Wat ik me afvraag bij de mensen die het zouden houden: doen jullie dat nou zo makkelijk omdat het zo'n groot bedrag is? Stel dat het om 5000 euro zou gaan, zou je het dan ook houden? Oh en stel dat je zelf geld verliest, vergeet mee te nemen bij het pinnen of wat dan ook, verwacht je het dan terug? En hoe boos zou je zijn als mensen het zouden houden? En btw, ik hoop dat ik nooit geld in jullie buurt verlies...
ja als je het naar de politiebrengt zal je ook wel belasting erover moeten gaan betalen beetje zonde geld voor zo'n anoniem iets wat nooit aangegeven word en anders houd je gewoon zelf kranten en hart van NL in de gaten dan kan je altijd nog kiezen om het terug te geven..
Dan houd jij je goed bij je geloof ik ken namelijk honderden moslims die niet zo gelovig zijn als jij blijkbaar
Mij is altijd gezegd, wat je vind mag je houden.. Als ik geld vind in een enveloppe (ongeacht het bedrag), en iemand vangt het op dat ik het heb gevonden, en ik breng het vervolgens naar het politiebureau, dan kan iedereen het geld wel opeisen.. Staan er gegevens van de persoon op de enveloppe, dan zou ik het bij de politie afgeven, en anders zou ik het gewoon houden. Als ik het zelf zal verliezen, zou ik mezelf eeuwig schuldig voelen als ik het niet meer terug krijg.. Maar dan zal ik ook denken, eigen schuld, had ik maar niet met zo'n geldbedrag over straat moeten lopen..
Al zit er een euro in, zo lang er geen gegevens zijn te vinden in de envelop houd ik het .. Ik zou vreselijk balen als mij het zou overkomen en zou ook zeker boos zijn op mezelf maar ja kan er niets aan doen ik be zo stom geweest om het te laten vallen/ liggen .. Als mensen het terug geven zou ik dat fijn vinden maar ja ik let altijd erg goed op mijn geld en ga nooit maar dan ook nooit met een bedrag van een paar duizend euro over straat ..
En ik weet wel zeker, dat er genoeg mensen zijn die zeggen dat ze het niet zouden houden, maar ondertussen.. Mijn zusje is een aantal jaar geleden haar portemonnee uit haar zak verloren met haar verjaardagsgeld (lees 200 euro) en daar zaten bankpasjes en adres gegevens bij. En denk je dan echt dat iemand dit afgeeft bij de politie?! We hebben nooit meer wat gehoord..
Hoezo weet je dat? Dit is een forum, enigszins anoniem. Waarom zou je liegen ? Ik vind het écht erg dat mensen tegenwoordig blijkbaar allemaal zo denken en het dus zouden houden, ook al is het niet van henzelf! en ik hoor veel mensen zeggen: Ik was dit of dit verloren en nooit meer teruggezien: Maar was dat niet simpelweg gejat? Door mensen die er op uit waren?
Door thuis voor het weggegaan haar jaszak na te kijken, de fiets op stappen om vervolgens bij het afstappen in de stad de jaszak open te zien staan zonder portemonnee.. lijkt me erg moeilijk jatten En ja het was haar eigen schuld, had ze het maar beter moeten bewaren. Maar dan diegene die hem vind het te houden terwijl alle pasjes ed. erbij zitten vind ik gewoon niet kunnen.
Ik hou alles, sorry ( Als het naamloos is hé ) dus ook een tientje, 1000 euro en ook 5000 euro. Als ik zelf geld verlies, heb ik pech, ik ga er écht niet vanuit dat het terug komt. Als ik 50.000 euro verlies.....Dan heb ik wat uit te leggen thuis : A. Hoe kwam ik aan die 50.000 euro? B. Wat doe ik ermee op straat? en C. Wat ging ik ermee doen? Die kans is dus.......................... Nihil. Het zal mij nooit gebeuren. Nooit. Zei ik al nooit? Finders keepers, losers weepers, sorry maar zo denk ik er gewoon echt over. Ik heb respect voor iedereen die het naar de politie gaat brengen, echt waar, maar mij zal je daar dus nooit op betrappen.
Lol, nou ik lieg daar echt niet over hoor, dat ik het geld terug zou geven. Ik wil met een schoon geweten kunnen slapen en daarom zou het geld gewoon naar de politie gaan. Ik zit nog steeds met de mond vol tanden te lezen hoe makkelijk het allemaal goed gepraat word hier. Ik heb zelf ook tijden gehad dat het de eindjes aan elkaar knopen was, maar zelfs toen zou ik het hebben teruggegeven. Mjah ik geloof in karma, misschien is het dat. Wie goed doet, goed ontmoet en zo......
Ik vind het helemaal niet terzake doen van wie het geld is en waarom iemand het verloren is. Het enige wat ik van belang vind is dat het niet mijn geld is. Je weet nooit wat het verhaal erachter is en ik vind het niet meer dan normaal dat je het naar de politie brengt. Ik vind sommige antwoord behoorlijk shocking . Hier is ook weleens ingebroken, zijn er 5 fietsen gejat en ben ik weleens gezakrold. Dat is toch geen excuus om een slechter mens te worden? Ach misschien ben ik wel een te brave hendrik
Dat is heel anders dan iets vinden, dat is jatten! En nee ik jat niet! Wat een beschuldiging! Dus jij ziet mij ervoor aan, dat alles wat ik zie, meeneem! Nou sorry hoor! :x Volgens mij gaat het hier om geld, en niet om objecten!
Als iemand ziet dat ik een enveloppe pak en het open maak, en iemand "vangt" het zo op... wat is daar dom aan?!
Je gaat toch niet op straat tellen hoeveel je gevonden hebt? Ik zou dan ergens rustig kijken. Dan naar de politie zeggen datik een x bedrag heb gevonden. Alleen degene die het kwijt is weet hoeveel erin zit.
Ik zoek niet, maar jij zegt mij dat als ik, bewijs van, langs jouw huis zou lopen en zoonlief zijn fiets zie staan, dat ik dit meeneem! Is dat niet een beschuldiging?!
Nee dat schreef ik niet. Jij zegt: Mij is geleerd dat wat je vind mag je houden. Dus als ik een fietsje vind mag ik die houden.