Hallo meiden, Ik lees veel op dit forum en merk ook dat er geoordeeld wordt over elkaar. Ik ben dan ook benieuwd wat jij vind; wanneer mag je zeuren (!). Als je na een eeuwigheid proberen en medische molen nog niet zwanger bent, als het je maar niet lukt om voor je 2e kindje zwanger te raken, als het lijkt dat een 3e kindje je niet gegund is, als je graag een groot gezin wil maar je niet verder komt dan 3.......Kortom, wanneer vinden jullie dat iemand zijn zorg mag uiten, het vervelend mag vinden dat het niet lukt, nog in de medische molen mag stappen (is ook een leuke discussie op zich). Of....en dat is mijn mening; vinden we dat we elkaar in de waarde moeten laten, proberen te begrijpen dat iedere wens er een is, je de wensen niet tegen elkaar kunt afwegen, ieder zijn eigen verdriet het meest voelt. Persoonlijk schaam ik me soms best een beetje dat ik na 3 gezonde meiden nog een 4e wens, en baalt dat het zo lang duurt, of misschien wel nooit meer gebeurt, maar mijn wens is er wel. Al mag de 1e optie wel vooraan in de rij staan!
weet je, ik vind zelf dat ''zeuren'' erg afhangt van hoe dat gebeurd. Jij wilt bijv. een 4e kindje en ik heb er inderdaad nog geen eentje, maar de manier waarop jij schrijft erover, geeft bij mij al aan dat je bewust bent van enerzijds je geluk, maar toch heb je nog een wens. En daar is toch niets mis mee??? kortom: volgens mij is er geen '''richtlijn'' wanneer je wel of neit mag zeuren. Voor mij persoonlijk maakt het uit of iemand wat genuanceerd denkt over zijn wens (bij al 3 kinderen) zoals jij of dat iemand erg klaagt en geen rekening houdt met mensen die nog geen kind hebben. dus: ja, jij hebt net zo goed recht op de wens voor een 4e!! Voor mij zou het al heel wat zijn als ik er uberhaupt eentje krijg, maar that's life.....
Wat een mooie reactie. Je voelt het goed aan, ik ben me heel bewust van mijn geluk en lees vaak met een brok in mijn keel en tranen in mijn ogen de verhalen warbij het maar niet wil lukken, of miskraam op miskraam, of zelfs kindjes verliezen. Dan denk ik echt; niet meer 'zeuren'. (maar toch...) Ik wens jou heel snel een zwangerschap toe (een een gezonde plakbeeb). Liefs
Ook hier iemand met een sterke wens voor een 4e kindje. Ik vind dan ook dat ik niet mag "zeuren", er zijn er zovelen die nog geen kinderen hebben, dus ben ik al heel rijk gezegend. Toch zit die wens er en gaat niet weg, zelfs niet na 3 miskramen. Volgens mij wordt mijn wens alleen maar sterker... Ik voel me dan tegenover meiden zonder kinderen, die al lang bezig zijn, of in de MMM, schuldig..
zeuren is zo'n groot woord. Iedereen heeft een wens en het is moeilijk als die wens geen realiteit wordt. Dat is voor de een niet erger dan voor een ander. Wel vind ik zelf dat mijn dochter mij troost. En dat verschilt denk ik met de wens voor een eerste kindje. En soms denk ik wel.. euhm dit is moeilijk.. dat mensen wat reeëler zouden moeten zijn. Tuurlijk snap ik dat iedereen zwnger wil zijn en dat je daardoor dingen voelt. Maar bloed op je ongi dag is wrs gewoon bloed en geen innesteling.. zeker als de test neg. is.. Ik probeer dan wel lief te reageren, maar mensen moeten zichzelf gewoon iets meer beschermen denk ik.. hoe moeilijk dat ook is.. Zo wat een warrig verhaal heb ik hier getikt
Schuldig moet je je nooit voelen! Iedere wens heeft het recht werkelijkheid te worden, maar ik denk wel dat voor meiden die in de MMM zitten en het na tich rondes nog steeds niet gegund is om zwanger te raken van hun 1e kindje het heel anders is dan voor iemand die het geluk heeft al 1, 2, 3 of meer kindjes heeft. Die hebben het geluk al 1 of meer keer kunnen ervaren terwijl de meiden waarbij het voor de 1e nog niet gelukt is in de angst/onzekerheid zitten of ze uberhaupt dat geluk ooit mogen ervaren.
