust op. Mirre
Fijn om de reactie's te lezen...by the way Zetpil geven ...vooraf....gaan we wel doen hoor, beter iets meer dan te weinig denk ik. Lees veel de combi buisjes en neusamandel, de buisjes heeft kleine al (mits hij er nog inzit, maar daar ga ik wel vanuit) Wat kan een moederhart toch spreken he bij zoiets als dit... Ik ben echt een nuchtere hoor normaal, maar als het om m'n kind gaat pfff Mirre
Hoi Mirre, Ik sluit mij qua ervaring aan bij Ikke, alleen hebben wij thuis geen zetpil gegeven. Die kreeg Joey in het ZH. Tip; neem een reserve shirt voor jezelf mee en een schone pyama voor Dean. Joey was misselijk van het beetje bloed wat hij had binnen gekregen en had daar last van. Gevolg was dat Joey en ik onder het braaksel zaten. Ik had aan alles gedacht, behalve een shirtje voor mijzelf. Onder de 38.0 mocht Joey gewoon komen, alles daarboven moest gemeld worden en werd er beslist of het wel of niet doorging. Succes morgen, laat het op je af komen! Het lijkt erger dan wat het daadwerkelijk is (qua bloederigheid)
Bedankt voor jullie reactie's/tips Ik heb speciaal iets zwarts aangetrokken ....voor het geval dat Daar zie je niet zoveel op. Voor kleine heb ik genoeg bij me qua verschoning. We waren allen al vroeg in touw/de weer...zullen de zenuwen ook deels zijn. Dean heeft gelukkig lekker geslapen (gisterenavond zetpil gegeven omdat ie erg last van z'n tanden had en huilde), en we hebben om 23.00 uur hem een fles warme soja melk gegeven in z'n bedje. Die heeft ie half slapend op liggen drinken en is daarna weer lekker verder gaan slapen! We vonden vanaf gisterenavond 18.00 tot....na de operatie te lang om niets meer te geven aangezien hij normaal altijd s nachts/of in de vroege ochtend een melkje drinkt! Nou over een kwartiertje gaan we...op naar het ziekenhuis Temp is goed (37.5) ..oor loopt nog, maar het zal wel gewoon doorgaan daar gaan we vanuit. Even moed verzamelen over een paar uur is het gebeurd, hij staat als 5e gepland na 8.00. Mirre
We zijn weer thuis. Het was wel heavy, Dean gilde echt alles bij elkaar en het bloed spoot echt uit z'n neus en mond! Neusamandel was echt flink vergroot en KNO arts heeft ook 1 buisje vernieuwd en het andere (zeg maar zieke oor) behandeld en tampon met medicijn/antibiotica in gedaan. Daar moeten we over een week voor terugkomen om te zien hoe het ermee staat, waarschijnlijk zal er daar -als het oor beter is- ook een nieuw buisje in moeten. Blij dat het achter de rug is, maar het viel wel ff tegen. Hij was helemaal van slag en heeft 45 min gegild op de uitslaapkamer, was niet te kalmeren...boos en in paniek....moest hem echt in de houtgreep beethouden en knuffelen. Uiteindelijk viel in in slaap in m'n armen en heb ik hem naar boven mogen dragen naar de afdeling. Dokter kwam rond de middag, het infuus mocht eruit en Dean mocht naar huis. Zetpil gegeven en naar bed gedaan,...na 2 uur werd hij gillend keihard huilend wakker! Beneden wat te drinken gegeven en plotseling ging het me daar toch bloeden uit z'n neus! Na 30 min zh gebeld en een kwartier laten konden we komen naar het ziekenhuis waar er op hem gewacht werd om te kijken etc. We zijn nu net weer terug, gelukkig mocht Dean mee naar huis! Hij moet echt rustig aan doen -moeilijk voor hem, want hij wil lopen- maar staat nu in zn box en krijgt zo wat vla en dan ga ik samen met hem naar bed! Hopelijk gaat alles vanavond/nacht goed/naar behoren en is ie morgen weer een beetje het mannetje. Mirre
ohw je meis zeker heftig. Van het gillen herken idd wel, Quinn heeft 1 1/2 uur non stop gehuild zo verschrikkelijk zielig! Hoe is het nu met hem??
ow ik lees je update van de 7e nu pas.. jee wat heftig allemaal zeg . Ik hoop dat het afgelopen 2 dagen iets rustiger is geweest voor jullie!
Gelukkig gaat het goed met hem! Hij is vandaag ook gewoon naar t KDV beetje afleiding zal hem goed doen! Je merkt wel dat het impact heeft gehad, want hij is aanhankelijker, huilt s nachts meer (kan ook door t doorkomen van z'n kiesjes komen), maar goed we hebben t weer gehad en hij ziet er wel weer wat beterder uit.
Gillen was -denk ik- v oor een groot deel omdat hij boos de narcose in was gegaan (hij wilde het kapje niet inademen ...) dus ... Echt hartverscheurend hoor! We zeiden beiden tegen elkaar: Hou ouder hoe moeilijker dit soort dingen worden/zijn, want met de eerdere operatie's waren we (en Dean) een stuk relaxter.