Ik bestel al jaren bij AH en ben eigenlijk heel tevreden. Natuurlijk is er wel eens wat open, maar dat is niet vaak.
Ik meld het ook elke keer en dan zullen ze het doorgeven bij het sorteercentra. En nabezorgen nou dat ken ik niet hoor. Ik moet altijd zelf weer langs. Lees verschillende verhalen dus. Al met al ben ik heel blij met de service maar soms baal ik gewoon.
Haal altijd zelf boodschappen .Alleen de boodschappen voor de straatbbq bestel ik bij de plaatselijke Plus. Dat gaat altijd goed. Ah en Jumbo bezorgen hier niet, volgens mij .
AH bezorgd hier niet. Laatst afgehaald en miste bijna de helft. Kreeg dat deel +€5,- vergoed. Heel fijn, mag dus eerst 25km rijden naar een afhaalpunt en mocht een paar dagen later weer 25km rijden naar de dichtstbijzijnde grote AH om de rest van de boodschappen te halen. Voorheen met bezorgen eigenlijk nooit problemen. Nu laat ik de Jumbo bezorgen. Heel netjes taart had wat schade, duurste taart werd gratis. Kon ook kiezen voor kleine met schade gratis + nalevering. Alles zat er bij dus geen klagen. Binnenkort wil ik de COOP ook eens proberen. Zelf boodschappen halen lukt niet altijd. Weinig winkels dichtbij. Nou ja we hebben een grote Aldi op 4km en een kleine dure Emté.
Ik ben van ellende zelf maar weer boodschappen gaan doen. AH is de enige die hier bezorgd, maar wat een ellende. Producten nog 1 dag houdbaar of veel te weinig gram krijgen van wat je besteld. Ooit een x problemen gehad en gebeld. Deze vrouw was zo onaardig aan de telefoon, dat ik er helemaal klaar mee was. Je moet ten eerste voor zoveel euro bestellen en dan kan je er dus vanuit gaan dat dat voor de hele week is. Tenminste, ik heb geen 70 euro boodschappen nodig voor 2 dagen. Als ik dan melkproducten of groenten krijgt die nog 1 dag houdbaar zijn, wordt het wel een hele grote vreetpartij
Toevallig vandaag de Appie een sjaggo mailtje gestuurd over hun nooit aanwezige voorraad. Ik kreeg direct 5 euro korting
Boodschappen doen we nog zelf halen, maar bijvoorbeeld alles voor de kat aan voer grit, vlooiendruppels bestellen we online. Ook producten die niet aan een datum gebonden zijn zoals kaas, aardappels komen aan de deur met post.nl. Kleding alleen als we zeker weten wat de goede maat is, dat terug sturen hebben we wel weer heen hekel aan.
Zal ook liggen aan de regio denk ik? Bij ons zijn ze ook een keer een aantal producten vergeten. We hebben gebeld. Ze werden niet nageleverd, ons geld kregen we pas de bestelling later terug en we kregen ook niks als 'goedmakertje'. Ik hoef ook niet perse een reep chocolade of weet ik veel wat. Maar het is wel een verschil met wat ik hier bij anderen lees.
Hier komen we een end hoor nee gekkigheid. Wij zijn zeker 160 per week kwijt dus het zou voor ons idd om een paar dagen gaan, maar dat wil niet zeggen dat je niet mag verwachten dat de meeste producten minstens nog een week mee kunnen. Melk sowieso en de meeste groenten ook wel denk ik (of het moeten de gesneden zijn) Dus ik snap het wel. Ik doe sowieso liever live de boodschappen, want ik wil het zelf kunnen kiezen. Ik bestel heel af en toe pakken koffie of sap, lang houdbare (zware) dingen dus. En dat gaat goed.
Ik krijg ook niks nageleverd hoor, maar wel geld terug gestort of van de volgende bestelling af gehaald. Oh ja, 1x wat nageleverd gekregen, maar dat was een tas diepvriesspul wat nog in de auto stond, dus nadat hij de klant na mij had geholpen, bracht hij de tas nog langs.
De producten zijn trouwens wel altijd erg vers en lang houdbaar. Daar heb ik nooit problemen mee eigenlijk. Beter als in de winkel eigenlijk.
Wij doen pakweg 1x/mnd pick-up bij Jumbo. Er wordt hier bij ons helaas door niemand bezorgd. Gaat op zich goed! Alleen de versheid van groenten en fruit is wat minder dan wat ik zou uitkiezen. En had een keer groene ipv gele kiwi's gekregen.
Hier ook herkenbaar. We laten niet vaak boodschappen bezorgen maar de keren dat we het gedaan hebben waren we niet erg tevreden. Dingen die we er later bij deden zaten niet bij de levering, kapotte producten waardoor andere producten onder de viezigheid zaten, groente of fruit wat overrijp/bruin was etc. Dan ga ik toch liever zelf boodschappen doen.
4 jaar lang thuis laten bezorgen, en maar 1 keer geplette bananen gehad. Meteen gebeld, en het bedrag werd de keer erop verrekend met de bestelling die ik plaatste. Verder nooit iets kapot gehad, geen korte datum, en alles netjes geleverd. Dus hier absoluut geen klagen!
Ik bestel regelmatig bij picnic en heb daar nog nooit problemen gehad. Altijd precies op tijd en precies mijn bestelling.