nou je weet mijn mening wel.. of je nu geen of 10 kinderen hebt.. als de wens er is en die heel diep zit dan zit ie er nu eenmaal.. en of je nu in de mmm zit of in maand 1.. een menstruatie wil je dan gewoon niet zien.. de teleurstelling is dan groot.. Ik denk dat iedereen recht heeft op haar eigen teleurstelling, verdriet en hoop.. en schuldig voelen doe ik me ook wel s hoor als ik weer s baal dat een 5e er niet in zit.. waar klaag ik nu over.. maar toch doet t soms erg pijn.. en die pijn mag ik net zo goed hebben.. Ik kan die wens niet zomaar opzij zetten..d at heeft veel tijd nodig en acceptatie.. en in die tijd zal ik regelmatig mijn baal en verdriet momenten hebben.. Natuurlijk zit hier wel een keerzijde aan.. ik heb al 4 kinderen.. dat maakt de wens voor een 5e niet minder, maar het verzacht uiteraard een heleboel.. ik voel me zwaar gezegend met onze vruchtbaarheid en gezonde koters die ik soms heel graag achter het behangplak.... het zijn mijn lieverds.. mijn grootste trots..en als ik dan s een baaldag heb stort ik me nog meer op ze dan dat ik al deed..Hier kan ik mijn geluk uit halen en schijnt ook snel de zon weer.. Wanneer je dit niet kunt omdat je al zolang vecht voor dit wonder, maar het nog niet hebt ervaren of wanneer het steeds mis gaat dan lijkt me dit vreselijk... Conclusie: Er moet altijd ruimte zijn voor ieders teleurstelling, verdriet, baaldag, en klaagmodus... met respect voor elkaar maar ook zeker voor ons MET kinderen het besef wat we hebben.. Het grote goed dat sommigen onder ons helaas nog moeten missen...
Ichtus wat heb je dat mooi geschreven!! Ik vind ook dat iedereen het recht heeft om zijn wens te vervullen of dat nu de 1e of het 10e kind is. Als inderdaad die wens er is, dan is die er en dan gun ik iedereen hun geluk. Ik zie verschillende dingen om me heen, snel zwanger of juist pas na 7 jaar mmm een prachtwondertje. Tja, ik gun het iedereen, maar mezelf gun ik het ook enorm. (klinkt beetje ego zo). Maar dat maakt niet dat ik niet blij ben/kan zijn voor een ander. Sowieso kan een ander er niets aan doen dat het bij hun wel snel of juist niet snel lukt. Daar heeft niemand invloed op. Zo voelde mijn vriendin zich bijna schuldig dat ze in verwachting was, omdat ik een miskraam achter de rug heb en ook zo graag wil en langer bezig ben als zij. Maar zij kan daar helemaal niets aan doen, en als ik het iemand gun is zij het wel. Dat betekent niet dat ik het niet weleens moeilijk heb ermee, omdat het lijkt alsof iedereen om me heen zo makkelijk zwanger raakt. Maar ik gun iedereen zijn geluk!!
Je mag altijd zeuren, de wens voor een 2e, 3e, 4e, 5e of weet ik hoeveelste uk, kan net zo groot zijn als het verlangen naar een 1e kindje. MAAAAAAARRRRR uit ervaring weet ik, dat ik, nu ik wéét hoe bijzonder het is om een kindje te hebben, mijn frustratie dat het voor de 2e niet zo snel lukt, veeeeeeel groter is dan toen voor de 1e. Omdat ik toen nog niet wist wat ik miste denk ik. Nu weet ik wel wat het betekent om een kind te hebben en nu wil ik er 2 en liefst wel 3 of 4 (al zal dat hier niet snel gebeuren). Maar ja, het is maar afwachten. En ik kan me ook voorstellen, heel goed zelfs, dat meiden waarbij het niet lukt, misschien wel denken: joh zeur niet zo, je hebt toch al 1 (2-3) gezonde kinderen!!! Al met al, respect onderling en begrip ja. Maar we weten allemaal dat dat in sommige topics regelmatig ontbreekt en ach, zoveel mensen, zoveel meningen natuurlijk.
