Hallo allemaal, Inmiddels ben ik bezig met de 5e ronde Clomid 50mg. Ik zit nu op 7 dpo en eenmaal op het wachtankje ben ik er weer veel meer mee bezig . Op cd 16 had ik een knal positieve ovulatietest (die werken altijd goed bij mij) en bij de follikelmeting werden links 2 eitjes gezien van ongeveer 16,5mm. Mijn eisprong is die dag erna denk ik geweest aan mijn temperatuurcurve te zien. Nu maak ik me toch wat zorgen over de grootte van de eitjes. Je hoort altijd dat ze pas vanaf 18mm ongeveer rijp zijn. Ze zullen nog wel iets gegroeid zijn maar niet heel veel. Sowieso heb ik nooit een groter ei gehad dan 18mm, terwijl ik hier bij velen lees die Clomid gebruiken tussen de 20mm en 30mm. Ik heb gevraagd in het ziekenhuis of het uitmaakt als ze kleiner zijn dan gemiddeld, maar zij zeggen van niet. Al denk ik: hoe groter een eitje, hoe groter het oppervlak, hoe meer kans dat een zaadje erbij komt. Weet iemand van jullie dit? Of zijn er anderen zwanger geworden met een 'klein' eitje? Herkent iemand het om ook 'kleine' eitjes te hebben met Clomid?
Een follikel is niet een eitje, dus je theorie wat betreft de oppervlakte gaat niet op. Een follikel is een blaasje gevuld met vocht. Als het blaasje minimaal 17 mm is, dan springt hij. In het vocht van het blaasje zit een eicel. Een eicel is microscopisch klein. Tijdens de eisprong knapt het blaasje open en komt de eicel met het vocht naar buiten. De eicel moet vervolgens gaan samensmelten met een zaadcel. Een eicel heeft tijd nodig om te rijpen. Als je follikel 17 mm is, is je eicel rijp. Een onrijpe eicel is onbruikbaar. Je follikels waren 16,5 mm. Waarschijnlijk heb je de volgende dag een eisprong gehad. Een follikel groeit zo'n 2 mm per dag op volle snelheid. Ten tijde van de eisprong zijn ze dus zo'n 18,5 mm geweest. Je follikel moet in ieder geval 17 mm zijn ten tijde van de eisprong. Dus je zit binnen de normen. Zit je beneden de 17 mm tijdens de eisprong, dan heb je wel een grote kans dat je eicellen niet bruikbaar zijn. Maar dat is bij jou niet aan de orde. De grootte van een follikel heeft dus niks te maken met het oppervlak van de eicel, die blijft even (microscopisch) klein. Was je follikel wel een eicel geweest, dan leg je eieren van 2-3 cm.
Bedankt Jippie voor je uitgebreide reactie!! Nu snap ik het pas haha. Wat erg eigenlijk. Maar het is eigenlijk ook erg dat het ziekenhuis dit niet uitlegt/vertelt of zelfs weet. Ik ben weer gerustgesteld en ga dus weer verder afwachten .
Zulk soort dingen worden inderdaad niet verteld, dat moet je zelf maar zien uit te zoeken. Succes met het wachten, hopelijk straks goed nieuws!