Ik heb af en toe ineens een steek aan mijn rechterkant en dan net onder/achter mijn onderste rib. Het lijkt dan net alsof iemand een mes in mijn buik steekt. Het duurt maar vrij kort en daarna is alles weer normaal. Deze week heb ik het een stuk of 7x gehad. Maar normaal is het maar 2x per week. Ik heb wat gegoogled en dan kom ik uit aan mijn galblaas. Alleen kan ik me niet voorstellen dat het een galsteen is want dat doet vlg mij veel meer pijn (en langer). Ik vind het wat overdreven om er mee naar de huisarts te gaan aangezien het dus maar kort duurt en af en toe is. Iemand een idee wat het zou kunnen zijn?
Is er een patroon in te ontdekken? Ik heb ik ook regelmatig gehad. Vooral rond mijn menstruatie. Ooit ook 1x gigantisch veel pijn en bij de huisartsenpost gezeten. Toen kwam men wel op galstenen uit. Geopereerd en galblaas verwijderd. Jaren later kwam ik er achter dat ik endometriose heb. Ik vermoed zelf dat die stekende pijn vooral daardoor kwam (buiten die ene hele heftige keer om). Pas achteraf realiseerde ik dat de pijn altijd gepaard ging met mijn cyclus.
Het kan wel je galblaas zijn, galstenen kunnen verschillen in grootte en bv een galsteen zo groot als een knikker is veel pijnlijker dan kleine steentjes. Soms hebben mensen bij kleine galsteentjes helemaal geen pijnklachten. Het kan natuurlijk ook iets heel anders zijn, ik ben geen arts en kan dat niet beoordelen- ik zou het wel even laten checken voor de zekerheid.
Galstenen kunnen ook ontstaan onder invloed van hormonen, bij vrouwen zie je vaak een effect van de menstruatiecyclus of bv galstenen tijdens de zwangerschap.
Ik slik mijn pil altijd door omdat ik anders vaak migraine heb. Ik stop maar 2x per.jaar een week met de pil. Dus ik kan niet beoordelen of het aan mijn cyclus ligt. Voor mijn gevoel is het gewoon random wanneer ik het krijg.
Met het slikken vd pil heb je geen cyclus. Je krijgt geen ei sprong en ook geen menstruatie. Je hebt dan tijdens een stopwerk een ontrekkingsbloeding.
Het zou best een galstenen kunnen zijn. Ik heb dat een paar jaar geleden ook gehad. Het begon met 1x per mnd. Pijn op de plaats die jij noemt, erg warm en soms een beetje misselijk. Na een half uur à één uur was het over. De arts noemde dat asymptomisch gallijden. De pijn is minder heftig maar herhaalt zich. lang verhaal: ik zou bij de huisarts een verwijzing vragen.
Ik zou naar de huisarts gaan want die plaats kan vanalles zijn, galblaas, darm, lever, pancreas, spier enz.
Bij mij duurt het echt maar een paar seconden en daarna voel ik me weer gewoon helemaal normaal. Vandaar dat ik het wat overdreven vond om er mee naar de huisarts te gaan (maar ben wel nieuwsgierig wat het is). Maar wellicht dat ik binnenkort toch moet gaan vanwege een bult in mijn nek en dan kan ik het wel meteen vragen (huisarts dacht dat het een opgezette lymfeklier is maar inmiddels ben ik een paar weken verder en zit de bult er nog dus dan moest ik terug komen).
Galstenen bij het woord alleen al Krijg ik flashbacks naar de heftigste koliekaavallen ooit Die duurden bij mij een half uur tot uren , zweten, niet stil kunnen zitten en ondragelijke pijn waren daar oa symptomen van