@Sisa....wowww nog meer frustratie bij wachten op een tweede kindje?! Vind de frustratie (ronde 11 nu) voor een 1e kindje al groot! Juist omdat ik nog niet weet of ik uberhaupt wel zwanger kan raken. Maar geloof je helemaal hoor als je zegt dat je nu weet wat je kunt hebben en dat dit het verlangen nog groter maakt! veel succes!
Dit is helemaal niet zeuren! over zulke onderwerpen kan je niet zeuren. Eerder balen, verdriet hebben enz. Weet je wat zeuren is?? zeiken als de krant een half uur te laat is, dat je een verkoopster uitscheld omdat de witlof er niet is! of dat je naar de mama van de buur jongen gaat om te zeggen dat hij heeft belletje geleld! dan ben je een zeur!
wanneer je niet mag zeuren: er was eens een meisje (ik weet heel goed wie) die klaagde in het prematurenforum dat wij blij moesten zijn dat we te vroeg bevallen waren, want zij had een rotzwangerschap. dat soort zeuren is wat mij betreft NOT DONE dan ga je over lijken. Verder vind ik dat iedereen mag zeuren als hij ergens mee zit, als je maar niet een ander gaat lopen bekritiseren als je niet eens weet waar je het over hebt.
Mijn mening is ook dat iedereen mag klagen Ik zal niet ontkennen dat ik jaloers ben als ik zie dat iemand die al kinderen heeft in de 1e ronde alweer zwanger is, maar dat is puur en alleen jaloezie (we moesten eerlijk zijn..) Ik wil gewoon zo graag weten hoe het voelt om een positieve test te hebben, een baby in de buik, geboorte en alles erop en eraan! Als je iets echt zo graag wil, wil je het altijd zo snel mogelijk lijkt me..
eerlijk zijn... volgens mij als je dat zegt/ schrijft, ben je niet bij je volle verstand .. ook al heb je een rotzwangerschap.. als je je een beetje oriënteerd voordat je zwanger word, weet je dat het soms (vaak) geen roze wolk is ! En voor de rest, de onderste stelling uit de poll: je mag altijd zeuren en proberen elkaar te respecteren!
Mooie en (!) ongelooflijke reacties. Wie wil er nou dat zijn kind te vroeg wordt geboren, dan spoor je echt niet. @Blondi: ik snap heel erg goed dat je daar naar verlangt, ik was ook altijd jaloers op de dames die het gewoon plannen, of een kindje 'nemen', nu nog een vriendin die haar 3e wilde; het leek haar wel leuk om eens in de zomer zwanger te zijn, tja en als het dan ook nog lukt! Daar kan ik nog steeds jaloers op zijn. Ik hoop voor je dat je wens heel snel in vervulling gaat!!! @Disney1986: ik vond zeuren ook niet helemaal het goede woord, maar klagen, mopperen, ....het was het allemaal niet. Eigenlijk uiten we alleen onze zorgen en ons verdriet. @Sisa: ik denk ook dat het verlangen intenser is i.p.v. groter: wanneer je al een kindje hebt. @Ichtus.........je weet het he meid! Errug leuk jullie reacties.
Ik kan me heel goed voorstellen dat je een zw.schap zat bent aan het einde.. ik kon ze er wel uit kijken.. maar wel pas NA 37 wk.. daarvoor was t soms best zwaar, maar ik wilde echt NIET dat ze zouden komen hoor.. ik wenste wel dat de tijd wat rapper zou gaan zodat ik de 37 wk voorbij zou zijn.. en natuurlijk trekken de kids er hier geen hol van aan, ze wkamen allemaal met 42 wk..