Wij zijn ook met HA begonnen en ik zou dat weer doen. Ivm allergieën, eczeem en hooikoorts van mijn man (en mijn moeder). Van Standaard naar HA heeft geen nut. Als het gaat om overstappen na 1 flesje, dan is het niet zo'n probleem. Maar als je na een halve dag of meer weer terug wilt naar HA, dan heeft dat geen zin meer. Ik zou dus voor HA gaan. Elk kindje is anders. Dit kindje kan maar zo wel makkelijk allergieën ontwikkelen en helemaal niet veel honger hebben. Je kunt altijd nog voeding voor hongerige baby's gaan geven. En het is waar, als je kindje echt allergisch is oid, dan helpt HA ook niet. Maar dat merk je dan wel weer. Ik zou denken: waarom op gokken?
Ik heb besloten om inderdaad te gaan starten met hypo allergeen. Zowel de voedingsdeskundige hier op het forum, als de nutricia info lijn al heel veel medeforummers denken er zo over. En inderdaad: we gaan het proberen, het is niet gezegd dat ons tweede kindje ook zo hongerig is, dat zien we dan wel weer. Iemand voorkeur voor merk?? Bij onze zoon ben ik begonnen met etos voeding ( gunstige prijs, winkel dichtbij), later voor de forte voeding naar Nutrilon overgestapt ( was niet in de etos variant destijds?) en later naar Kruidvat gezien de vele malen goedkopere prijs. Is die van kruidvat HA een beetje prettig in gebruik? Goede prijs-kwaliteit verhouding?
Wij zijn begonnen met nutrilon HA, toen al snel naar nutrilon Omneo. Sinds Simon een half jaar is zijn we overgestapt naar etos standaard. Dichtbij, goedkoop, zegeltjes. De volgende keer beginnen we misschien gelijk aal etos merk.
Etos beviel ons ook altijd prima, scheelt toch een hoop euro's! Kruidvat is geloof ik nog iets goedkoper, maar weet niet of die ook goed is? kan me herinneren van de forte voeding dat die in tegenstelling tot de nutrilon "stonk" en schuimde. Al had mn zoontje daar verder geen last van.... Nutrilon heeft wel weer van die ideale dozen met afstrijkrand enzo...
Ik heb die smartpack van friso besteld en bewaar daar de etos voeding in. Dus ook met afstrijkrandje. En de etos voeding heeft net als friso twee zakken van 400 gr per zak. Wij hebben ook een kruidvat in de buurt, maar we hebben 2 etossen in de buurt. Als het bij de ene niet meer is, kan ik naar de andere. Vond ik ook wel fijn. En qua geur... ja.. ik ben blij dat ik het zelf niet (meer) hoef te drinken!
onze allergoloog gaf de voorkeur aan friso was volgens hem lichter verteerbaar dan de andere. ik heb het bij alle 3 de kinderen gebruikt tot volle tevredenheid. wellicht dat de voeding van alle merken veel beter is afgestemd dan 17 jaar geleden dat weet ik niet.toen had je al die eigen merken ook nog niet. maar ik had zoiets van waarom iets veranderen wat goed werkt toen de jongste 2 en half jaar geleden voeding moest hebben.
Ik vind het helemaal niet logisch klinken wat die kinderarts tegen je zei. Je allergieën zitten helemaal niet in je genen. De AANLEG om eventueel een allergie te ontwikkelen, dat is het stukje dat je van je ouders erft. En of je met die aanleg wel of niet een allergie ontwikkelt, en wanneer, dat hangt van heel veel dingen om je heen af. Over het algemeen wordt aangenomen dat bij babies de kans op het ontwikkelen van een allergie groter is als een kind ergens jong aan wordt blootgesteld, hoe jonger, des te groter de kans. Bij een moeder die als baby eczeem had en een vader die nu hooikoorts heeft is de kans op een atopische aanleg ongeveer 80%. Koemelk is allergeen. Standaardkunstvoeding is wat minder allergeen, maar toch vaak nog allergeen genoeg om bij kinderen met een atopische aanleg een allergie op gang te helpen. Daarom kun je beter met HA beginnen, en later als dat nodig is overgaan naar iets anders. HA is alleen preventief. Heeft de standaard al een reactie getriggerd, dan heeft HA geen nut meer, en zit je vast aan veel duurdere, minder goed smakende dieetvoedingen.
Ik kan je ook echt Nestlé groeiestart ha aanbevelen. Zit ook wat aardappelzetmeel( beetje verdikking) tegen het teruggeven in. Is geen AR voeding heh
Ik ben begonnen met Nutrilon HA maar op een gegeven moment leek onze dochter onverzadigbaar. Op advies van een vriendin overgestapt naar Kruidvat Extra (de HA variant) en hierop is ze langer verzadigd dan Nutrilon HA. Hier bevalt de Kruidvat voeding prima.
Duidelijk verhaal! Ik was al overtuigd, maar dit bevestigt alleen maar meer. Werk je ook in de diëtiek of iets?
Wat vreemd dat de ene HA voeding dan beter verzadigt dan de andere?! Ik heb net even bij kruidvat gekeken voor wat prijsvergelijk met die van etos, maar zag m niet in de schappen staan? Ik ging er dus vanuit dat ze die variant niet hadden? Misschien niet herkent door de titel "extra" ( wat ook wel lijkt op iets voor hongerige baby's?)
je erft inderdaad de aanleg voor het ontwikkelen van een allergie . het hoeven dus niet per defenitie dezelfde allergie (en) als die van mama ( of papa) te zijn. vreemd genoeg zijn het meestal juist andere. ook de volgorde van het invoeren van ander voedsel na 6 maanden kan invloed hebben. exceem is weer een onderdrukte vorm van astma gerelateerd aan een allergie. als je kind dus exceem hebt dan kun je er donder op zeggen dat het ergens allergisch voor is/wordt. met ha probeer je inderdaad de triggers zo lang mogelijk uit te stellen in de hoop dat het lichaam daarna er zelf mee overweg kan. of dat de reactie op een eventuele allergie later milder is en milder verloopt. als je dus eerst gewone voeding geeft dan is die bescherming al weg. maar goed dat heeft dirksmama al heel goed verwoord.