Ik heb van elk een zakje, van de Jumbo.. Wat zijn lekkere recepten ermee? Kennen jullie deze sausjes? Ik woon niet in Nl en heb nog steeds geen goed recept gevonden met ingredienten van hier.. Dus heb meegenomen van Nederland maar weet niet zo goed wat ik er lekker mee kan maken..
Wat voor ingrediënten heb je ter plekke? Ik herken het wel hoor, heb ik een pakje, en dan staat er op dat je halfomhalfgehakt of roerbakmix of zo moet hebben...grrrr...
halfomhalf gehakt kun je toch makkelijk vervangen voor rundergehakt of lamsgehakt oid misschien iets droger maar gaat best. Roerbakmix kun je gewoon ff googlen wat erin zit, kun je ook zelf snijden. Meestal iets van ui, wortel, paprika en courgette..
Tagliatelle met roomsaus maak ik altijd met veel uien, courgette, prei en blikjes tonijn erdoor heen. Op de verpakking staat dat je het met ham moet bereiden maar aangezien wij geen varkensvlees eten heb ik er dit van gemaakt..
Deze 2 sausjes zitten standaard in onze weekboodschappen De Italiaanse kruidensaus gebruiken wij altijd met pasta (Penne of iets anders) en dan de saus met champions een uitje en evt. prei. De Tagliatelle roomsaus doen wij altijd met spagetti met de saus met een championnetje een uitje en spekjes, mmmmh Eet smakelijk!
Tagliatelle roomsaus eet ik met (volkoren) penne, en de saus vul ik met knoflook, uitje, champignons, courgette en (kalkoen- of runder-)salami (wij eten ook geen varkensvlees)
Hier idem, dacht sowieso met kipfilet in blokjes te bereiden. Dank je wel dames voor de reacties en de tips! Hoe zou dit smaken denken jullie: Kipfilet in blokjes, met uien in halve ringen, wat courgette zonder schil in stukjes, champignons en dan (hoe raar ook) spaghetti slierten in gebrek aan beter (tagliatelle)..
Chantal, zou je een beetje de smaak kunnen uitleggen? Geen idee wat ik erbij moet verwachten! Klinkt lekker die combi van Italiaanse kruidensaus.. Miepmiep je geeft me nog meer ideeen, draamaaaa hahah..
Nou, varkensvlees is al niet te koop (dus nooit spekblokjes :x), gehakt meestal ook niet, moet je zelf maken in foodprocessor (kledderboel). Ui, wortel lukt vaak wel, maar verder? Meestal iets met groenige blaadjes, als we geluk hebben broccoli of kool, maar nooit veel soorten tegelijk
Tagliatelle kun je makkelijk vervangen door een andere soort pasta, dus macaroni, penne, spaghetti etc. Ik vind roomsaus lekker icm champignons, ui/prei, knoflook, courgette of papprika en dan tonijn (vers of uit blik) erbij of gamba's erdoor. Italiaanse kruidensaus ook voor pasta, met bijvoorbeeld gehakt en groenten naar keus (hier standaard: wortel, courgette, paprika en ui). Je kunt er ook lasagnesaus van maken. Eet smakelijk alvast!
Haha leuke profielfoto - Marhaba! Thank you voor de receptjes, heb genoeg ideeen! We hebben wel ingredienten zoals jullie benoemen! Ik bedoelde ik heb nog niet de juiste ingredienten om zelf de saus te maken..