Onze kleine meid (ruim 3 wkn oud) krijgt flesvoeding bij de borstvoeding, omdat ze ontevreden was en te weinig uit mn borst kreeg. Nu zijn we vandaag begonnen met extra bijgeven en nu spuugt ze toch veel meer. Ze heeft denk ik vnmddg teveel erbij gekregen (mocht van het cb, maar ik denk zelf dat het teveel is geweest). Moet ze gewoon ook wennen aan de flesvoeding? Dat ze daarom spuugt? En dat het met een paar dagen beter zal gaan?? Ik hoop dat jullie mij kunnen helpen. Groetjes
Hoe snel drinkt ze? Het kan te snel gaan en dan kan ze daardoor ook spugen... En is het echt flink spugen of komt er een golfje uit na de voeding? Als het te snel gaat is het misschien ook te dun dan moet je misschien kijken naar de speen, misschien een kleiner gaatje of je kan de flesvoeding wat verdikken met Nutriton.
Ze krijgt nu nutrilon erbij, dus kunstvoeding erbij. Ze drinkt mijn inziens niet te snel, de wijkverpleegkundige vond dat vnmddg ook niet. Maar omdat ze ineens toch 120cc heeft gedronken daarvan. Ze heeft de kleinste fles en speen van avent, ik weet niet of er nog kleinere spenen zijn??
misschien gaat het te snel voor der. Bij BV moeten ze harder zuigen dan met flesvoeding. Ze moeten zeker 20 min. over de fles doen. Je kan de fles evt. wat indikken met nutriton? Dat maakt het wat dikker en zal ze misschien minder terug geven.
3 weken? Dan kan het goed zijn dat ze spuugt omdat ze via de fles te veel en te snel krijgt! Reflux kan ook, en dat zou kunnen verklaren waarom ze na een borst niet tevreden lijkt. Overigens, als je kind na twee borsten niet tevreden is kun je beter een derde en vierde borst aanbieden i.p.v. Een fles. Want nu ben je dus feitelijk aan het afbouwen. En is dt wat je wilt?
Ik denk ook dat het te snel gaat voor haar uit de fles. Heb je al een 'grotere' speen op de fles zitten? Dan zou ik naar speen 1 terug gaan zodat ze wat meer haar best moet doen om te drinken. Wij hebben de flessen en spenen van Breastflow gebruikt omdat hij daar ook wat meer zijn best voor moest doen en dat ging prima. Geef je haar eerst de borst en daarna kv of meng je de kv met de moedermelk die je hebt gekolfd? Wij hebben dat laatste gedaan en kregen de tip om dat H.A. voeding te gebruiken omdat dat zich beter ervoor leent om te mengen met moedermelk.
Ik ben idd een beetje aan het afbouwen, omdat de bv niet lekker loopt. Vandaag gaat het al beter met haar. Ze doet ong 10-15 min over de fles, maar dan stop ik tussentijds ook, om ff rustig aan te doen en een boertje te laten. Ik geef haar borst en dan 3-4 uur later een fles, dus niet beide tegelijk. Misschien kan ik nog kijken naar een kleinere speen.
Je hebt best kans dat het spugen over is hoor als je een speen 1 gaat gebruiken. Ik heb wel eens begrepen dat een kindje ongeveer 15 a 20 minuten over een fles moet doen (zonder tussendoor te stoppen) Als wij onze zoon uit speen 2 laten drinken dan spuugt hij ook heel erg dus wij blijven om die reden voorlopig nog op speen 1.